TVP ma wielkie plany związane z Eurowizją. Jacek Kurski już wie, czy Alicja powtórzy sukces Viki Gabor [WIDEO]

Jacek Kurski o Eurowizji i Alicji Szemplińskiej

Jacek Kurski o Eurowizji i Alicji Szemplińskiej

Jacek Kurski o Eurowizji Junior i Eurowizji "głównej". Jak ocenia szanse Alicji Szemplińskiej? Czy Polka powtórzy niedawny sukces Viki Gabor? O to zapytała go nasza reporterka.

Polska już dwukrotnie triumfowała na Eurowizji Junior. W 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel, a w 2019 Viki Gabor. Nasze nastoletnie reprezentantki poradziły sobie na tyle dobrze, że zapewniły TVP prawo do organizacji kolejnych edycji wydarzenia.

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020?

Rok temu konkurs odbył się w Gliwicach. Wszystko wskazuje, że w tym roku również zorganizuje go Polska. Na razie nie wiadomo, gdzie dokładnie wystąpią młodzi artyści. Jacek Kurski w rozmowie z naszą reporterką zdradził tylko, że wydarzenie zorganizuje jedno z 10 największych miast w kraju. Czy będzie to Kraków, jak niedawno informowała Gazeta Wyborcza?

Dostałem zadanie od naszych widzów, żeby zorganizować ją w Polsce, powalczyć o organizację. W przyszłym tygodniu ogłosimy, czy Polska ma tę Eurowizję, a za jakiś czas gdzie. Jedno z największych miast Polski będzie brane pod uwagę – powiedział prezes TVP.

Jacek Kurski – wiosenna ramówka TVP 2020

Jacek Kurski – wiosenna ramówka TVP 2020

Jacek Kurski ocenił szanse Alicji Szemplińskiej na Eurowizji

Zanim jednak zobaczymy Eurowizję Junior, czeka nas starcie Alicji Szemplińskiej z reprezentantami 40 innych państw na Eurowizji „głównej”. Już w maju odbędą się półfinały i finał imprezy, na której Polka zaśpiewa piosenkę Empires. Jak jej szanse na sukces ocenia Kurski? Czy powtórzy wyczyn jej młodszych koleżanek?

Trudno stawiać aż takie wymagania. Mam nadzieję, że awansuje do finału i że będziemy mogli z zainteresowaniem pokazać wszystkie trzy koncerty czyli wtorek, czwartek i sobota, bo będzie w tej sobocie uczestniczyła nasza reprezentantka. Chciałbym mocnego udziału w finale.

My również trzymamy kciuki za Alicję.

Cała rozmowa z prezesem TVP poniżej.


Jacek Kurski z żoną – Eurowizja Junior 2019 kulisy

Jacek Kurski z żoną – Eurowizja Junior 2019 kulisy

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×