Kurdej-Szatan o eksperymentach z narkotykami: „Czasem czegoś spróbowałam”. Historię z marihuaną szczególnie dobrze zapamiętała

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan w książce opisała czas, gdy mocno imprezowała. Nie ukrywa, że zdarzyło się jej brać narkotyki. Z kolei jej wulgarny wpis skomentował znany psycholog.

Barbara Kurdej-Szatan rozzłościła ostatnio tysiące Polaków. Wszystko przez wulgarny wpis na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej. Aktorka nazwała ich mianem „morderców”. Wypowiedź Kurdej-Szatan została uznana przez część osób, zwłaszcza o prawicowych i konserwatywnych poglądach, za urągającą patriotyzmowi i polskim interesom narodowym.

KUR*** !!!!!!!!!! KUR*** !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kur*** „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kur*** !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Kur*** !!!!!!!! – napisała gwiazda telewizji.

Na jej słowa zareagował Jacek Kurski. Prezes TVP wyrzucił ją z obsady tasiemca M jak miłość. Poinformował o tym za pośrednictwem serwisu Twitter:

Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br.

Teraz do niesławnej wiadomości Kurdej-Szatan odniósł się znany psycholog – doktor Mateusz Grzesiak, w wywiadzie dla Newseria Lifestyle, powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał.

Znany psycholog o zachowaniu Barbary Kurdej-Szatan. Jak je ocenił?

Mateusz Grzesiak powiedział, że pandemia sprawiła, iż część dyskusji publicznej przeniosła się bezpośrednio do internetu, co tylko pogłębiło występowanie hejtu i mowy nienawiści. Potwierdzeniem słów doktora są badania przedstawione przez Microsoft, które wskazują na to, że blisko 30 procent polskich internautów uważa, że poziom kultury w sieci się zmniejszył.

Kontrowersyjna wypowiedź pani Barbary Kurdej-Szatan, która zawierała w sobie agresję werbalną, jest emanacją problemu kulturowego, z którym mamy w Polsce do czynienia. On dotyczy właśnie gniewu i frustracji. Jej zachowanie jest emanacją, symboliką tego, co niestety wielu z nas w Polsce przeżywa. Nie umiemy panować nad gniewem, mamy w sobie dużo złości, nie zarządzamy w prawidłowy sposób emocjami. To też zresztą potwierdzają badania, według których tylko co trzeci Polak potrafi nazwać emocje, które w danym momencie przeżywa. A więc – jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić – to ciężko też, żeby zarządzał gniewem, który jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej występujących emocji zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym – wskazał ceniony badacz.

Powiedział też, że wszyscy jako społeczeństwo powinniśmy nauczyć się panować nad gniewem i emocjami. Wytłumaczył:

 Każdy z nas, kiedy powie coś w gniewie, zwykle żałuje tego w chwili, gdy emocje już opadną. Dlatego powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób ten gniew rozpoznać, zaadresować i zarządzić nim po to, żeby zminimalizować konflikt i potencjalnie negatywne konsekwencje, jakie z niego wynikają.

Na zakończenie rozmowy zabrał głos w sprawie budowania zasięgów poprzez hejt i kontrowersje.

Jednak z hejtu można też budować swoją markę osobistą i rosnąć na nim poprzez określony styl komunikacji. Badania pokazują, że typowy polski hejter ma 15 lat – a w kolejnym segmencie są 19-latki – i ma wysoki poziom frustracji. Nie ma znaczenia, czy jest mężczyzną, czy jest kobietą. Natomiast w momencie, kiedy hejtuje, to w ten sposób może sobie budować zasięgi, bo – mówiąc kolokwialnie – to się klika, szczególnie gdy kontrowersji jest więcej. Jest to smutne, ale niestety w taki sposób funkcjonuje – uzupełnił.

Czy Kurdej-Szatan rzeczywiście nie potrafi panować nad emocjami? Może powinna wziąć sobie rady doktora Grzesiaka do serca? Podzielcie się z nami swoimi opiniami.

Barbara Kurdej-Szatan o narkotykach i rozwodzie z mężem

Barbara Kurdej-Szatan wzbudziła też kontrowersje swoją książkę. Na jej łamach opowiedziała o tym, że próbowała narkotyków i często piła alkohol. Napisała:

Eksperymentowaliśmy z alkoholem. Przed imprezami piliśmy wódkę, a później jeszcze drinki w klubie. Jeździliśmy też na imprezy techno, na których pojawiały się narkotyki. Raczej mnie do nich nie ciągnęło. Czasem czegoś spróbowałam, ale bardziej dla towarzystwa i nowego doświadczenia. Kiedy pierwszy raz zapaliłam trawkę, miałam wrażenie, że zasnęłam. W tym śnie dostałam ataku śmiechu. Dosłownie nie mogłam przestać.

Wspomniała też o innych problemach w życiu prywatnym. Miała myśleć o rozwodzie ze swoim mężem Rafałem Szatanem. Kiedy miała chwile zwątpienia?

W najgorszych momentach, podczas kłótni, w złości. Nie chciałam rozwodu, ale miałam takie myśli. Przez to, że tak się mijaliśmy, jeżeli chodzi o charakter, podejście do życia, patrzenie na świat. Miałam wtedy wrażenie, że jednak do siebie nie pasujemy i że widocznie za szybko się pobraliśmy –  wyjaśniła.

Na szczęście, kryzys małżeński Barbary i Rafała już dawno został zażegnany.


Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Rafał Szatan i Barbara Kurdej-Szatan na premierze

Rafał Szatan i Barbara Kurdej-Szatan na premierze "Świat pełen Niespodzianek"

Komentarze

 • Gość pisze:

  Oj żałosna kobieta…zresztą jak cała gromada naszych patocelebrytów

 • Gdjdu pisze:

  Chyba KWAS ci się zawiesił

 • Gość pisze:

  Najbardziej lubiłem ja w reklamach pley a

 • Gość pisze:

  przestancie pisac o tej osobie szczegolnie po ostatniej probie eksperymentalnej ciekawe co jeszcze wymysli i sprzeda zenada nawet milczec nie potrafi

 • Gość pisze:

  Taki live dobrze wyglądają od tego jest źycie aby bawić się na całego z głową dlatego a n4ech pan pani powie gdzie moja źona mąź powiedźieli że są święci a pan pani ku..wą i złodziejem jak 30lat temu sr..liscie w pieluchy jaki mąź tak źona ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  Taki live dobrze wyglądają od tego jest źycie aby bawić się na całego dlatego a n4ech pan pani powie gdzie moja źona mąź powiedźieli że są święci a pan pani ku..wą i złodziejem jak 30lat temu sr..liscie w pieluchy jaki mąź tak źona ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  Taki live dobrze wyglądają od tego jest źycie aby bawić się na całego a n4ech pan pani powie gdzie moja źona mąź powiedźieli że są święci a pan pani ku..wą i złodziejem jak 30lat temu sr..liscie w pieluchy jaki mąź tak źona ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×