Będziemy jeździć „psimi zaprzęgami”? Odgrzebano szokujące słowa Andrzeja Dudy. On to naprawdę napisał!

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Ceny paliwa ciągle idą w górę. Internauci odnaleźli stare słowa Andrzeja Dudy na temat paliwowej drożyzny. Teraz zostały one wykorzystane przeciwko niemu.

Ceny paliwa są coraz wyższe. Za litr „95-tki” zapłacimy już ponad 6 złotych. Podobnych cen nie było w ciągu kilku ostatnich lat. Sytuacji nie polepsza stanowisko polityków rządzącego PiS. Przywódca tego ugrupowania, Jarosław Kaczyński, wprost powiedział, że nie widzi potrzeby, aby rząd obniżył akcyzę na paliwo, co miałoby zmniejszyć jego rekordowe ceny.

Nie uważam, żeby akurat ta metoda, w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce zmian, pozytywnych zmian dla ogromnej większości społeczeństwa, a w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa, wymaga to pieniędzy, więc ja bym dochodów państwa nie obniżał – powiedział prezes Kaczyński.

Jest to dość dziwne, ponieważ jeszcze w poprzednich latach PiS ostro krytykował rządy PO-PSL za dopuszczenie do wysokich cen paliwa. Rządzący przekonują jednak, że sytuacji obecnej i poprzedniej nie można ze sobą porównać. Dlaczego? Opowiedział o tym Łukasz Schreiber, który przekonywał:

Warto rozbić jedno z absolutnych i dość bezczelnych kłamstw opozycji . (…) Jest przypominane, że pan premier Jarosław Kaczyński 10 lat temu mówił, iż cena benzyny jest za wysoka i należy ją obniżyć. Tylko spójrzmy realnie, jak wygląda cena paliwa. Porównajmy ją w roku 2011 i 2021. Chyba dla każdego jest jasne, że siła nabywcza złotówki jest dziś inna.

Po czym dodał:

Ile litrów benzyny może kupić obywatel, który ma przeciętne wynagrodzenie? Przeciętne wynagrodzenie dziś wynosi około 5 600 zł, obywatel może za to kupić około 800 litrów benzyny. (…) Sprawdziłem sobie 2011 rok, gdy padały tamte słowa pana premiera Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy ta benzyna kosztowała około 5 zł 40 gr, tymczasem według ZUS-u średnie wynagrodzenie w Polsce wynosiło 3 400 zł.

Słów Schreibera nie będziemy szczegółowo analizować. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że przeciętne wynagrodzenie jest mocno zawyżane przez niewielką grupę osób najlepiej zarabiających. Przeciętny Polak, z pewnością, może tylko pomarzyć o wynagrodzeniu wynoszącym 5 600 złotych netto.

Kaczyński nie był jedynym politykiem prawicy, który przed laty ganił rząd Donalda Tuska za drogie paliwo. W podobnym stylu wypowiadał się prezydent Andrzej Duda.

Duda o drogim paliwie. Internauci odgrzebali stary wpis

Andrzej Duda w lutym 2012 roku popełnił na Twitterze następujący wpis:

Interia: „Od 1 marca zdrożeje przejazd autostradą Katowice-Kraków”. Super, do tego paliwo po 6 zł. Może czas przesiąść się na psie zaprzęgi?

Kontrowersyjny wpis odgrzebali użytkownicy sieci. Wielu z nich pyta, czy również i teraz mamy się „przesiąść” na niecodzienny sposób komunikacji. Komentujący nie zostawili na Dudzie suchej nitki. To tylko niektóre komentarze opublikowane przez jego krytyków:

 • Teraz już chyba nawet psie zaprzęgi za drogie by były.

 • Do kiedy pana Kancelaria przesiądzie się na te przy zaprzęgi?

 • Do marca, paliwo będzie po 7 zł.

 • Już miałem zaprzęgać, ale karma dla psów też podrożała.

 • To tylko pokazuje, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 • Czy Szumowski ma jakiegoś znajomego trenera psich zaprzęgów?

 • Kupił Pan te psy już w 2012 czy ma zamiar kupić w tym roku?

 • Może czas przestać błaznować i zacząć zachowywać się jak Prezydent?

 • Psy niektórzy członkowie PiS to mają w zwyczaju ciągnąć za samochodem…

Internauci dodali dziesiątki tym podobnych wpisów. Prezydent niewątpliwie musi żałować swojego starego wpisu. Na tę chwilę, nie zdecydował się, aby go usunąć.


Skrin tłita Andrzeja Dudy

Skrin tłita Andrzeja Dudy

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Komentarze

 • Beata Tempa Kempa pisze:

  Czekam na zaprzęg Anżeja . Ciągnąć będzie zespół Bad Boys czyli – Sasin i Suski . Jest jeszcze zespół Jożin z Bażin czyli Jarosław (Polskę Zostaw) i Pijok Kukiz .

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×