Maciej Musiałowski z „Drugiej szansy” zaczynał karierę w legendarnym zespole! Jak wyglądała jego droga do sukcesu?

Maciej Musiałowski o roli w "Drugiej Szansie"

Maciej Musiałowski o roli w "Drugiej Szansie"

Maciej Musiałowski o roli w Drugiej Szansie

Maciej Musiałowski odgrywa jedną z głównych postaci hitowego serialu TVN Druga Szansa. Wciela się w rolę Ksawerego Kryńskiego, syna Marcina Kryńskiego (Bartłomiej Świderski), który próbuje powrócić na polski rynek muzyczny. Jego karierą ma zająć się Monika Borecka (Małgorzata Kożuchowska). Jak się okazuje serialowa rola lekko odzwierciedla prawdziwe życie aktora, chociaż wcale nie było takiego założenia:

Na początku Ksawery w ogóle nie miał śpiewać. Dopiero jak pokazałam producentce Dorocie Kośmińskiej swoje piosenki to zaczęliśmy coś działać i pozmieniać trochę scenariusz. Myślę, że fajnie, bo nabrał Ksawery jakiegoś takiego pazura i z Justyną mają dodatkowy temat – powiedział w Dzień Dobry TVN

Mateusz już jako dziecko śpiewał – podobnie jak jego bohater. Zaczęło się od śpiewu w popularnych Fasolkach:

Zaczynałem w Fasolkach, ale nie miałem tam wylądować. Dowiedziałem się, że jest jakiś casting od siostry ciotecznej, która już tam była. Dostałem się, ponieważ kazali mi krzyczeć, że nienawidzę szpinaku, a ja powiedziałam, że po prostu nie będę tego krzyczał, bo ja lubię szpinak. I jakoś się tak wydarzyło, że lubię szpinak. Więcej śpiewaliśmy w domu – powiedział w wywiedzie dla Dzień Dobry TVN

Kim jest Maciej Musiałowski?

Aktor pochodzi z muzykalnej rodziny. Ma trzech braci. Po Fasolkach śpiewał w szkolnym chórze Tutti Cantamus. Przez ostatnie lata Macieja można było usłyszeć także na ulicach wielu miast, podczas jego podróży. W zeszłym roku został uhonorowany Grand Prix czyli Złotym Tukanem i nagrodą pieniężną w konkursie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – wykonał własne kompozycje Mamo moja i Ederlezi. Odebrał też Tukana Dziennikarzy.

Aktualnie zaskarbił sobie serca wielu dzięki roli w Drugiej Szansie. Dziś pojawił się również w studiu Dzień Dobry TVN. Zdradził m. in. że pisze dzienniki od 6. roku życia. Na podstawie swoich dzienników chce wyreżyserować własny film, w którym zagra. Scenariusz do filmu już powstaje:

To dopiero plany na przyszły rok. Studiuję na wydziale aktorskim, ale planuję jeszcze kiedyś pójść na reżyserię. Bardzo bym się chciał dostać na studia w Stanach – do Yale najlepiej. 

Oglądacie Drugą Szansę? Przekonaliście się do Macieja Musiałowskiego w tym serialu? 🙂


Źródło: Dzień Dobry TVN / x-news.pl


Źródło: Dzień Dobry TVN / x-news.pl

Maciej Musiałowski o roli w

Maciej Musiałowski o roli w „Drugiej Szansie”


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×