Urszula kończy 60 lat! Jak zmieniała się przez dekady? Metamorfozom gwiazdy towarzyszy ciekawa historia

Urszula

Urszula

Kiedy zaczynała karierę myślała, że będzie grała i występowała tylko do 30., bo potem już człowiek jest na to za stary. Dziś kończy 60 lat i wciąż czuje się oraz wygląda młodo. Mało tego! Szykuje dla fanów nowe przeboje. Zobaczcie, jak Urszula zmieniała się przez lata.

Urszula Kasprzak poprzez swoje piosenki kojarzy się z dobrym i łagodnym biegiem zdarzeń, tymczasem w jej życiu było mnóstwo upadków i dramatycznych zwrotów. Gwiazda jednak nigdy się nie poddała trudom losu.

Urszula: początki kariery

Urszula urodziła się i wychowywała w Lublinie. Jej rodzice pracowali w państwowej firmie odzieżowej, gdzie jej ojciec był członkiem zespołu pieśni i tańca ludowego. Swoją karierę rozpoczynała na początku lat 80. z zespołem Budka Suflera, z którym nagrała takie hity jak  Luz blues, W niebie same dziury, Dmuchawce, latawce, wiatr czy Malinowy król.

To właśnie w tej grupie poznała Stanisława Zybowskiego. Muzyk został nie tylko jej mężem, ale też gitarzystą i kompozytorem wielu przebojów. Kiedy popyt na rocka lat 80-tych w Polsce się kończył, Urszula w 1990 wraz z mężem wyjechali na cztery lata do USA. Po powrocie do Polski nagrali płytę, której sukces zaskoczył nawet ich samych. Album Biała droga sprzedał się w nakładzie ponad 800 tys. egzemplarzy.

Urszula

Urszula w latach 80.

Śmieć męża Urszuli

Sukces płyty przyniósł także pieniądze. Wokalistka mogła w końcu pomyśleć o zbudowaniu własnego domu. Ale właśnie wtedy pojawiła się śmiertelna choroba jej męża.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to śmiertelna choroba, ale do końca mieliśmy nadzieję i wiarę, że da się ją oszukać. /…/ Trzymałam go za rękę. Nagle poczułam w sobie całą jego energię. I już wiedziałam, że odszedł… – wspominała Urszula

Stanisław Zybowski zmarł kilka miesięcy przed przeprowadzką do nowego domu. Mieli tam zamieszkać razem z synem Piotrem. Dom wokalistka wykończyła przy pomocy Tomasza Kujawskiego, w którym po śmieci Stanisława znalazła oparcie.

Tomek podczas choroby męża i po jego śmierci bardzo mi pomógł. Nie planowałam tego związku, tak się po prostu stało – mówiła w wywiadzie.

Urszula

Urszula i jej mąż Stanisław Zybowski – Sopot 2001

Nowa trudna miłość Urszuli

Tomasz Kujawski zajmował się nagłośnieniem w zespole Urszuli. Był 20 lat młodszy od wokalistki. Z powodu swojego pochodzenia – jest w połowie Libijczykiem – wyróżniał się oryginalną i egzotyczną urodą.

Gwiazda wyszła za niego za mąż i w 2003 roku urodziła drugiego syna. Dziś Kujawski jest nie tylko jej mężem, ale także menadżerem. Ale nie był to łatwy związek. Urszula i Tomasz musieli przejść terapię, by nauczyć się wspólnie żyć. Największym problemem nie była różnica wieku, a uzależnienie Kujawskiego od narkotyków i alkoholu.

Tomek popadł w nałogi, w końcu kazałam mu się wyprowadzić z domu, co nie znaczy, że przestałam go kochać. Zaczął jednak pracować nad sobą. Tym samym dowiódł,  że poważnie traktuje nasz związek – mówiła wokalistka w Vivie.

Wydaje się, że to, co najtrudniejsze Urszula ma już za sobą.

Nigdy nie mówię „nigdy”. Jesteśmy teraz mądrzejsi, uważniejsi i staramy się unikać konfliktów. Nie wracamy do demonów przeszłości. Tomasz nie pije już od czternastu lat. To dla mnie jakiś komos! Ale, jak powiedziała mi kiedyś pani psycholog, Tomek ma dobrą matrycę, czyli jest dobrym człowiekiem – powiedziała rok temu w wywiadzie.

Urszula

Urszula i Tomasz Kujawski – Opole 2004

Urszula w roli babci

Dziś Urszula i Tomasz tworzą fantastyczną rodzinę. Gwiazda wciąż wygląda młodo i kwitnąco. Świadczą o tym choćby zdjęcia sprzed kilku tygodni z programu Szansa na sukces.

Urszula

Urszula w programie Szansa na sukces

Rok temu Urszula została babcią. Jej starszy syn Piotr został ojcem dziewczynki.

Moja siostra Ewa jest już podwójną babcią i ja nie mogłam się doczekać tej roli, która kojarzy mi się z wielką radością. Przekonuję się, że tak właśnie jest – mówiła Urszula  „Życiu na gorąco”.

Ale nawet dla wyczekanej wnuczki Urszula nie zamierza porzucać sceny. W ubiegłym roku hucznie świętowała 35 lecie kariery, a w tym roku chce zaprezentować swoim fanom zupełnie nową płytę. A ponieważ Urszula zawsze szła z duchem czasów, to ma zamiar skorzystać z aktualnych trendów i zamiast gitarowych ballad spróbuje poeksperymentować z modnymi brzmieniami elektronicznymi.

Urszuli życzymy dużo zdrowia oraz jeszcze wielu przebojów!

Urszula

Urszula

Urszula: piosenki


Urszula

Urszula lata 80

Urszula

Urszula w filmie Oh Karol

Urszula

Urszula

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×