Rafał Brzozowski to skóra zdjęta z ojca. Senior jest uznanym sportowcem. Właśnie został mistrzem świata

Kim jest ojciec Rafała Brzozowskiego?

Kim jest ojciec Rafała Brzozowskiego?

Kim jest Zdzisław Brzozowski? Ojciec Rafała Brzozowskiego może poszczycić się imponującymi sukcesami. Ostatnio do długiej listy dopisał kolejny. To ogromny powód do dumy dla znanego syna, który odziedziczył po seniorze urodę.

Duma i radość rozpiera Rafała Brzozowskiego nie tylko z powodu popularności jego piosenki The Ride i wielkiego wysiłku, jaki włożył w Eurowizję. Co prawda konkurs już dobiegł końca, ale emocje z nim związane wciąż są gorące. Naszego wokalistę doceniono w kilku krajach. Najbardziej spodobał się w San Marino, w którym jurorzy przyznali mu 1. miejsce w swoim głosowaniu. To niejedyny powód do dumy, jaki ma prowadzący Jaką to melodię. Okazuje się, że jego tata to wielki mistrz!

Kim jest ojciec Rafała Brzozowskiego? Jak wygląda?

Zdzisław Brzozowski jest utytułowanym zapaśnikiem, trenuje od 13 roku życia i nawet teraz, gdy jest na emeryturze, zdobywa kolejne medale!

Tuż przed wybuchem pandemii wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata Weteranów w Warszawie, a potem przywiózł złoto ze Światowego Festiwalu Zapaśniczego w Tokio. Mimo pandemii ostro trenuje.

Jestem z niego bardzo dumny, chciałbym mieć w przyszłości taka kondycję i taki zapał do działania – mówi piosenkarz w rozmowie z Jastrząb Post.

Pan Zdzisław nie byłby sobą, gdyby nie zaraził swoją pasją swoich trzech synów. Rafał zdobył nawet brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski, ale ostatecznie kariery w sporcie jednak nie zrobił, bo przytrafiła mu się kontuzja. Może to i dobrze, bo jest znanym wokalistą i największym fanem swojego taty (zdarza się, że towarzyszy mu podczas zawodów).

Zdzisław Brzozowski – sukcesy ojca Rafała

Zdzisław Brzozowski podczas studiów na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego był prymusem i członkiem klubu AZS-AWF Warszawa. W rozmowach z dziennikarzami lubi wracać do 1980 roku, kiedy na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 (tam cały świat poznał słynny „gest Kozakiewicza”, kiedy wygrał złoty medal w skoku o tyczce) brał udział w turnieju przedolimpijskim i pokonał Mistrza Rosji Anatolija Zarina.

Najważniejsza jest wiara. Zarówno w swoje siły i możliwości, jak i w to, że wszystko zaczyna się w głowie. To swoiste połączenie naszego ducha z ciałem, które trzeba ćwiczyć i poddawać coraz to większemu wysiłkowi. Dopiero takie zespolenie wyznaczy prawdziwą drogę do sukcesu. Trzeba, też szanować przeciwnika i zawsze mieć w pamięci, że on również napracował się by stanąć w tym miejscu, w którym jest dziś – mówił w Tygodniku Nowodworskim.

To ważne słowa, pasujące nie tylko do sportu. Rafał miał je w głowie, kiedy leciał na Eurowizję do Rotterdamu.


Zdzisław Brzozowski – ojciec Rafała Brzozowskiego

Zdzisław Brzozowski – ojciec Rafała Brzozowskiego

Zdzisław Brzozowski – ojciec Rafała Brzozowskiego

Zdzisław Brzozowski – ojciec Rafała Brzozowskiego

Zdzisław Brzozowski – ojciec Rafała Brzozowskiego

Zdzisław Brzozowski – ojciec Rafała Brzozowskiego

Komentarze

 • kolega pisze:

  Czy Zdzisław Brzozowski urodził się 3 czerwca 1950 roku?

 • Amber pisze:

  Rafałku, dla mnie jesteś bohaterem!!! Mali Polacy cię opluwali i wyśmiewali, a ty walczyłeś dzielnie na scenie o honor Polski. Wcale nie było aż tak źle, robiłeś co mogłeś, zresztą nie ty tą piosenke napisałeś, więc nie masz się czego wstydzić, na Sylwestra 21/22 wszyscy będą do tego utworu skakać, zobaczysz!! A wypierdkowi GośćAndrzej pokazuję środkowego palca i nara!!!!!!!!!!

 • Xavier III pisze:

  Górniak dostała za tamtą szopkę w Zakopanem wynagrodzenie, więc pewnie czuła się zwolniona z obowiązku dalszego udawania z nim przyjaźni. Zwłaszcza, że na romans z nim liczyć nie mogła z racji swojego wieku i swojego zjeb… narcystycznego charakteru.

 • Gość1 pisze:

  Wrobili go z tą koszmarną piosenką!! Był dzielny, że walczył mimo to!!

  • Monika pisze:

   Polacy go opluwali, a on szedł dalej. Brawo Rafałek, że sie nie poddałeś! Tylko nie wchodź w interesy z interesowną Górniak, bo się przejedziesz! W Polsce jest tylu artystów z którymi możesz nagrywać fajne piosenki!

 • Amber pisze:

  Górniak, czyli najbardziej nietolerancyjna i despotyczna osoba jaka znam, zapomniała ci kibicować, Rafałku, i to nie plotka, to fakt. Ale ja ci kibicowałam od początku i jednocześnie bardzo współczułam, że cię wpuścili w takie maliny jak Eurowizja z taką piosenką. Trzymaj się chłopie!

 • Gość pisze:

  Ale bzdury

 • Gość pisze:

  ani slowa prawdy w tych wypocinach nie ma

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×