Stworzył mega hit, który emitował Polsat. Dziś media donoszą o samobójczej śmierci

Steve Bing nie żyje

Steve Bing nie żyje

Nie żyje scenarzysta i producent filmowy odpowiedzialny za takie hity jak między innymi Świat według Bundych. Zmarł straszną śmiercią. Miał zaledwie 55 lat.

 

Steve Bing, producent filmowy, filantrop i scenarzysta, zmarł w poniedziałek w Los Angeles. Miał 55 lat. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Sprawę bada policja.

Steve Bing nie żyje. Przyczyny śmierci

Jego śmierć była najwyraźniej samobójstwem. Policja i biuro koronera potwierdziły, że wyskoczył lub spadł z budynku Century City, w którym miał mieszkanie na 27. piętrze. TMZ informuje, że cierpiał na depresję.

Bing, który odziedziczył fortunę w wysokości około 600 milionów dolarów od swojego dziadka, dewelopera nieruchomości Leo S. Binga, przekazał miliony dolarów na demokratyczne cele polityczne.

Jego rodzicami są Peter i Helen Bing, wybitni mecenasi Uniwersytetu Stanforda. Wśród finansowanych przez nich projektów była sala koncertowa o wartości 50 milionów dolarów, która nosi ich nazwę.

Po otrzymaniu spadku w wieku 18 lat, Bing zrezygnował ze Stanfordu, aby spróbować sił w biznesie filmowym. Chociaż był jeszcze uczniem szkoły średniej w Harvard-Westlake School w Los Angeles, napisał scenariusz do Zaginionego w akcji, a później napisał odcinek Married With Children.

W 2003 roku był współautorem komedii akcji Kangur Jack, w której wystąpili Anthony Anderson i Jerry O’Connell. Bing zainwestował około 80 milionów dolarów w Express Polarny z Tomem Hanksem użyczającym głosu jednemu z bohaterów.

Był producentem wykonawczym wielu filmów i dokumentów muzycznych, w tym filmu o Rolling Stones Shine a Light w reżyserii Martina Scorsese, a także wielu innych.

W Polsce jest najbardziej znany jako scenarzysta wielkiego hitu Polsatu, Świat według Bundych.

Oprócz bliskiego związku z Billem Clintonem jego znajomości polityczne obejmowały Ala Gore’a, Gavin’a Newsom, Hilary Clinton, Nancy Pelosi i Dianne Feinstein.

Bing spędził większość swojego życia, mieszkając w hotelach i był znany ze swojego imprezowego stylu życia i sławnych przyjaciół. Artykuł z Los Angeles Times z 2002 r. Opisał go jako głośnego libertyna z Hollywood, mówiąc: Jest mężczyzną poświęconym najwyraźniej w równym stopniu filantropii, polityce i kobietom.

Miał dwoje dzieci ze związków pozamałżeńskich: był partnerem aktorki Elizabeth Hurley i ojcem jej syna Damiana. Z tenisistką Lisą Bonder, miał też córkę Kirę. Obie kobiety złożyły pozwy o ojcostwo, aby zmusić Binga do przyznania się do rodzicielstwa.

View this post on Instagram

RIP #SteveBing

A post shared by Da Dalaïla-Val (@dalailaval) on


Steve Bing nie żyje

Steve Bing nie żyje

Steve Bing nie żyje - twórca Świata według Bundych

Steve Bing nie żyje - twórca Świata według Bundych

Steve Bing nie żyje

Steve Bing nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×