Szukaj

Małgorzata Rozenek oceniła partię rządzącą: „Ja doceniam PiS za wiele programów społecznych, ale…”. Jaką ma uwagę? [WIDEO]

Małgorzata Rozenek walczy o refundację in vitro w Polsce. Gwiazda w rozmowie z naszą reporterką zdradziła, jaki jest jej stosunek do Prawa i Sprawiedliwości oraz pochwaliła się, że po 16 października wystąpi w Sejmie.
Małgorzata Rozenek, Jarosław Kaczyński, PiS

Małgorzata Rozenek, Jarosław Kaczyński, PiS

Małgorzata Rozenek od wielu lat zabiera głos w sprawie in vitro. Od dłuższego czasu walczy o to, aby w Polsce wróciła jego refundacja. Ma do tego niezwykle osobisty stosunek, bo gdyby nie zapłodnienie pozaustrojowe, nigdy nie została by mamą Tadzia i Stasia.

Zobacz: Małgorzata Rozenek dostawała pogróżki za wspieranie LGBT. Jak rozprawiła się z zagrożeniem? [WIDEO]

Gwiazda na swoim Instagramie często wypowiada się na temat spraw, które nie do końca są wygodne dla jej odbiorców. Ostatnio poruszyła kilka kwestii politycznych. Czy nie boi się konsekwencji?

Bardzo jest ważne dla nas, osób rozpoznawalnych, aby używać naszego głosu nie tylko w tych lekkich tematach, które towarzyszą nam na co dzień, ale również w tych poważnych. Ja czuję się bardzo mocno zaangażowana w pomoc dla par zmagających się z problemem leczenia niepłodności i próbuję powrócić do stanu z 2013 i 2016, gdzie in vitro było refundowane ze skarbu państwa. Moja działalność społeczna w tym temacie dopiero się rozkręca. Wystąpię w Sejmie, z takim wystąpieniem porównującym statystki z lat, kiedy in-vitro było refundowane i z tych lat, kiedy nie jest.

Zobacz: Małgorzata Rozenek pokazała, jak mieszka. Luksus aż bije po oczach. Fani nie mogą przestać się zachwycać

W rozmowie z naszą reporterką Małgorzata wytłumaczyła się ze swoich nagrań na Instastory, w których informowała, że jedyną partią, która w swoim planie wyborczym nie uwzględniła refundacji in vitro, jest Prawo i Sprawiedliwość. Gwiazda przyznała, że nie miała na celu ataku na którąkolwiek z partii. Przyznała także, że niektóre z programów PiS-u bardzo jej odpowiadają:

Ja nie atakuje żadnej partii. Bo uważam, że problem niepłodności jest ponadpartyjny. On dotyczy również wyborców PiS-u. Ja doceniam PiS za wiele programów społecznych, ale mam nadzieję, że będzie miał kto na te programy pracować. Płodność Polaków spada dramatycznie i spada niezależnie od tego, czy są wierzący czy niewierzący, którą partię popierają. Uważam, że i partia rządząca, i kościół katolicki będą musieli zmienić swoje podejście do in vitro. A in vitro jest normalną procedurą medyczną.

Cała rozmowa poniżej.

Zobacz: Małgorzata Rozenek w kolorowym futrze na imprezie. Skrywała pod nim kreację, która podkreśliła jej wszystkie walory


Małgorzata Rozenek w kolorowym futrze

Małgorzata Rozenek w kolorowym futrze

Małgorzata Rozenek w kolorowym futrze

Małgorzata Rozenek w kolorowym futrze

Małgorzata Rozenek promuje książę o in vitro w pomarańczowym komplecie

Małgorzata Rozenek promuje książę o in vitro w pomarańczowym komplecie

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×