Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla! To nie żart! To się dzieje naprawdę! Które dokonania przyniosły mu nominację?

Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla! To nie jest żart! Mamy uzasadnienie. Jak motywowana jest jego kandydatura? Zobaczcie.

Pokojowa Nagroda Nobla jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych przez szwedzkiego przemysłowca i wynalazcę Alfreda Nobla. Przeznaczył na nagrody 94 proc. wszystkich swych aktywów. W roku 2012 kapitał nagród noblowskich wart był 337 mln euro. Od marca 1901 r. to prestiżowe wyróżnienie corocznie jest przyznawane tym, którzy wykonali najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji lub redukcji stałych armii oraz za udział i promocję stowarzyszeń pokojowych.

Laureata, zgodnie z wolą fundatora, wybiera Norweski Komitet Noblowski, pięcioosobowy komitet powołany przez parlament Norwegii.

Pokojowa Nagroda Nobla ze względu na swój polityczny charakter przez większość swojej historii była przedmiotem wielu kontrowersji. W poprzednim roku trafiła ona do Światowego Programu Żywnościowego w 2020 roku. Nominacje do nagrody 2021 zostały zamknięte w styczniu. Wśród kandydatów pojawił się były prezydent Donald Trump.

Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Wśród nominowanych do kolejnej Nagrody Nobla znalazł się Donald Trump. Były prezydent USA, to kandydatura bardzo kontrowersyjna, ale uzasadnienie tego wyboru nie pozostawia wątpliwości, dlaczego trafił na listę nominowanych.

W rezolucji uzasadniającej, dlaczego Donald Trump zapracował na nagrodę, czytamy, że podczas jego prezydentury Stany Zjednoczone nie rozpoczęły żadnych konfliktów zbrojnych.

(…)mając na uwadze, że pod rządami prezydenta Trumpa Stany Zjednoczone Ameryki nie rozpoczęły żadnych nowych konfliktów zbrojnych ani nie najechały na żadne kraje, co stanowi wyraźny kontrast w stosunku do poczynań jego poprzedników.

Dalej napisano, że były prezydent doprowadził do porozumień pokojowych między skonfliktowanymi krajami, a także pośredniczył w zawarciu umów politycznych:

Mając na uwadze, że prezydentowi Trumpowi udało się doprowadzić do porozumień pokojowych między Izraelem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem – pierwszych takich porozumień od ponad 25 lat;

Mając na uwadze, że prezydent Trump z powodzeniem pośredniczył również w zawarciu umów politycznych i gospodarczych między Serbią a Kosowem;

Podkreślono także jego zasługi w działaniach na rzecz pokoju w Korei:

D. mając na uwadze, że prezydent Trump podejmował intensywne działania na rzecz traktatu pokojowego z Koreą Północną i spotkał się z Kim Dzong-Unem w 2018 r. – było to pierwsze w historii spotkanie prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej;

Jemu też przypisano ostateczne pokonanie ISIS w Syrii.

Mając na uwadze, że siły USA miały udział w ostatecznym pokonaniu państwa islamskiego w Syrii w 2019 r.

Jak widać, to nie jest żart. To dzieje się naprawdę. Obok Donalda Trumpa nominowani są także, między innymi: Aleksiej Nawalny, aktywistka działająca na rzecz klimatu Greta Thunberg oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pokojowa Nagroda Nobla wynosząca 1,25 mln dolarów zostanie wręczona 10 grudnia w rocznicę śmierci jej fundatora Alfreda Nobla.


Projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie nominowania prezydenta USA Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla

Projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie nominowania prezydenta USA Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla

Melania Trump i Donald na Florydzie

Melania Trump i Donald na Florydzie

Melania Trump promieniała, jak opuściła Biały Dom

Melania Trump promieniała, jak opuściła Biały Dom

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jestem za. Kandydaturą Pana Trumpa do nagrody

 • Gość pisze:

  Trump zasluzyl na 100 % .. byl dobrym pokojowym prezydentem. Lewactwo go ciägle atakowalo .. ta Marionetka Biden nic dobrego nie zrobi.

 • Emeryt pisze:

  Były Prezydent Donald Trump w pełni zasługuje na nagrodę Nobla. To wielki prestiż dla niego, bo pieniędzy swoich ma pod dostatkiem!!!

 • Hania pisze:

  JEDYNY SŁUSZNY KANDYDAT!!! TYLE ZAFAŁSZOWANEGO PRZEZ MEDIA DOBRA , KTÓRE UCZYNIŁ I CHCIAŁ UCZYNIĆ DLA STANÓW, TYM SAMYM DLA ŚWIATA. ROZPACZAĆ NAD FINAŁEM TYCH ZDARZEŃ , ZASŁUŻONY BEZSPRZECZNIE „NOBEL”!

 • ZZZ pisze:

  Kochani Trump mimo ze kreowany na oszołoma nie rozpoczął żadnej wojny, załagodził konflikt z Koreą itd. Jesli popatrzycie na FAKTY to pieknie uśmiechajacy się Obama czy luzacki Clinton to dyktatorzy! Ktoś kiedyś policzył ze za ich prezydentury średnio co kilka minut spadała bomba.

 • Gość pisze:

  Za to wywołał prawie wojnę domową w USA pod koniec swojej kadencji. Nagrody Nobla już dawno straciły swoją wartość.

  • Gość pisze:

   Bo lewactwo opanowuje swiat

  • ala pisze:

   Poczytaj o pizza gate to zrozumiesz

  • Gośćlily pisze:

   Guzik wiesz . Telewizyjna propaganda , najlepszy prezydent USA , przyjedz pomieszkaj popracuj i wydasz opinie

  • ONA pisze:

   Obudź się i dowiaduj się więcej . To śmieszne co przedstawia tv głównego nurtu. Trump nie pasował do układanki i tych demonicznych planów globalistów i pseudodemokratów i właścicieli wielkich korporacji. To pseudodemokraci i globalisci opracowali oandemię , lokdauny przy udziale WHO i ONZ . Trump to demaskował . Bali sie ze sie wyda. Trummp pomagał średnim przedsiębiorcom ludziom a ograniczał wpływy korporacji , dlatego go ośmieszali i robili z niego oszołoma . To stara taktyka manipulacyjna. Trump naprawdę zrobił wiele. Teraz przy tej marionetkę Bidenie będzie pandemia królować a oni będą Cię szczepić co rok aż padniesz. Przejmą majątki klasy średniej pologdaunowych bankructwach . Wtedy to zapanuje komuna . Taki plan.

  • Gość pisze:

   Bzdury wypisujesz.

 • Polska pisze:

  Pewnie że tak. Donald Tramp jest prawicowy. Nie popiera aborcji i zła. Popieram kandydacie jego do nagrody pokojowej Nobla. Jest prawdomówność i broni dobro. A zło dobrem walczył

 • Gość pisze:

  Obama dostal Nobla i bylo cacy dlaczego sie czepiacie Trumpa

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×