Papież kontrowersyjnie o wojnie w Ukrainie. Kożuchowska i Janda komentują. „Myślę, że się zestarzał” [WIDEO]

Kożuchowska i Janda komentują słowa papieża

Kożuchowska i Janda komentują słowa papieża

Małgorzata Kożuchowska i Krystyna Janda skomentowały słowa papieża Franciszka na temat wojny w Ukrainie. Co powiedziały reporterce Jastrząb Post.

To już ponad dwa miesiące od dnia, w którym wojska Federacji Rosyjskiej najechały na Ukrainę. Rosjanie cały czas dopuszczają się zbrodni wojennych, ostrzeliwując miasta i dzielnice mieszkalne oraz strzelając do cywilów. Relacje są przerażające. Trudno uwierzyć, że w XXI wieku dochodzi do takich scen. Ludzie masowo opuszczają swoje domy. Najmłodszym odebrano dzieciństwo. Nie widać końca tej tragedii, którą potępia cały cywilizowany świat.

Tymczasem z Watykanu popłynęły słowa, które przez wielu zostały uznane za kontrowersyjne.

Wszyscy jesteśmy winni! – powiedział Franciszek o wojnie w Ukrainie. W Niedzielę Palmową, niedługo po ujawnieniu rosyjskich mordów na ukraińskich cywilach, papież wygłosił homilię – Pomyślmy o kimś, kto nas zranił, obraził, rozczarował. O kimś, kto nas rozgniewał, nie zrozumiał lub nie był dobrym przykładem. Jak wiele czasu poświęcamy na rozmyślanie o tych, którzy nas skrzywdzili! A także na patrzenie w głąb siebie i lizanie ran zadanych nam przez innych, przez życie, przez historię. Jezus uczy nas dzisiaj, abyśmy na tym się nie zatrzymywali, ale reagowali. Aby przerwać błędne koło zła i ubolewań. Abyśmy na gwoździe życia odpowiadali miłością, na ataki nienawiści – czułością przebaczenia – mówił.

Potem padły kolejne stwierdzenia, z którymi niekoniecznie zgadzają się świadkowie tego, co dzieje się u naszego wschodniego sąsiada. Według Franciszka jednym z możliwych powodów rosyjskiej napaści na Ukrainę mogło być szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO.

To złość; nie wiem, czy została sprowokowana, ale może tak ułatwiona – dodał.

Jak słowa papieża rozumieją Małgorzata Kożuchowska i Krystyna Janda? O to zapytała aktorki nasza reporterka.

Małgorzata Kożuchowska i Krystyna Janda odniosły się do słów papieża Franciszka o wojnie w Ukrainie

Małgorzata Kożuchowska nie ukrywa, że jest bardzo wierząca, a Bóg i Kościół są ważne w jej życiu. Co sądzi o słowach Papieża Franciszka:

Bardzo bym chciała zrozumieć ten tok rozumowania, który ma Papież i któremu daje wyraz w mediach, ale jest to dla mnie bardzo trudne do zrozumienia.

Krystyna Janda z kolei nie ukrywała rozczarowania postawa głowy Kościoła. Wygłosiła też odważny sąd na temat stanu Franciszka:

To był mój ulubiony Papież, ale myślę, że się zestarzał. Zupełnie nie wiem jak idą dookoła te kręgi papieskie i jaką to drogą idzie, ale ja absolutnie jestem zaskoczona i niedobrze, że tak się staje. Wojna powinna być jednoznacznie potępiona i nie powinny być za nią oskarżane dwie strony.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Małgorzata Kożuchowska - koncert Chwała Ukrainie

Małgorzata Kożuchowska - koncert Chwała Ukrainie

Małgorzata Kożuchowska - Wielkanoc 2022

Małgorzata Kożuchowska - Wielkanoc 2022

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Komentarze

 • Gość Kaja pisze:

  To też był mój ulubiony papież… Był… Jak może usprawiedliwiać to zło??!!!

 • Gość pisze:

  Powinien glosić wiarę a nie wtrącać się w politykę jak mógł porównać przywódców nato do psów !wielkie oburzenie niewybczalne.

  • Gość pisze:

   Jak można nic nie rozumieć. Gościu spójrz nie na przywódców NATO ale na państwa NATO. Spójrz na Niemców, Francja, Węgry i to dużo, dużo wcześniej niż 24.luty br., a nawet popatrz teraz. NATO to państwa je tworzące.

 • Gość pisze:

  Alfa i Omega jest tylko PAN BÓG. „Nie sądzicie innych,byście sami nie byli sadzeni”. Piśmie Świętym jest napisane, że jeden głupi, poprowadzi rzeszę głupców.,będę słyszeć, A pozostaną głusi, będą widzieć ale.będą ślepi, Dokąd zmierzasz człowieku?????

 • Gość pisze:

  Podpalili Europę, cierpią najbiedniejsi, Ci na górze mają się całkiem dobrze. Czy naprawdę zrobiono wszystko dla utrzymania pokoju???? Kłamstwo jest dzisiaj PRAWDĄ, PRAWDA ZAŚ KŁAMSTWEM!!!! No cóż, rządy Szatana, jak widać bardzo przyspieszył, gdyż niewiele mu czasu pozostało. WARA OD PAPIEŻA CHRZEŚCIJAN..ZOSTAWCIE OJCA ŚWIĘTEGO W SPOKOJU!!!

 • Gość pisze:

  A może papież wie więcej? Nie przyszło wam to do głowy. Mordy w Odessie kilka lat temu to co? Świat o nich nie wie.

 • Gość pisze:

  Niech kosciol zajmie się swoimi sprawami,a nie miesza do polityki.Jakie zestarzal?

 • Poniedziałek pisze:

  Zaraz zaraz a Janda się nie zestarzała? A może zdziecinniała.

 • Gość pisze:

  Zestarzał? A może wyszła na jaw jego prawdziwa natura…

  • Gość pisze:

   Też tak myślę , to nie o starość tu chodzi , tylko o poglądy . Jan Paweł ll też się zestarzał , ale wiedział co dobre ,a co źle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×