Szukaj

Popularna sieciówka znika z Polski! Lada dzień zamkną większość swoich sklepów

Popularna sieciówka Cubus znika z Polski. To zła wiadomość dla fanek zakupów tej marki. Większość sklepów zakończy swoją działalność prawdopodobnie do końca października tego roku. Co jest przyczyną wycofania się z naszego rynku? 
Cubus

Cubus

Cubus jest popularną marką ubraniową w Polskich galeriach handlowych, a mimo to spółka, do której należy brand, zdecydowała się wycofać z naszego rynku. Podaje się, że przyczyną był brak zysków i straty, które odnotowywała firma.

Zobacz: Popularna sieciówka wypuściła do sprzedaży replikę pierścionka zaręczynowego księżnej Kate! Taka cenowa okazja szybko się nie powtórzy!

Cubus w Polsce

Cubus, należy do norweskiej grupy Varner, jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich marek odzieżowych na świecie. Pierwsze sklepy w Polsce firma otworzyła w 1996 roku. Obecnie w naszym jest 17 sklepów, w których jest zatrudnionych 146 osób.

Norweskie biuro prasowe marki poinformowało  tvn24bis.pl, że opuszczają Polskę. Większość sklepów zakończy swoją działalność prawdopodobnie do końca października.

View this post on Instagram

I’ll take em’ all, thanks.. ???? #cubusofficial

A post shared by Cubus (@cubusofficial) on

Zobacz: Agata Duda wyprzedziła kolekcję Zary! Sieciówka właśnie wypuściła identyczną sukienkę. Kosztuje grosze!

Cubus znika z Polski

Na pytanie o przyczyny likwidacji sklepów, biuro prasowe wskazało słabe wyniki finansowe ostatnich lat. Cubus jest obecny także w innych krajach, między innymi: Norwegii, Szwecji, Niemczech, Finlandii, czy Łotwie. Decyzja o zamknięciu sklepów dotyczy tylko Polski.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało wp.pl. Spółka Cubus Polska złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Sąd przychyli się do niego, i 3 września ogłosił upadłość firmy oraz ustanowił syndyka odpowiedzialnego za jej likwidację.

W 2018 roku Cubus zanotował stratę na poziomie 19,6 miliona złotych, podczas gdy w 2017 roku strata wyniosła 19,1 miliona złotych.

Zobacz: Popularna sieciówka skopiowała słynną sukienkę księżnej Kate! Jest na wyprzedaży i kosztuje grosze!

 


Cubus - dla mamy i dziecka

Cubus - dla mamy i dziecka

Cubus - moda

Cubus - moda

Cubus - panie

Cubus - panie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×