Beata Kozidrak zajęła stanowisko ws. prac społecznych. Wiceprezes Sądu upublicznił prośbę gwiazdy

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku, który otrzymała za jazdę po alkoholu. Dziennikarze tabloidu ustalili, z czym nie zgadza się gwiazda.

Beata Kozidrak ma za sobą bardzo trudny czas. Wokalistka przez kilka dekad odnosiła jedynie zawodowe sukcesy, co wiąże się z ogromną liczbą fanów i tym, że od lat jest uznawana za jedną z ikon polskiej sceny muzycznej. Artystka na początku września zszokowała jednak swoim występkiem. Została zatrzymana przez policję po tym, jak kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. Poruszała się po centrum Warszawy, a jej zachowanie za kółkiem zaniepokoiło innych kierowców.

Gwiazda polskiej estrady miała we krwi aż 2 promile alkoholu. W czwartek ma zostać przesłuchana przez policję i usłyszeć zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia. (…) Według nieoficjalnej informacji PAP piosenkarka miała jechać od krawężnika do krawężnika „zygzakiem” – napisał Fakt.

Po kilku godzinach milczenia zdecydowała się wydać oświadczenie w sprawie, w którym przyznała się do winy i przeprosiła fanów. Zaznaczyła również, że jest gotowa ponieść konsekwencje swojego czynu.

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku za jazdę po alkoholu

Beata przez długi czas nie pokazywała się publicznie i na kilka tygodni usunęła się w cień. Piosenkarka trzymała się z dala od blasku fleszy, a w końcu pojawiły się pierwsze koncerty. Długo też nie czekała na wyrok w sprawie, 29 października usłyszała, co postanowił sąd. Gwiazda otrzymała karę pół roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społecznej (20 godzin w miesiącu), zakaz prowadzenia przez pięć lat i karę 10 tysięcy złotych, które musi ona wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Prokuratura od samego początku uważała, że kara jest za niska i zapowiedziała apelację:

W ocenie oskarżyciela publicznego orzeczona wobec oskarżonej kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu – stanu nietrzeźwości, jak też stopnia zagrożenia bezpieczeństwa, które swoim zachowaniem wywołała oskarżona – przekazała mediom rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Super Express chciał dowiedzieć się, jakie prace społeczne otrzymała Beata Kozidrak i wystosował w tej sprawie pismo do sądu. W odpowiedzi otrzymał następującą wiadomość:

W odpowiedzi na pytanie nadesłane drogą elektroniczną w dniu 12 listopada 2021 r. informuję, iż w związku z wniesionym sprzeciwem wyrok nakazowy wydany w sprawie utracił moc, w związku z tym nie podlega wykonaniu – poinformował wiceprezes Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, Grzegorz Krysztofiuk.

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze tabloidu, artystka miała odwołać się od wyroku, ponieważ nie godzi się na wykonywanie prac społecznych. Z wyrokiem nie zgadza się też prokuratura, uważając, że jest o wiele za niski. Wygląda na to, że ta sprawa nie prędko będzie miała swój finał.

Aktualizacja. Adwokat gwiazdy komentuje apelacje wyroku

Interesy wokalistki od samego początku reprezentuje adwokat. Dzisiaj postanowiła on zabrać stanowisko w sprawie wyroku i odwołania. Uważa on, że sąd wymierzył jego klientce zbyt wysoką karę. Dementuje też doniesienia o tym, że wokalistka chce uniknąć prac społecznych.

Powód był prosty. Uważam, jako obrońca Pani Beaty Kozidrak, że kara jest zbyt surowa. Dlatego też postanowiliśmy się odwołać od wyroku. Nie zgadzamy się jednak z doniesieniami mediów, że pani Beata nie chciała po prostu odbywać prac społecznych – poinformował Marcin Mamiński.


Beata Kozidrak – Earth Festival 2021

Beata Kozidrak – Earth Festival 2021

Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2021

Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2021

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak

Komentarze

 • Gość pisze:

  Paniusia nie będzie wykonywać prac społecznych Ale za to będzie pić i może jeszcze kogoś zabić. Wstydu nie ma.

 • Gośćgosc3 pisze:

  Powinna się cieszyć z takiego wyroku ,za popełniony czyn,

 • Gość pisze:

  Beata ciesz się ze to prace społczne a nie kraty .Uważam ze zostałaś potraktowana bardzo łagodnie za to co zrobiłaś

 • Gość pisze:

  Pokazała swoje prawdziwe oblicze

  • Gość pisze:

   OsoViście mam gdzieś prże prosimy P.Kozidrak. Powinna odpowiadac jąk inni naruszaja cy przepisy,,za jazdę po pijanu.Słusznie Prokurator odwołał się od wyroku Sądu.

 • Gość pisze:

  Pani Beata powinna milczeć i z pokorą przyjąć wyrok,!!!

 • Gośćgocha pisze:

  Ja skomentuję bardzo krótko, pani Beata potrzebuję profesjonalnej pomocy i to natychmiast !bo może stać się nieszczęście…
  A odwołanie od prac społecznych, mówi nam o jej poczuciu winy
  hańba!

 • Gośćmira pisze:

  Pani przeprosiny są tyle warte co zeszłoroczny śnieg, prace społeczne może wykonywać pani w hospicjum w domu opieki i tp.Pani Beato, ja krótko z komentuje
  Czas zejść ze sceny !
  straciła pani Szacunek nie tylko w moich oczach…

 • Gośćmika pisze:

  Nie mam już szacunku dla pani absolutnie, teraz jeszcze kiedy się pani odwołała od prac społecznych… czyli te pani przeprosiny to jedna j ściema, prace społeczne może pani śmiało wykonywać w hospicjum w domach opieki. Jest wiele możliwości .
  Pani Beato czas zejść ze sceny!

 • Gagunia pisze:

  Przestańcie już pisać o tej alkoholiczce,tylko niech sąd wyda wyrok skazujący tak jak zwykłego obywatela.

 • Gagunia pisze:

  Pani Beata wygląda jak alkoholiczka.Kobieto ogarnij się i zastanów kim ty jesteś , że żądasz łagodniejszej kary.Kara powinna być wyższa.Artystka z Bożej łaski która myśli że prawo jej nie obowiązuje.

 • Gość pisze:

  Żenujące, zamiast pokory jest buta, pani celebrytka nie ma wstydu

 • Gośćgosc3x pisze:

  Oj straszny wstyd odbyć karę społeczną,może myślała że się jej upiecze jak synowi byłego prezydenta, który ponad dwadzieścia lat temu po pijanemu jadąc potrącił kobietę, i to ona dostała karę bo nie widziała że pijane panisko chodnikiem jedzie

 • GośćTrzezwy pisze:

  6 miesiącu ograniczenia i 20 godz. społecznie w miesiącu, po co??? nie chce pracować, to zamiana na 6 miesięcy do pudła, tam nie musi pracować a jak taka zmęczona i przepracowana koncertami to ma okazję wypocząć, wyspać się….. a może jakiś koncercik Sylwestrowy dla skazanych w więzieniu

 • Bożena L pisze:

  Pracę społeczne na poczet kary można wykonywać w hospicjum, w DPS czy w Caritasie. To robią na codzień wolontariusze, bez wyroków. Pani Kozidrak uważa, że za pieniądze można załatwić wszystko. Karę dostała za małą.

 • Kas pisze:

  Ludzie !!!Czyktoś z Was komentujących doczytał ,to wniósł sprzeciw do wyroku??Przeczytajcie a potem komentujcie

 • Gośćrysiek pisze:

  jak to PANI BEATA NIE MOZE Z MIOtłą po ulicach latac ,a zwykły kowalski to może.wstyd Brawo ze żaąda sie wyższej kary

 • Gość pisze:

  zasłużyła na większa karę!!!!!!!!!!!111

 • ANNA pisze:

  Czyli te jej przeprosiny to zwykła sciema.Kompletny brak pokory i świadomości do czego jej zachowanie mogli doprowadzić.Czekala na wyrok ,być może spodziewała się surowszego ,a że sąd okazał się łaskawy, to teraz dawaj ..Ona się powinna cieszyć że raka karę dostała. Ale jako celebrytów sąd potraktował ja łagodnie więc zamiast się cieszyć że nie doslala karę odsiadki ,to jeszcze smie twierdzić że kara zbyt sroga i się odwołuje. Oczywiście ta pani nigdy pewnie miotły w ręce nie miała więc to dla niej hańba. Niestety straciła w moich oczach bardzo wiele ,Myślałam że jest normalna osoba ,szanująca siebie i ludzi ..Niestety okazało się że jest zwykła celebrytka ,osoba której sodowa uderzyła do głowy. Pani Beato wstyd ,wstyd ,wstyd .!!!

 • Gośćdana pisze:

  Pijaczka jaka gwiazda do lochu z nia stare pudlo a najlepiej

  • Gośćgosc pisze:

   Wiesz co jest najgorsze ?to że byle jaki śmieć ,który niby udaje wielka divę a może dziad uważa że mu wszystko wolno i że wszyscy będą kłaniać mu się w pas .Dopierdzielic nie tylko pracę społeczne ale w szpitalu aby sprzątała sale ale kara pieniężna to mogło by ta gadzinę kulturalną trochę nauczyć rozumu i zdjąć im klapki z oczu żeby nie myślały za są czymś lepszym

 • Gość pisze:

  Straciłam resztę szacunku dla niej,zero odpowiedzialności i pokory.W pewnym wieku powinno się wiedzieć co się robi i że się odpowiada za swoje czyny.Dwa promile , to wysoka zawartość alkoholu i nikt nie powinien bezkarny,ponad prawem. Prace społeczne są uwłaczające dla tej pani? a jazda po pijaku? Szczęście że nie zabiła nikogo,kara powinna być jak dla innych odpowiednio wysoka!

  • Gość pisze:

   Zgadzam się w 100 % ,….no niestety są równi i równiejsi, ale powinniśmy się do tego przyzwyczaić . Powinna pokornie wykonać te prace społeczne i zakończyć temat. Gwiazda od siedmiu boleści . Wokalista z takim stażem i pieniędzmi … żenada … ,podejrzewam że miałaby kogo poprosić o zaholowanie do domu. Niech Bogu dziękuje ,że nikt jej nie wpadł pod koła, bo byłaby stracona na zawsze.

 • Gość pisze:

  Taki live jak mówi kłasyk bajera jest dla oszołomów Bóg ma zawsze racje normalnie pómaranczowy kaftan i jazda ale źe to gwiazda i ma hajs to 100tysi i nara długi darmozjadów trzeba jakoś spłacić pózniej będzie jak ministry po 1mln a jak zmniejszyć ruch na wsi uwaga będzie petarda zrobić obwodn4ce 3pasmową z parkingami i zjazdem co 5km jak w czechach i to tyle

 • Gość pisze:

  No gdzie taka gwiazda mialaby sprzątać. Proponuję publiczne szalety. Publiczne narażenie ludzi to i publiczne prace

 • Gość pisze:

  Za jazdę pjanym co najmniej 2 lata więzienia i 50 godzin zbierania śmieci po lasach, może wtedy odechce jej się pijanstwa za kierownicą.

 • Gość pisze:

  No tak, jeszcze odwołanie, co wstyd pracować na ulicy? A taka kara miała być, przestęosto na ulicy, więc praca społeczna na ulicy. ZAMIATANIE!

 • Mr.Jons pisze:

  Do pudła na dwa lata

 • Gość pisze:

  Co za wysokie mniemanie o sobie, nie chce wykonywać prac społecznych, zbyt poniżające??? A jazda samochodem pod wpływem alkoholu ???? Wstyd!!!!

 • Gość pisze:

  POKORY babo 😲

 • Malgorzata pisze:

  Ale mi przykro, ze nie ma woli, zeby potraktowac swoja chorobe powaznie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×