Andrzej Duda po spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Zdradził o czym rozmawiali

Andrzej Duda, papież Franciszek

Andrzej Duda, papież Franciszek

Andrzej Duda po spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem

Dziś do Polski przyleciał papież Franciszek. Ojciec Święty odwiedził nasz kraj z okazji Światowych Dni Młodzieży. Już na lotnisku Balice powitała go para prezydencka. Naszą uwagę zwrócił strój pierwszej damy. Niestety, nie wszystkim się on spodobał.

Zobacz: Polska gwiazda w ostrych słowach krytykuje stylizację Agaty Dudy z przywitania papieża Franciszka

Kilka godzin po wylądowaniu papieskiego samolotu, rozmowę z Franciszkiem miał okazję przeprowadzić Andrzej Duda. Prezydent wyznał mediom, o czym opowiadał Ojcu Świętemu:

Mówiłem o sytuacji w Polsce. Mówiłem Ojcu Świętemu o tym, jaka jest sytuacja rodzin, mówiłem o polityce prorodzinnej, która w Polsce jest realizowana. Rozmawialiśmy oczywiście o Światowych Dniach Młodzieży, bardzo się cieszył. Powiedziałem, że Polacy go uwielbiają i że czekaliśmy na niego bardzo

Andrzej Duda dodał, że nie poruszał na spotkaniu tematu uchodźców, o którym papież wspominał w swoim przemówieniu na Wawelu:

Każdy słyszał to, co powiedział Ojciec Święty. Mogę powiedzieć to, co zawsze mówię w tej sprawie: my jesteśmy krajem, który jest oparty na wartościach i my nie odmawiamy pomocy nikomu. Jeżeli ktoś będzie chciał do nas przyjechać, zwłaszcza jeśli jest uchodźcą, ucieka przed wojną, chroni swoje życie, z całą pewnością zostanie przyjęty

Cieszycie się, że Ojciec Święty przyjechał do Polski?

Zobacz też: Dorota Wróblewska też krytykuje strój Agaty Dudy. Tak ostro dawno nie było!Źródło: Agencja TVN / x-news.pl

Powitanie Papieża Franciszka w Polsce fot. East News

Powitanie Papieża Franciszka w Polsce fot. East News

Andrzej Duda o zamachu w Nicei, kondolencje

Andrzej Duda o spotkaniu z Ojcem Świętym


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×