Szukaj

Kim jest Paweł Tur? Przez ciężki wypadek przesunął swój debiut o kilka lat [WIDEO]

Paweł Tur

Paweł Tur

Paweł Tur to debiutujący wokalista na polskiej scenie muzycznej. W rozmowie z naszą reporterką podzielił się swoją trudną historią – uczestniczył w wypadku, w którym zginęło kilka osób.

Paweł Tur, to wokalistka, kompozytor i gitarzysta, który swoją muzyczną drogę rozpoczynał jako członek zespołu Centrala 57. Ma 31 lat, ukończył szkołę muzyczną i studia dziennikarskie. Pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Wychował się w domu pełnym muzyki. Od zawsze towarzyszyły mu różne instrumenty. Jednak jego ukochanym narzędziem pracy zdecydowanie jest gitara.

Kim jest Paweł Tur? Historia wokalisty

Paweł Tur od kilku miesięcy próbuje swoich sił jako solista. Już teraz promuje swoją pierwszą płytę zatytułowaną po prostu Paweł Tur. Materiał, który znalazł się na jego nowym krążku, określa jako progresywny pop, który jest bardzo zróżnicowany muzycznie.

11 września w restauracji Fuego by Bracia Collins odbyła się premiera jego najnowszego teledysku Wilk, w którym wystąpili między innymi bracia Collins. To oni bardzo go wspierają w drodze na szczyt. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Paweł opowiedział o tym, jak widzi swoją karierę za kilka lat i podał datę premiery pierwszej solowej płyty.

Paweł Tur o wypadku samochodowym, który go zatrzymał w drodze na szczyt:

Kiedy miałem propozycję, aby w takim programie wystąpić, miałem poważny wypadek samochodowy, który mnie mocno zatrzymał. To było 9 lat temu, ale to był poważny wypadek, parę osób zginęło. Przez rok dochodziłem do siebie. Ja gram na gitarze 24 lata i w momencie, kiedy masz takie mocne zatrzymanie, jesteś na studiach i dużo się dzieje, potem wrócić na rynek, do grania, to trwa. Ja przez 9 lat szukałem siebie. Swojej muzyki. Myślę, że w tym roku podjąłem taką decyzję, że to jest ten czas. Jestem gotowy. Jestem pewny siebie na tyle, aby zacząć karierę. To będzie się rozwijać, zwłaszcza, że mamy ogromną determinację. 20 października będzie płyta.

W drodze do marzeń bardzo mocno wspierają go także bracia Collins:

Na początku byłem sceptycznie nastawiony. Ale Paweł ma taką energię, że ja się bardzo zdziwię i będę przeklinał polski rynek, jeśeli to się nie przyjmie. Będę wspierał go z całych sił i robił wszystko, co w mojej mocy, żeby to się udało. Paweł ma bardzo fajną historię, coś, co nas łączy. My wiemy jak to jest być w bardzo ciężkim momencie i jak ciężko i jak daleko jest ta droga, żeby się wybić.

Trzymacie kciuki za karierę Pawła?


Paweł Tur na premierze swojego teledysku

Paweł Tur na premierze swojego teledysku

Bracia Collins na premierze teledysku

Bracia Collins na premierze teledysku

Joanna Opozda na premierze teledysku

Joanna Opozda na premierze teledysku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×