Pogrzeb Emila Karewicza. Rodzina przekazała nowe informacje na temat miejsca pochówku

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Pogrzeb Emila Karewicza będzie miał charakter państwowy. Pojawiły się nowe informacje na temat pochówku aktora znanego z wielu seriali i filmów. Wcześniej planowano, aby jego prochy złożyć obok żony w Marysinie Wawerskim. Teraz zapadła inna decyzja. Gdzie spocznie Emil Karewicz?

Śmierć Emila Karewicza wstrząsnęła całym środowiskiem artystycznym. Aktor znany z ról w Stawce większej niż życie czy Krzyżakach zmarł 18 marca 2020 roku. Pięć dni wcześniej obchodził swoje 97 urodziny.

Chociaż od jego śmierci niedługo minie miesiąc, wciąż nie został pochowany, a jedynie poddany kremacji. Teraz pojawiły się nowe ustalenia dotyczące pochówku. Zmieniło się miejsce złożenia prochów. Nie spocznie on w Marysinie Wawerskim, zgodnie z tym co planowano wcześniej.

Emil Karewicz: pogrzeb o charakterze państwowym

Pogrzeb Karewicza odwlekano ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia wprowadzone przez rząd. Zgodnie z zasadami o zakazie gromadzenia się, w kościele oraz na uroczystościach pogrzebowych mogło przebywać nie więcej niż 5 osób. Syn aktora, Krzysztof Karewicz, kilka dni temu poinformował, że wraz z siostrami przyjął propozycję pochowania ojca w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Oznacza to, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Początkowo plany uroczystości pogrzebowych były inne. Prochy Emila Karewicza miały spocząć w tej samej mogile, co jego trzecia żona, Teresa, z którą byli małżeństwem przez 62 lata. To była ostatnia wola aktora, dlatego też jego dzieci, pomimo zmiany miejsca pochówku, postanowiły dotrzymać danego ojcu słowa.

Po konsultacji z siostrami, obiecałem im, że przeniosę urnę z prochami mamy do grobu taty. Dowiadywałem się już, jak to zrobić. Chciałem w dniu pogrzebu, ale niestety nie jest to możliwe. Trzeba odczekać. Zrobię to tak szybko, jak się tylko da, bo zawsze liczyłem się ze zdaniem taty – zapewnił Krzysztof Karewicz.

Nadal nie jest znana data pogrzebu. Rodzina Karewiczów zapewne czeka na pozwolenie, by w uroczystościach pogrzebowych mogło uczestniczyć więcej niż 5 osób.


Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×