Szukaj

Wykształcenie gwiazd „The Voice”. Górniak bez matury, Szpaka wyrzucono ze szkoły. Za to Baron ma się czym chwalić

Jury The Voice of Poland 11

Jury The Voice of Poland 11

Jakie wykształcenie mają Michał Szpak, Edyta Górniak, Urszula Dudziak oraz Tomson i Baron? Trenerzy The Voice of Poland zdradzili, jakie szkoły ukończyli. Nie brakuje niespodzianek.

Jakie wykształcenie mają gwiazdy The Voice of Poland? Odpowiedź jest bardzo ciekawa. W ostatnim odcinku programu trenerzy ucięli sobie pogawędkę na temat swoich osiągnięć w edukacji. Okazuje się, że nie wszyscy ukończyli szkołę muzyczną.

Wykształcenie gwiazd The Voice of Poland: Szpak, Górniak, Dudziak, Tomson i Baron

Nie jest tajemnicą, że Edyta Górniak rozpoczęła naukę w Technikum Ogrodniczym w Prószkowie, a później przeniosła się do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku. Jej edukacja dobiegła końca już w trzeciej klasie, kiedy to porzuciła szkołę i skupiła się na karierze wokalnej, zaczynając od występów w Metrze. Miesięcznie spektakl wystawiano aż 40 razy, dlatego każdy, kto brał w nim udział, musiał poświęcić się pracy w stu procentach. Z perspektywy czasu jej decyzja okazała się bardzo dobra. Dziś jest jedną z największych gwiazd w kraju, która w latach 90. osiągnęła kilka znaczących sukcesów na zagranicznych rynkach.

Urszula Dudziak po zdaniu matury rozpoczęła naukę w szkole piosenkarskiej przy PAGAR-cie, którą opuściła z wyróżnieniem. Z kolei Tomson jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Muzyk po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, które rzucił na czwartym roku. A jakie wykształcenie ma Baron?

Były partner Blanki Lipińskiej po zdaniu wszystkich egzaminów w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu wybrał się na Uniwersytet Wrocławski. Studiował na wydziale nauk przyrodniczych.

Najciekawiej kwestia wykształcenia wygląda u Michała Szpaka. Jego biografia zdradza, że uczęszczał przez rok do liceum w Zespole Szkół w Jaśle, następnie przeniósł się do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Piosenkarz ukończył psychologię na Uniwersytecie SWPS. Próbował także swoich sił na Wydziale Piosenkarskim Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Niestety bezskutecznie. Powód? Jego zgłoszenie odrzucono z powodu zbyt szokującego wyglądu.


The Voice of Poland - Edyta Górniak

The Voice of Poland - Edyta Górniak

The Voice of Poland - Michał Szpak

The Voice of Poland - Michał Szpak

Baron i Tomson na Finale The Voice Kids 3

Baron i Tomson na Finale The Voice Kids 3

Dodaj komentarz

 • Gość77 pisze:

  Oj tam wykształcenie muzyczne.Dobrze jak jest ale talent wokalny się ma albo nie.Można głos szkolić i to robili i robią obecni jurorzy co tylko dobrze o nich świadczy.Oni sa jak dobrzy rzemieślicy ,mają ogromne doświadczenie.Potrafią operować głosem,przekazywać emocje i tego uczą uczestników The Voice..Nie uczą nut,i innych zawiłości muzycznych.Co za naciągany artykół i nie do końca prawda co pani redaktor pisze.

 • Gość pisze:

  Jakich czasów dożylismy.. że nieuki szkolne, obiboki… dają teraz uwagi innym często lepiej wykształconym ludziom.. ehh

  • Gość pisze:

   Choć mam wyższe wykształcenie kompletnie nie zgodzę się z tym faktem. Miarą człowieka jest jego wartość. Wartość zaś nie zależy tylko od papierka ale też od doświadczenia w tym konkretnym przypadku…Papierek tylko czasami może pomóc lecz nie definiuje kim jesteśmy w realu.

  • Fanka pisze:

   Które nieuki? Mają wyższe wykształcenie wszyscy, tylko Edyta nie, ale po co jej? Dostała wielki dar od losu, że nie ma co kształcić. Ma przepiękny głos, słuch muzyczny i to wystarczy. Tomson kolejny talent muxyczny jest prawnikiem i pewnie tylko pracy nie obronił. Pracuje zgodnie z uzdolnieniem.

 • mowca pisze:

  Biedny Michal.Do tej pory pamietam reakcje tej bandy ,pseudo publicznosci,gdy przyszedl do x factor.Teraz i zapewne glupio.Frajerzy bez tolerancji

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×