Tak o 31. finale WOŚP powiedzieli w „Wiadomościach” TVP. Marta Kielczyk BŁYSKAWICZNIE uwinęła się z tematem

Marta Kielczyk w Wiadomościach o WOŚP

Marta Kielczyk w Wiadomościach o WOŚP

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie TVP. Materiał na temat akcji pojawił się w głównym wydaniu Wiadomości. Co przekazała Marta Kielczyk?

W niedzielę 29 stycznia odbywał się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja działa od ponad 30 lat, a jej osiągnięcia są imponujące. Każdego roku pieniądze zbierane są na inną inicjatywę związaną z służbą zdrowia i wspierają inny cel. Pieniądze pomogły już milionom Polaków. Tym razem fundusze zostaną przekazane na walkę z sepsą, czyli wstrząsem organizmu wywołanym przez zakażenie.

Już od kilku dni na serwisach aukcyjnych można trafić na zbiórki organizowane przez gwiazdy, celebrytów, influencerów, polityków. Za wpłaty na konto Orkiestry oferują przeróżne przedmioty lub też, na przykład spotkania z fanami. Aukcje osiągają zazwyczaj zawrotne kwoty.

Akcja jest nagłaśniana przez media w kraju, ale też za granicą. Gra Polonia w różnych częściach świata, a co roku bite są kolejne rekordy. WOŚP ma wielu zwolenników, ale też sporą grupę przeciwników, nie ma jednak osoby, która przeszłaby wobec działań Jurka Owsiaka i jego ekipy obojętnie.

Przez pierwsze lata działalności finały były emitowane w Telewizji Polskiej. Jednak od kilku już lat publiczny nadawca raczej unika tematu. W tym roku było podobnie, a wielkie wydarzenie zostało pominięte w TVP. Z wyjątkiem krótkiej wzmianki w Wiadomościach. Bardzo krótkiej…

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiadomościach TVP

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy grała z Telewizją Polską 24 razy, aż doszło do rozbratu w 2016 roku i akcja przeniosła się do TVN. Obecnie publiczny nadawca unika tematu. W zeszłym roku TVP poświęciła wydarzeniu 21 sekund, a w tym roku uwinęli się jeszcze szybciej. Prowadząca wieczorne wydanie Wiadomości Marta Kielczyk powiedziała:

Trwa 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra dla małych i dużych. To zbiórka pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zakażeń. Wszystko pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą!”.

I tyle… Trwało to zaledwie 13 sekund. W tym roku nie puszczono też żadnego, nawet krótkiego materiału o WOŚP. To wyraźnie pokazuje, jaka jest polityka stacji.


Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - 31. Finał WOŚP

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - 31. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 31. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 31. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak z żoną

Jerzy Owsiak z żoną

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×