Wirtualna Polska

Skandale 2021. Przypominamy największe dramy roku. Nie tylko Kurdej-Szatan, Kozidrak i Kraśko dostarczyli nam emocji

Skandale 2021. Przypominamy największe dramy roku. Nie tylko Kurdej-Szatan, Kozidrak i Kraśko dostarczyli nam emocji

Największe skandale 2021 roku

Skandale 2021 roku – oj, działo się! Za twórców największych dram uchodzą Barbara Kurdej-Szatan, Beata Kozidrak i Piotr Kraśko. Pamiętacie je jeszcze?

Wirtualna Polska

2021 rok obfitował w skandale. Sporo emocji zapewnili nam m.in. Maryla Rodowicz, Małgorzata Rozenek, Kuba Wojewódzki, Dagmara Kaźmierska, Edyta Górniak, Iwan Komarenko. Chcemy wam jednak przypomnieć najczęściej opisywane przez media dramy – chodzi konkretnie o sytuacje z udziałem Barbary Kurdej-Szatan, Beaty Kozidrak i Piotra Kraśki. Pamiętacie jeszcze kontrowersje wokół tych postaci? Jeśli nie, to zapinajcie pasy, bo zabieramy was w ekstremalną podróż po największych dramach show-biznesu w 2021 roku!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wulgarny wpis Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej

Barbara Kurdej-Szatan wywołała burzę, gdy w listopadzie opublikowała na Instagramie filmik wykonany rzekomo na polsko-białoruskiej granicy i uderzyła w jego opisie w funkcjonariuszy Straży Granicznej. Popularna aktorka nazwała ich mianem „morderców” i obarczyła winą za złe traktowanie migrantów znajdujących się w potrzasku pomiędzy dwoma państwami.

KUR*** !!!!!!!!!! KUR*** !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kur*** „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kur*** !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Kur*** !!!!!!!! – napisała celebrytka.

Nic dziwnego, że wpis nie spodobał się wielu osobom. W sprawie aktorki postanowił interweniować sam Jacek Kurski. Prezes TVP poinformował o wyrzuceniu jej z obsady serialu M jak miłość. Informację przekazał za pośrednictwem profilu w serwisie Twitter:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na tym się nie skończyło. Sprawą zainteresowała się prokuratura. Aktorka stała się negatywną bohaterką jednego z wydań Wiadomości TVP. Barbara przeprosiła za swoje zachowanie pod naporem opinii publicznej.

Szanowni Państwo, odnosząc się do nagłośnionej sprawy mojej emocjonalnej reakcji i ogromnego oburzenia w sprawie…

Posted by Barbara Kurdej-Szatan on Tuesday, November 9, 2021

Wirtualna Polska

W kolejnych wywiadach wyraźnie starała się usprawiedliwić. Podkreślała, że jej wpis został napisany pod wpływem emocji. Mówiła przy tym o towarzyszącej dramie atmosferze linczu.

Ja dostawałam mnóstwo maili: „ukarać ją, mam nadzieję, że cię ukażą, mam nadzieje, że zapłacisz za to, popełnij samobójstwo”. Wyzywali mnie od wszystkiego, co się da. I to jest przerażające, ile w ludziach jest nienawiści. (…) To wyglądało jak medialne palenie na stosie. (…). Ludzie myśleli, że tak po prostu ich obraziłam. Ja zareagowałam na konkretne nagranie, na konkretne sceny – szczerze wyznała w jednym z wywiadów.

Nie tylko Kurdej-Szatan wywołała w tym roku skrajne emocje.

Pijacki rajd Beaty Kozidrak. Jaki wyrok otrzymała?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O Beacie Kozidrak zrobiło się głośno we wrześniu tego roku, kiedy policja zatrzymała ją, gdy prowadziła auto na tzw. podwójnym gazie. Tabloid Fakt informował wtenczas:

Zgodnie z relacją świadka zdarzenia, kierująca pojazdem została poddana badaniu alkomatem. Najpierw zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu została sprawdzona za pomocą standardowego urządzenia, a następnie procedurę powtórzono na dodatkowym urządzeniu, które na sygnale został dostarczony przez drugi patrol.

Wirtualna Polska

Dziennikarze napisali też o tym, ile promili we krwi miała mieć gwiazda sceny muzycznej:

Gwiazda polskiej estrady miała we krwi aż 2 promile alkoholu. W czwartek ma zostać przesłuchana przez policję i usłyszeć zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia. (…) Według nieoficjalnej informacji PAP piosenkarka miała jechać od krawężnika do krawężnika „zygzakiem”.

Beata niemal błyskawicznie wydała oświadczenie w sprawie incydentu. Przekazała w nim:

Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że Was zawiodłam. Z całego serca żałuje tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ostatecznie Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów skazał ją na pół roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społecznej (20 godzin w miesiącu). Gwiazda dostała zakaz prowadzenia przez pięć lat i karę 10 tysięcy złotych, które musi ona wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wirtualna Polska

Obrona Beaty nie zgodziła się z wyrokiem. W związku z tym odwołała się od niego. Jej adwokat, Marcin Mamiński, przekazał opinii publicznej:

Uważam, jako obrońca Pani Beaty Kozidrak, że kara jest zbyt surowa. Dlatego też postanowiliśmy się odwołać od wyroku. Nie zgadzamy się jednak z doniesieniami mediów, że pani Beata nie chciała po prostu odbywać prac społecznych.

Jak widać, na ostateczne rozstrzygnięcie dramy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wyrok dla Piotra Kraśki. Za co ukarano dziennikarza?

Piotr Kraśko we wrześniu został skazany prawomocnie za naruszanie zakazu prowadzenia pojazdów. Dziennikarzowi wymierzono karę roku zakazu prowadzenia pojazdów i 7500 złotych grzywny. Gwiazdor TVN-u miał utracić prawo jazdy dwukrotnie – w 2009 i 2015 roku. Niestety, niewiele sobie z tego robił i dalej jeździł samochodem.

Prezenter przeprosił swoich fanów w wystosowanym przez siebie oświadczeniu:

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa „dziękuje” za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było – było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam.

Co ciekawe, wiele gwiazd solidaryzowało się z Piotrem. Niektóre były dalekie od potępienia go. Wyjątkiem była m.in. Paulina Krupińska. Prowadząca „DDTVN” powiedziała nam:

Nie ma co tutaj bronić tej sytuacji. Miejmy nadzieję, że Piotr wyciągnie jakieś wnioski. Fajnie by było, gdyby swoją część wynagrodzenia przeznaczył na jakieś wsparcie osób, które mają na bakier z prawem czy inne ośrodki pomocowe. (…) Tylko osoba, która nic nie robi się nie myli. Oczywiście, nie ma co tutaj usprawiedliwiać takiego zachowania, ale też nie chciałabym się aż tak wypowiadać, bo nie jestem z Piotrem blisko, więc nie wypada.

Pełną wypowiedź Pauliny zobaczycie poniżej.

Skandale 2021. Czym jeszcze żył show-biznes w Polsce?

  • Kuba Wojewódzki zakpił z Małgorzaty Rozenek i Kasi Cichopek w Dzień Dobry TVN. Stwierdził, że jego koleżanka z TVN „sprzedaje wszystko, łącznie z prywatnością swoich dzieci”. Czytaj więcej.
  • Andrzej Piaseczny swoje 50. urodziny zapamięta do końca życia. Powód? Nergal udostępnił film z zamkniętej imprezy, na której wokalista „je… PiS i Konfederację”. W efekcie Piasek stracił posadę jurora w programach rozrywkowych TVP. Czytaj więcej. Złośliwi twierdzą, że to ułatwiło mu zrobienie coming outu, którego dokonał kilka tygodni później.
  • Ewa Krawczyk kontra Krzysztof Krawczyk junior. Po śmierci Krzysztofa Krawczyka rozpoczęła się walka o spadek, jaki pozostawił po sobie. W testamencie nie zapisał nic swojemu jedynemu synowi, który postanowił na oczach całej Polski pokazać, w jak strasznych warunkach przyszło mu żyć. Wdowa po muzyku zapowiedziała walkę w sądzie.
  • Agnieszka Kaczorowska zauważyła trend na naturalne, niewyretuszowane zdjęcia. Gwiazda Klanu określiła takie publikacje „modą na brzydotę”, co wywołało ferment w mediach. Za swoje słowa przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Niesmak jednak pozostał. Czytaj więcej.
  • Edyta Górniak musiała stawić czoła potężnej krytyce po występie na koncercie Murem za polskim mundurem, który wyemitowała TVP. Pojawiły się opinie o nietrafionym doborze repertuaru i horrendalnym wynagrodzeniu. Ostatnią z informacji diwa zdementowała w rozmowie z Jastrząb Post. Czytaj więcej. To nie koniec tegorocznych afer z udziałem artystki. Sporo emocji wywołało także udostępnione przez nią nagranie, na którym zrywa plakat z informacją o nakazie noszenia maseczek ochronnym na planie koncertu telewizji publicznej (zobacz wideo).
  • Eurowizja Junior 2021 zakończyła się świetnym wynikiem reprezentantki Polski – Sary James. Zajęła 2. miejsce, ustępując jedynie Malenie z Armenii. Skandalem zakończyło się ujawnienie korespondencji matki zwyciężczyni show, która namawiała znajomych z lokalnej branży rozrywkowej do bojkotu Polki: „Nie głosujcie na Polskę, Rosję i Francję” – napisała w komunikacie rozesłanym w świat. Młoda gwiazda przed naszą kamerą podsumowała obrzydliwe zachowanie Armenki. Czytaj więcej.
  • Paulo Sosusa 21 stycznia zastąpiła Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej. W czasie Bożego Narodzenia poinformował, że rezygnuje z dalszej współpracy z PZPN. Z doniesień prasy wiadomo, że miał zostać podkupiony przez brazylijski klub CR Flamengo. Oburzeniu kibiców nie ma końca. Emocjonalny apel do byłego portugalskiego piłkarza wystosował komentator sportowy – Mateusz Borek. Czytaj więcej.
  • Ivan Komarenko prowokował internautów swoimi antyszczepionkowymi poglądami. Ostatnio powiązał ze szczepieniami śmierć Żory Korolyova. Zrobił to, choć partnerka zmarłego apelowała o to, aby nie wiązać jego zgonu z polityką. Zachowanie Ivana skrytykował m.in. Stefano Terrazzino. Radykalne teorie Ivana są popierane przez wiele osób. Czytaj więcej.
  • Dagmara Kaźmierska wydała w tym roku autobiografię. Napisała w niej o swoim pobyciu za kratami. Liczne kontrowersje wywołały też fragmenty mówiące o tym, że w młodości dostała ofertę pracy jako prostytutka. Miała rzekomo służyć jako „domina” i spełniać marzenia fetyszystów. Nie zgodziła się jednak na taką pracę. Wyznanie Dagmary odbiło się szerokim echem w sieci. Czytaj więcej.
  • Na koniec świeżynka – drama, która dopiero się rozkręca, choć dla wielu może wydawać się odgrzewanym kotletem. W Boże Narodzenie TVP pokazała dokument Maryla. Tak kochałam, w którym Maryla Rodowicz na oczach ponad 3 milionów Polaków nie oszczędzała byłych partnerów. Najbardziej oburzony jej wywodami jest ostatni mąż, z którym diwa od kilku lat regularnie spotyka się na sali sądowej. Andrzej Dużyński zarzucił gwieździe „żenujące wypowiedzi”, które rzekomo mijają się z prawdą. Czytaj więcej.

Którą z tych afer zapamiętaliście najbardziej? A może na uwagę zasługuje coś, czego nie uwzględniliśmy w swoim zestawieniu? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Beata Kozidrak - Earth Festival Uniejów 2021

Beata Kozidrak - Earth Festival Uniejów 2021

Piotr Kraśko - Jesienna ramówka TVN 2021

Piotr Kraśko - Jesienna ramówka TVN 2021

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×