Wirtualna Polska

Bartłomiej Kasprzykowski o zwolnieniach w TVP. Broni gwiazd publicznej stacji?

Bartłomiej Kasprzykowski o zwolnieniach w TVP. Broni gwiazd publicznej stacji?

Bartłomiej Kasprzykowski

Bartłomiej Kasprzykowski postanowił skomentować doniesienia o planowanych zwolnieniach w Telewizji Polskiej w związku z wynikami wyborów parlamentarnych. Zdaniem aktora należy bardzo rozsądnie podejść do odpolityczniania publicznej stacji, a nie każda gwiazda zasłużyła na to, żeby pożegnać się z pracą. Kogo wziął w obronę?

Wirtualna Polska

Według medialnych doniesień TVP ma pozbywać się gwiazd, które jednoznacznie kojarzą się z polityką i polską pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Zaskakująca była wiadomość o odejściu znanej z „Wiadomości” Danuty Holeckiej, coraz częściej mówi się także o rzekomym zwolnieniu Idy Nowakowskiej, Anny Popek czy Tomasza Wolnego. Medialne doniesienia w rozmowie z Plotkiem skomentował gwiazdor „Przyjaciółek”, Bartłomiej Kasprzykowski.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bartłomiej Kasprzykowski o zwolnieniach w TVP. Aktor apeluje o rozsądek?

Bartłomiej Kasprzykowski nie jest przeciwnikiem oczyszczenia mediów z osób, które mogły być nieobiektywne i podporządkowywać się władzy. Podkreślił jednak, że radykalne decyzje i pozbywanie się np. gwiazd programów rozrywkowych, nie jest szczególnie rozsądne.

Wydaje mi się, że jeżeli kogoś rozliczać, to tych, którzy wykonywali polityczne polecenia. To nigdy nie powinno mieć miejsca. A jak miało, to nigdy nie odbywało się na taką skalę, jak teraz. Ale rozliczać ludzi, którzy prowadzili programy rozrywkowe czy lifestyle jak „Pytanie na śniadanie”? Tego nie rozumiem, szczególnie że te produkcje były na wizji od lat przez kilka władz. To samo tyczy się seriali. Tutaj miara nie może dla każdego być taka sama. Po prostu — ocenił.

Kasprzykowski zaznaczył, że także widzowie przyczyniają się do tego, że Telewizja Polska zarabia pieniądze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bartłomiej Kasprzykowski skomentował sytuację w TVP. Wspomniał o rozliczeniu stacji

Bartłomiej Kasprzykowski życzyłby niektórym gwiazdom TVP, żeby zmiany w stacji były przeprowadzane rozsądnie. Podkreślił, że nie można podchodzić do sprawy jednotorowo.

Jestem za tym, by wszelkie zmiany i zwolnienia przeprowadzać rozsądnie. Wiadomo, że jeżeli ktoś pracuje w telewizji, takiej czy nie innej, to przyczynia się do jej zarobków. Ale my wszyscy składamy się teoretycznie na abonament TVP, więc wszyscy mamy się teraz rozliczać, że składaliśmy się na tę telewizję? (….) Nic z tego, co widzimy na ekranie, nie jest do końca prawdą, to zawsze jest jakaś kreacja, przekłamanie, pryzmat. To, że pojawiła się „holeckość” w TVP, to nam tylko ubarwiło spektakl — stwierdził.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zgadzacie się z gwiazdorem „Przyjaciółek”?

Twoja twarz brzmi znajomo - FINA£

Kasprzykowski Bartosz Bartek2017-11-11

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Telewizja k³amie - premiera

Kasprzykowski Bartosz Bartek2019-02-12

ramowka wiosenna polsat i polsat box go

Kasprzykowski Bartosz Bartek 2023-02-02

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×