Szukaj

Globe Soccer Awards: Znamy wyniki! Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo? Kto wygrał prestiżowy plebiscyt?

Globe Soccer Award 2020

Globe Soccer Award 2020

Globe Soccer Awards 2020: w niedzielę, 27 grudnia w Dubaju odbyła się gala, na której wręczono nagrody dla najlepszych w świecie piłki nożnej. Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo zawalczyli o tytuł piłkarza roku. Znamy wyniki.

Robert Lewandowski znalazł się w finałowej trójce plebiscytu Globe Soccer Awards 2020 razem z Cristiano Ronaldo i Lionelem Messim. Na półmetku rywalizacji prowadził Portugalczyk, który w głosowaniu kibiców dostał 42 procent głosów. Polaka wskazało 38 procent fanów. System wyłaniania zwycięzcy sprawia jednak, że dużo większe znaczenie mają głosy jurorów. Czy Lewemu udało się wygrać z liderem Juventusu Turyn? Zobaczcie wyniki.

Globe Soccer Awards 2020: Ronaldo czy Lewandowski – kto zdobył tytuł piłkarza roku?

2020, to rok Lewandowskiego. Polak już zgarnął sporo wyróżnień. Pierwszy raz w historii zdobył Ligę Mistrzów i Superpuchar Europy. Sięgnął też po ósme mistrzostwo Niemiec, czwarty Puchar Niemiec i piąty Superpuchar Niemiec. Został królem strzelców Ligi Mistrzów i Bundesligi. Został też uznany za najlepszego piłkarza roku UEFA. Czy i w Dubaju przerwał dominację Cristiano Ronaldo?

Gala Globe Soccer Awards jest organizowana od 2010 r. Z każdą kolejną edycją powiększano listę kategorii. W 2011 r. pierwszy raz przyznano nagrodę dla najlepszego piłkarza. Na wybór wpływu nie mają jedynie osiągnięcia sportowe, a nagrody nie są autoryzowane przez FIFA, UEFA, ani żadną federację piłkarską.

Organizatorzy podkreślali, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa, ale też dlatego, że uhonorowane zostaną największe osobistości w świecie piłki nożnej ostatnich 20 lat.

Najważniejszą nagrodę, czyli dla piłkarza roku, ostatecznie otrzymał Robert Lewandowski. Przerwał tym samym dominację Cristiano Ronaldo, który wygrał cztery ostatnie edycje z rzędu, a łącznie ma na swoim koncie sześć takich wyróżnień.

 

Lista wszystkich laureatów Globe Soccer Awards 2020:

Piłkarz roku: Robert Lewandowski
Klub roku: Bayern Monachium
Trener roku: Hansi Flick
Piłkarz XXI w.: Cristiano Ronaldo
Klub XXI w.: Real Madryt
Trener XXI w.: Josep Guardiola
Agent XXI w.: Jorge Mendes
Nagroda specjalna: Gerard Pique i Iker Casillas
Najlepszy klub Bliskiego Wschodu: Al Ahly Kair (Egipt)

Robertowi Lewandowskiemu serdecznie gratulujemy kolejnego wyróżnienia.


Globe Soccer Awards 2020

Globe Soccer Awards 2020

Globe Soccer Awards 2020

Globe Soccer Awards 2020

Globe Soccer Awards 2020

Globe Soccer Awards 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×