Szukaj

Pamiętacie zespół Farba? Media obiegły tragiczne wieści o śmierci gwiazdy grupy

Farba

Farba

Zespół Farba pogrążony w żałobie. Nie żyje założyciel, gitarzysta i jedna z największych gwiazd formacji. Miał 56 lat.

Zespół Farba powstał w październiku 1999 r. w Gdyni. Grupę założyli wokalistka Joanna Kozak, perkusista Jacek Woźniak oraz gitarzysta Artur Przygoda. Nazwa zespołu powstała podczas jednego z koncertów, kiedy sponsor imprezy rzucił ze sceny na widzów saszetki reklamowe z farbą do włosów, które popękały i niedługo potem każdy miał na sobie trochę koloru.

Formacja ma za sobą występy m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy koncerty na imprezie Destination Chicago 2003 w Stanach Zjednoczonych. Zespół słynie z żywiołowości na koncertach i charyzmy wokalistki Joanny Kozak.

Właśnie na profilu zespołu na Facebooku pojawiły się smutne wieści. Nie żyje gitarzysta i założyciel formacji – Artur Przygoda.

Artur Przygoda nie żyje. Przyjaciele z zespołu żegnają gitarzystę i założyciela zespołu Farba

4 maja 2021 r. zmarł Artur Przygoda, współzałożyciel i muzyk zespołu Farba, który wylansował przeboje takie jak Chcę tu zosać czy Nie warte nic. O jego śmierci poinformowali jego przyjaciele m.in. Tomasz Konfederak – lider zespołu Ha-Dwa-O!, a także zespół Farba. Muzyk miał 56 lat. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Dziś bardzo smutny dzień:(((
Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby Artur Przygoda. Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło – zaczyna wpis wokalistka Farby, Joanna Kozak.

Podkreśliła, że bez gitarzysty formacja nie zaistniałaby, a energia i pasja Artura są nie do zastąpienia:

Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur. Byłeś od początku i każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca. A było ono wielkie. Energia na scenie , którą dawałeś i pasja z jaką grałeś to coś czego nie doświadczyliśmy z żadnym innym gitarzystą. Byłeś prawdziwym rokendrollowcem z krwi i kości.

Pojawiły się także wspomnienia:

Razem spędziliśmy setki godzin na próbach, zagraliśmy setki koncertów, razem snuliśmy marzenia o muzycznej karierze…przeżyliśmy z Tobą wiele przygód…i choć już jakiś czas temu nasze muzyczne drogi się rozeszły…to jednak skrycie mieliśmy nadzieję, że jeszcze nie raz kiedyś spotkamy się na scenie i że znowu zagrasz razem z nami „Chcę tu zostać” , „Zagubiony książę”, „Daleko”, „Nie warte nic” czy „A jeśli to nie to nieprawda?” , gdzie zagrałeś jedną z najpiękniejszych solówek…

Wpis zakończyła się słowami pożegnania i wyrazami żalu:

Ciężko nam się pogodzić z Tym, że Ciebie nie ma…
Artur nie żegnamy się z Tobą, bo Twoja muzyka, twoje dźwięki zostają tu z nami.
P.S. Rozkręć tam w górze na maksa wzmacniacze i graj na swojej ukochanej gitarze to co zawsze Ci w duszy grało!
Joanna Kozak
W imieniu całej Farby i wszystkich, którzy z nami współpracowali od początku istnienia grupy.

Dziś bardzo smutny dzień:((( Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby Artur Przygoda.Trudno pisać, żal i łzy…

Posted by Farba on Tuesday, May 4, 2021

Muzyka pożegnał także Tomasz Konfederak:

Z żalem zawiadamiam, że dzis rano odszedł mój wieloletni przyjaciel, muzyk od lat związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym Artur „Gazielec” Przygoda. Artur przewinął sie przez wiele formacji, m.in. Canada, Totus Tuus czy Farba, z którym nagrał piosenkę „Chcę tu zostać”. Spoczywaj w pokoju Gazielcze!!!

Z żalem zawiadamiam, że dzis rano odszedł mój wieloletni przyjaciel, muzyk od lat związany z trójmiejskim środowiskiem…

Posted by Tomek Konfi Konfederak on Tuesday, May 4, 2021

Kim był Artur Przygoda?

Artur Przygoda przyszedł na świat w Końskich w woj. świętokrzyskim. Jednym z jego sukcesów było umieszczenie w 10 najlepszych polskich gitarzystów przez czytelników pisma Gitara Bass w 1996 roku.

Jest znany z takich hitów takich jak Chcę tu zostać, Nie warte nic, Zagubiony książę, A jeśli to nie to nieprawda? czy Daleko. Występował również z zespołami Canada, Dzieci Monalizy, Totus Tuus czy Ha-Dwa-O!. Z żoną stworzył zespół Mr.Jones.


Artur Przygoda nie żyje

Artur Przygoda nie żyje

Artur Przygoda nie żyje

Artur Przygoda nie żyje

Farba

Farba

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×