Szukaj
Szukaj
Dziś czwartek, 26.04.2018

Agnieszka Holland zdradza kulisy pracy nad „House of Cards”. Jak się jej pracowało z Kevinem Spaceyem i Robin Wright?Agnieszka Holland zakończyła już pracę na planie House of Cards. Reżyserka stworzyła kilka odcinków jednego z najpopularniejszych seriali na świecie. Na planie współpracowała ze światowej sławy aktorami, między innymi Kevinem Spaceyem i Robin Wright.

Nie zawiodłam się, to są wspaniali aktorzy. To na pewno było warte paru miesięcy życia – powiedziała w wywiadzie dlaNewserii. – Jakoś się przebiłam. Z aktorami, którzy grali mniejsze role, mogłam sobie poszaleć. Ale głównym aktorom nawet nie miałabym odwagi mówić, co znaczy to, co grają, bo oni to doskonale wiedzą. Od trzech lat są tymi postaciami. Myślą o tym w takich detalach, że nie potrzebują reżysera, bo oni wiedzą doskonale, co grają i dlaczego. W ogóle aktorzy amerykańscy są bardzo profesjonalni, ale ci byli wyjątkowi, będąc w końcu gwiazdami i jak gdyby dyrygując tym przedsięwzięciem, bo to od nich zależy w tej chwili być czy nie być tego serialu. Przedtem już widziałam różnych aktorów, którzy grają w serialach, ale kogoś tak do końca panującego nad tą materią jeszcze nie widziałam, więc to było ciekawe.

Agnieszka Holland cieszy się nie tylko z tego, że mogła współpracować z doskonałymi aktorami, ale też z tego, że spróbowała swoich sił w reżyserowaniu serialu, co bardzo wzbogaciło jej warsztat. Jej zdaniem nic tak nie wzbogaca jak praca przy tego typu produkcjach.

Zobacz: „House of cards” 3 sezon. Jest już zwiastun [wideo]

Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik

Fotografia: AKPAKomentarzy: 0


Dodaj komentarz
×