Mateusz Borek brutalnie o Paulo Sousie: „Okłamałeś 40 milionów Polaków”. Komentator sportowy wyliczył błędy trenera

Mateusz Borek i Paulo Sousa

Mateusz Borek i Paulo Sousa

Paulo Sosusa chce odejść z polskiej reprezentacji. Skusiła go lepsza propozycja. Kibice czują się oszukani i nie szczędzą słów pod adresem selekcjonera. Również Mateusz Borek nie zostawił na nim suchej nitki.

Paulo Sousa to portugalski trener piłkarski oraz były piłkarz, występujący na pozycji pomocnika. W latach 1991–2002 był reprezentantem Portugalii. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w 1996 i 2000 roku. Brał udział także w Mistrzostwach Świata 2002. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Za niektóre z nich otrzymał Puchar Interkontynentalny. Po jakimś czasie zakończył karierę piłkarską i zaczął trenować. Od 21 stycznia 2021 jest także selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Paulo Sousa odchodzi z polskiej reprezentacji

26 grudnia Paulo Sous powiedział Cezaremu Kuleszy, który jest prezesem PZPN, że chce rozwiązać umowę z polską reprezentacją. Wpływ na tę decyzję miała dużo korzystniejsza dla niego propozycja, którą otrzymał od innego klubu. Nieoficjalnie mówi się, że oferta została złożona przez Flamengo Rio De Janeiro. Paulo chciał rozwiązać umowę z Polską za porozumieniem stron. Kulesza jednak nie przystał na jego warunki, o czym poinformował na Twitterze:

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN, z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem.

Okazuje się, że zapisy w umowie, która została podpisana przez Portugalczyka, zabezpieczyły PZPN w razie tego typu nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Mateusz Borek krytykuje postawę Paulo Sosusy

Postawa Paulo wywołała ogromne poruszenie. Trener, kiedy rozpoczynał przygodę z polską reprezentacją, twierdził, że jego maksymą życiową są honor oraz szacunek. Cytował nawet słowa Jana Pawła II. Nikt nie przypuszczał więc, że wkrótce okaże się, że były to słowa rzucone na wiatr. Internet rozgrzał się do czerwoności. Komentator sportowy Mateusz Borek nie krył swojego niezadowolenia:

Chłopie, ty się zastanów. Ty okłamałeś 40 milionów Polaków, ludzi, którzy przychodzili na stadion i wydawali ostatnie pieniądze, żeby kupić bilet na mecz reprezentacji Polski. Ty nas oszukałeś. Chłopie, niech cię Czarek Kulesza ciśnie w sądach, w FIFIE, UEFIE, niech wydębi od ciebie jak najwięcej kasy. Gdybyś miał trochę charakteru, to połowę tych pieniędzy byś oddał, żeby w Polsce wybudować boiska. Oddaj, jak masz trochę jaj. Ale nie oddasz, bo wy, Portugalczycy, jesteście kupcami.

Pełny komentarz Mateusza Borka poniżej.

Również kibice nie szczędzili w słowach Paulo:

 • Nie był genialny, nie był brawurowy i nie był epicki, ale literacko zostawił nas w dupie.
 • Oszukanie nas pięknymi przemowami, cytatami Jana Pawła II, a tak naprawdę to był dla niego tylko przystanek. Tylko kasa się liczyła.
 • Jestem zaskoczony i zawiedziony. Myślałem, że jednak potoczy to się inaczej z Sousą…

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?


Paulo Sousa

Paulo Sousa

Mateusz Borek | fot. YouTube

Mateusz Borek | fot. YouTube

Paulo Sousa | fot. ONS

Paulo Sousa | fot. ONS

Komentarze

 • Gość. pisze:

  Jakie 40 mln? Nie oglądam piłki nożnej. Tym paniczykom dajcie więcej niech sobie kupią lepsze domy,samochody. Nawet najlepszy trener nic nie zrobi bo tym pseudopiłkarzom się nie chce. Myślą jakby tu zarobić a się nie narobić.

 • Gość pisze:

  Mnie nie oszukał…..ja wiedziałem że to patałachy i tyle w temacie

 • Mlk pisze:

  Może i Pan Borek ma trochę racji,ale nie ładuj Pan od razu na wszystkich Portugalczyków!!! częste komentarze Pana Borka są chamskie i nie raz to zauważyłem.Ogarnij się !!! Pan też kiedyś pracowal.w innej telewizji chyba? czyż nie ?

 • Kibic pisze:

  Każdy trener ucieknie praca z takimi palantami i rudym mądralą i drewniakiem to jest mordęga

 • Gość pisze:

  Baseny i palmy i like według papierów jolka robi cię w ch..ja daje na lewo i prawo a mówi wszystkim źe jest dziewicą ha ha dlatego

 • Bożena L. pisze:

  Wina tego, kto go wybrał. Nie miał dobrej opinii.

 • Gość Bubu pisze:

  Nasi piłkarze są tak beznadziejni, że nawet trenerzy od nich uciekają.

 • Gość pisze:

  Taki live prosze pana pani 90% nie wie co to piłka oprócz spice girls ha ha ojej ojej zdziwienie ale straszne prezent na świeta jeb..c polaczków a co ku..wy myśłały źe to dubaj ha ha kontrakt wygaśł i pora na wakacje życia da sbidania a od dzis bedzie adam andrzej alina alicja powodzenia i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×