Szukaj

Ania Lewandowska nie przyszła z Robertem do Andrzeja Dudy. Prezydent nie omieszkał o niej wspomnieć

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Robert Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski. Wyróżnienie wręczył mu Andrzej Duda. Prezydent przekazał także kilka słów dla Anny Lewandowskiej. Co powiedział?

Robert Lewandowski jest w formie życia. W ubiegłym roku po raz pierwszy w karierze został Piłkarzem Roku UEFA. Został też Najlepszym Piłkarzem FIFA, a także  odebrał nagrodę Globe Soccer Awards, o którą rywalizował z Cristiano Ronaldo i Leo Messim.

Razem z Bayernem Monachium, którego jest gwiazdą już od kilku ładnych sezonów, zdobył wszelkie możliwe trofea. Na konto jego drużyny trafiło ósme mistrzostwo Niemiecczwarty Puchar Niemiec i piąty Superpuchar Niemiec. On sam został królem strzelców Ligi Mistrzów i Bundesligi.

Dobra passa trwa. W 2021 roku został uznany za sportowca roku w Polsce, a w poniedziałek 22 marca odebrał wyróżnienie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas ceremonii wręczania Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski, prezydent nie szczędził komplementów pod adresem Lewego.

Nasz bohaterze, nie tylko dzisiejszego dnia i tej ceremonii, ale też śmiało można powiedzieć, nasz bohaterze narodowy w sportowym tego słowa znaczeniu (…). To bardzo ważna dla mnie chwila, że mogę wręczyć panu, wspaniałemu piłkarzowi nie tylko polskiemu, ale też w przestrzeni europejskiej i światowej, to wysokie, państwowe oznaczenie. Czytałem dużo o panu w ostatnim czasie, także pańskich wypowiedzi. Powiedział pan bardzo ładne zdanie, że pan nie liczy trofeów, które pan zdobywa, bo w tym momencie, w którym one są, pan myśli o następnych. Są jeszcze trzy wyższe odznaczenia w naszym kraju, które są do zdobycia. Jestem przekonany, że zdobędzie pan kolejne dlatego, że jest pan jeszcze młodym człowiekiem, jest pan na fali wznoszącej (…) Trofea, które pan zdobywa, robią oszałamiające wrażenie – mówił.

Podkreślił także, że te wszystkie osiągnięcia, to nie tylko zasługa talentu, ale także ciężkiej i systematycznej pracy. Podziękował także Robertowi, że na każdym kroku podkreśla to, że jest Polakiem.

Pański talent jest przez pana systematycznie rozwijany (…). W tym wszystkim jest pan po pierwsze cały czas sobą, a po drugie w niezwykły sposób reprezentuje pan Polskę i zawsze pan to podkreśla, za co – jako prezydent – jestem panu ogromnie wdzięczny. Zawsze podkreśla pan polskość, że jest pan z Polski (…) Pan zawsze podkreśla, że jest pan Polakiem i zawsze w związku z tym reprezentuje nas, za co ogromnie dziękujemy i buduje pan dobre imię Rzeczpospolitej. Ma pan patriotyczne poglądy i je demonstruje, jak choćby występując z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji promującej poprawne śpiewanie polskiego hymnu. Za to wszystko dziękuję panu.

Andrzej Duda nie zapomniał także o Ani Lewandowskiej.

Co powiedział Andrzej Duda do Anny Lewandowskiej?

Robert Lewandowski na każdym kroku podkreśla, że nie osiągnąłby tak wspaniałych wyników, gdyby nie to, że na każdym kroku czuje wsparcie i zrozumienie żony. Ania Lewandowska jest jego najwierniejszym kibicem.

Docenił to także, prezydent Andrzej Duda, który poprosił piłkarza o przekazanie podziękowań żonie nie tylko za to, że stoi za nim murem, ale także za jej własne zasługi.

Proszę przekazać też moje podziękowania małżonce za to, że działacie państwo tak, że dostrzegacie innych ludzi. Rozwijacie pięknie swoją rodzinę, opiekujecie się dziećmi, ale pamiętacie też o innych dzieciach.

Trzeba przyznać, że to bardzo miłe. Anna Lewandowska z pewnością bardzo się ucieszy z wiadomości.


Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski

Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski

Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski

Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski

Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski

Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Panie Robercie, dziękuję za radość, jaką Pan daje nam, swoim kibicom. Jest Pan wspaniałym, godnym przykładem dla młodych ludzi, mądrym człowiekiem, wspaniałym Polakiem.

 • Orzełek pisze:

  Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz w dziejach polskiej i światowej piłki nożnej i równocześnie przy tym skromny człowiek wspomagający ciężko zapracowanym przez siebie majątkiem m. in. chore dzieci. W dzisiejszych czasach jest też przykładem normalnej szczęśliwej rodziny jaką stworzył z Anną. Promuje Polskę na całym świecie i jest świetnym przykładem dla młodzieży do naśladowania. Odznaczenie jak najbardziej słuszne!

 • Gość pisze:

  Bohaterem byłby gdyby grał w Polsce ale kasa wazniejsza

 • Jajcarz pisze:

  Polski Prezydent odznacza piłkarza za grę, za zasługi na rzecz Niemiec.Ale cyrk.

 • Adam pisze:

  Prezydent odznaczył go za zasługi, za grę dla Niemów, ha ha, w kraju nie ma rzadnych zasług.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×