MET Gala 2022. Kreacje gwiazd: Kim Kardashian, Kylie Jenner, Sarah Jessica Parker, Hailey Bieber, Katy Perry [DUŻO ZDJĘĆ]

MET Gala 2022. Kreacje gwiazd

MET Gala 2022. Kreacje gwiazd

MET Gala 2022: Jaki jest tegoroczny temat przewodni? Kogo zaprosiła Anna Wintour? Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie.

MET Gala jest jedną z najważniejszych imprez w świecie amerykańskiego show-biznesu. To pełne blichtru i przepychu wydarzenie organizowane od 1995 r. W wydarzeniu, które odbywa się w gmachu nowojorskiego Museum of Art, uczestniczy śmietanka towarzyska świata mody, rozrywki i polityki.

Każdego z gości osobiście zaprasza Anna Wintour – redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a. Nazywana corocznym świętem mody Met Gala jest imprezą charytatywną.

Met Galę 2022 poprowadzili Blake Lively i Ryan Reynolds, czyli najzabawniejsza para w Hollywood, a także Regina King i Lin-Manuel Miranda.

Organizatorzy zaprosili do współpracy także Sofię Coppolę, Martina Scorsese, Chloé Zhao, Janiczę Bravo, Julie Dash, Autumn de Wilde, Reginę King oraz Toma Forda. Ich zadaniem było przygotowanie filmowych winietek, które były wyświetlane w jednym ze skrzydeł muzeum podczas gali.

MET Gala 2022: Jaki jest tegoroczny temat przewodni?

Zebrane na MET Gali 2022 pieniądze przeznaczane są na otwarcie corocznej wystawy tworzonej przez Instytut Kostiumów Metropolitan Museum of Art. Zaproszeni goście prezentują się na schodach prowadzących do muzeum w najbardziej wymyślnych strojach. Kreacje powinny nawiązywać do narzuconego przez organizatorów tematu przewodniego, który w tym roku brzmi: In America: An Anthology of Fashion, czyli W Ameryce – antologia mody. Nawiązuje on do zeszłorocznego motywu – In America: A Lexicon in Fashion. W 2021 roku skupiono się na modzie XX i XXI wieku. Natomiast tym razem pod lupę wzięta została moda poprzedniego stulecia.

MET Gala 2022 – kreacje gwiazd. Kto się pojawił?

Met Gala rządzi się swoimi prawami. Zaproszeni na nią goście nie mogą robić zdjęć i zdradzać, co dzieje się w gmachu budynku. Powinni zastosować się do ogłaszanego corocznie dress code’u. W tym roku nawiązuje on do złotej ery XIX wieku. W 2022 r. obowiązuje styl Gilded Glamour and White Tie.

Schody prowadzące do głównego gmachu The Metropolitan Museum w Nowym Jorku zapełniły się gwiazdami pozującymi paparazzi. Pojawili się m.in. Emma Stone, Billie Eilish, Sarah Jessica Parker, Blake Lively, Ryan Reynolds, Camila Cabello, Shawn Mendes, Vanessa Hudgens, Alicia Keys, Patrick Schwarzenegger, Kate Moss, Kylie Jenner, Khloe Kardashian, Dakota Johnsoh, Gigi Hadid, Cardi B, Hailey Bieber, Cara Delevingne, Katy Perry, Kim Kardashian, Pete Davidson, Kris Jenner, Kourtney Kardashian, Kaia Gerber, Bella Hadid, Jared Leto, Gwen Stefani, Kendal Jenner, Olivia Rodrigo, Nicki Minaj.

Przybyli będą bawić się też podczas ekskluzywnej gali i podziwiać wystawę skupiającą się na historii mody amerykańskiej XIX wieku.

Zdjęcia w naszej galerii.


Pete Davidson i Kim Kardashian – MET Gala 2022, kreacja: Bob Mackie

Pete Davidson i Kim Kardashian – MET Gala 2022, kreacja: Bob Mackie

Kylie Jenner – MET Gala 2022, kreacja: Off-White

Kylie Jenner – MET Gala 2022, kreacja: Off-White

Cara Delevingne – MET Gala 2022, kreacja: Dior

Cara Delevingne – MET Gala 2022, kreacja: Dior

Komentarze

 • Gość pisze:

  Kris Jenner (13) bardzo elegancko.
  Zdjęcia 25 i 15 przedstawiają
  mężczyzn którzy chcą zaistnieć jako przedstawiciele antysztuki i upadku człowieka .

 • Asia pisze:

  Cara – farba z łokcia jej zeszła ? Niektóre kreacje tragiczne, np. Minaj, Bella Hadid i Cardi B. Biberowa z czarnymi rajstopami do białej kreacji to wisienka na torcie.

 • GośćAva pisze:

  Zdjęcie zbiorowe na samej górze – same wykidajła .

 • MJSK pisze:

  Targowisko próżności i braku gustu. Większość tych kreacji od tzw dyktatorów mody to kosztowne pomyłki oraz manifestacja bogactwa, nadmiaru dekoracji i dodatków, która z dobrym smakiem oraz wyczuciem stylu ma niewiele wspólnego. Oni przyzwyczaili się ubierać wyłącznie bardzo młode, smukłe i wysokie modelki o doskonałych sylwetkach, na których dosłownie wszystko prezentuje się dobrze, natomiast nie umieją ubrać normalnych kobiet, w dodatku starszych oraz z pełniejszymi figurami. Efekt końcowy – co najmniej dziwaczny.

 • Margot pisze:

  Anna Wintour z klasą jak zawsze. Blake również. Większość trochę na siłę. A Kourtney z Travisem to już DRAMAT🤮

 • Gość pisze:

  Z Gołymin cycami nie ma wstydu kasa robi swoje

 • Gość pisze:

  Cara pięknie

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×