Kaczorowska skrytykowała „modę na brzydotę”. Korwin Piotrowska nie zostawiła tego bez reakcji: „Krzywdzące kocopały”. Gwiazda już się tłumaczy

Karolina Korwin Piotrowska i Agnieszka Kaczorowska

Karolina Korwin Piotrowska i Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska dodała wpis na Instagramie, który wywołał niemałe poruszenie. Skomentowała go m.in. Karolina Korwin Piotrowska. Tancerka ponownie zabrała głos.

Agnieszka Kaczorowska stara się być w stałym kontakcie z fanami. Aktywnie działa na Instagramie, gdzie co jakiś czas publikuje nowe treści. W sobotni wieczór udostępniła kolejny wpis. Wypowiedziała się na temat tego, czym jest dla niej piękno. Podkreśliła, że o tym można by długo dyskutować. Dodała, że „obecnie obserwuje modę na brzydotę”:

Obserwuję obecnie modę na brzydotę. Trochę wydaje mi się, że wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive. Po co na siłę robić z siebie „taką zwyczajną”, zamiast „wyjątkową i niepowtarzalną”?Po co być „zmęczoną” i w tym taką „prawdziwą” jak można koncentrować się na swojej sile ? Po co eksponować swoje wady, mówiąc o „dystansie” jak można po prostu je akceptować, żyć sobie z nimi spokojnie, a budować markę osobistą opartą na superlatywach?

Wyjaśniła, dlaczego w jej ocenie nie powinno się tego robić:

W świecie Instagrama również zapanowała na niektórych profilach moda na brzydotę. I nie podoba mi się to, bo liderzy, czyli osoby z kontami o największych zasięgach, powinny motywować i zachęcać do rozwoju i wzrastania. Mówię i piszę o tym, że nie zawsze wszystko jest kolorowe, że przede wszystkim trzeba samemu wziąć kredki i sobie to życie pokolorować… Że sytuacje do rozwiązania, nazywane przez większość problemami, mają WSZYSCY, a pełen wachlarz emocji występuje w życiu KAŻDEGO. Natomiast ! Koncentracja na pozytywach, na wdzięczności, na wszystkim co dobre i PIĘKNE właśnie, jest tym co pozwoli Ci iść na szczyt, a nie siedzieć w Twoim lub czyimś błotku, w którym tak miło się taplać, bo przecież mnóstwo ludzi siedzi tam z Tobą.

Karolina Korwin Piotrowska reaguje na wpis Kaczorowskiej

Post Kaczorowskiej wywołał niemałe poruszenie. Do słów tancerki odniosła się m.in. Karolina Korwin Piotrowska. W nowym wpisie na Instagramie podkreśliła, że w jej ocenie tezy głoszone przez Agnieszkę są bardzo krzywdzące:

Lata pracy edukatorow. Psychologów. Aktywistów. Z czasem i mediów. Lata pracy nad ludźmi wciskanymi w straszny schemat. Znane kobiety i mężczyźni pokazują nam, ze nie sa idealni. Ze życie i czas odciskają na nich piętno. Ze nie ma ludzi doskonałych. Ze żaden retusz nie przykryje bólu. Ze ważne sa emocje. A opakowanie…no cóż, jest dodatkiem. I teraz to. Celebrytka -zasięgi prawie 400 tysięcy, „ekspertka” śniadaniowek- opowiada krzywdzące kocopaly o „modzie na brzydotę”, o ruchu body positive. Ze to brzydkie. Ze ze „wspólnego błotka”. Zmęczone. Nieładne. Niezadbane. I celebryci jeszcze się dziwią temu, ze wzbudzają pusty śmiech? Agresje? Przecież to jest zadufanie w sobie na poziomie niemal choroby. To jest szkodliwe. Niech to sobie piszą, ale niech maja świadomość, ze docierają do wielu osób. I te osoby mogą ranić.

Dziennikarka napisała też, że jej zdaniem nie może być na coś takiego przyzwolenia:

Ile razy słyszeliście, ze jesteście „brzydcy”? Jakaś cześć waszego ciała jest „brzydka” albo nie taka jak powinna? Ze o siebie nie dbacie, ze jesteście zwykli, niezadbani, nieładni. Gorsi. Pewnie wiele razy. Ja tez to słyszałam. Masę razy. To jest przemoc. Nie może być na nią przyzwolenia. Kiedyś już to pisałam: to wy dajecie im głos, to wy dajecie im iluzje bycia waznym, bycia ekspertem, dajecie im lajki, zasięgi, napęd do pisania takich bzdur. I tak, każdy ma prawo być zmęczonym. To nie znaczy brzydkim. I jeszcze, z ostatnich dni: Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o akceptację swojego wyglądu. To przyjdzie im celebrytka prosto ze swej reklamowej bańki i dowali.

Słowa, które udostępniła Agnieszka Kaczorowska, skomentowała również Maffashion. Blogerka podzieliła się swoimi przemyśleniami na Instastory:

Brzydota i niedbalstwo. Pokazywanie słabości i udawanie dystansu? Pokazywanie zmęczenia, normalności – brak walki o swoje ja i „markę osobistą”? Dziwne to. Chyba i ja się kwalifikuję (czasem) do grupy „moda na brzydotę”. Albo źle zrozumiałam. Albo jestem za mało refleksyjna i mądra, aby zrozumieć to, co napisała Aga.

Maffashion skomentowała słowa Agnieszki Kaczorowskiej

Maffashion skomentowała słowa Agnieszki Kaczorowskiej

Agnieszka Kaczorowska tłumaczy się ze swoich słów

W niedzielę Agnieszka Kaczorowska postanowiła ponownie zabrać głos i skomentować swój wpis. Podkreśliła, że część osób źle zrozumiała sens jej przekazu:

Teksty kontrowersyjne często spotykają się z brakiem zrozumienia sensu danego tekstu. Nie ma nic o wyglądzie zewnętrznym w ostatnim poście. Nie piszę o tym, czym jest kanon piękna, bo tak jak napisałam – piękno to pojęcie względne. Życzę wam, abyście dostrzegli piękno w sobie, ponieważ każdy, ale to każdy piękno w sobie nosi. Tego piękna wokół nas jest mnóstwo. Życzę wam, żebyście poczuli dziś to piękno zamiast siedzenia i scrollowania różnych postów, które pozwalają tylko taplać się w swoim błotku.

Tego samego dnia udostępniła kolejny post. Przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni jej słowami:

Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony czytając mój poprzedni post, to szczerze przepraszam.
Nie taka była intencja i nie odnosił się do nikogo bezpośrednio. Natomiast jak każdy, mam prawo mieć swoją opinię i pogląd na dany temat. Niektórzy rozumieją i się zgadzają, inni nie rozumieją, jeszcze inni się nie zgadzają. I Ok.
Tu stawiam kropkę.

PIĘKNEGO popołudnia!


Przekonują was tłumaczenia Agnieszki?


Agnieszka Kaczorowska krytykuje modę na brzydotę

Agnieszka Kaczorowska krytykuje modę na brzydotę

Karolina Korwin Piotrowska skomentowała słowa Agnieszki Kaczorowskiej

Karolina Korwin Piotrowska skomentowała słowa Agnieszki Kaczorowskiej

Maffashion skomentowała słowa Agnieszki Kaczorowskiej

Maffashion skomentowała słowa Agnieszki Kaczorowskiej

Komentarze

  • Gość pisze:

    brawo, Ty

  • Gość pisze:

    Wczytajcie się w słowa Agi bo chyba nie pojęliście jej zamiarów. A Polki na ostatnim miejscu w Europie pod względem akceptacji swojego wyglądu?! Nic dziwnego! Za mało się uśmiechają. Są złośliwe, marudne , uwielbiają sobie dogryzać! Ilekroć jestem za granicą to z daleka rozpoznajemy z mężemPolki gdyż zawsze mają zaciętą i niezadowoloną minę. Często krzyczą na dzieci, mężów. Zero luzu, uśmiechu. Dawno temu spojrzałam w lustro i również zobaczyłam zawziętą , wykrzywioną maskę, byłam nieszczęśliwa bo pragnęłam idealnego życia bez problemów.A to jest niemożliwe przecież. Każdy ma problemy ale to nie znaczy , że trzeba nimi zatruwać cały świat. Karma wraca. Od kiedy się uśmiecham i staram się lubić wszystkich dookoła ten uśmiech i życzliwość świata do mnie wraca. Uśmiech to piękno. Uśmiechajmy się do siebie. Rozmawiajmy. Nie atakujmy . Nie oceniajmy.Nie marnujmy życia na bezsensowne bitewki. Zawsze mnie zastawia dlaczego jedna kobieta drugiej kobiecie chce dowalić😏

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×