Ostry atak niemieckiego piłkarza na Lewandowskiego zepsuł Polakom fetę po zwycięstwie. Padły poważne zarzuty. W świecie futbolu to cios poniżej pasa!

Lothar Matthaus, Robert Lewandowski

Lothar Matthaus, Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w ogniu krytyki! Na cel wziął go słynny niemiecki piłkarz, Lothar Matthaus. Polak nie zasłużył na takie słowa!

Robert Lewandowski i reszta biało-czerwonej drużyny od kilku dni przebywa w Katarze, gdzie odbywają się tegoroczne Mistrzostwa Świata. Polacy wylądowali w Grupie C z zespołami z Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Argentyny. Dwa pierwsze mecze już za nami. Niestety z Meksykiem nie poszło nam najlepiej. Lewy zmarnował szansę na rzut karny, za co przeprosił.

Zagraliśmy mądrze i powinniśmy wygrać. Tym trudniej mi się z tym pogodzić. Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Walczymy dalej o awans – napisał w social mediach.

Zagraliśmy mądrze i powinniśmy wygrać. Tym trudniej mi się z tym pogodzić. Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Walczymy dalej o awans.

Posted by Robert Lewandowski on Tuesday, November 22, 2022

Znacznie lepiej poszło nam w starciu z Arabią Saudyjską. Wygraliśmy 2:0. Gole strzelili kolejno: Piotr Zieliński (39. minuta) i Lewandowski (82. minuta). Kapitan drużyny narodowej nie krył wzruszenia. Już na murawie popłakał się ze wzruszenia. Po zejściu z boiska wygłosił bardzo emocjonalne przemówienie, w którym uznał strzał za podsumowanie kariery.

 Nie wiem, czy były to moje pierwsze łzy po golu. Teraz czuje radość, spełnienie. To takie podsumowanie mojej kariery – nie tylko zagrałem na mundialu, ale też strzeliłem gola – zabrał głos.

Pełną entuzjazmu reakcję Lewego poddał surowej krytyce Lothar Matthaus – trener piłkarski i legendarny zawodnik reprezentacji narodowej Niemiec.

Robert Lewandowski krytykowany przez niemieckiego piłkarza

Matthaus odniósł się do postawy Polaka w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Widać było, jak mu to ciąży, że nie ma gola na mundialu – zaczął Niemiec – Mimo tylu bramek, sukcesów, nagród, tego mu brakowało.

Dodał, że futbol to sport zespołowy, przez co Robert nie powinien tak bardzo cieszyć się ze swojego indywidualnego sukcesu. Zdaniem Lothara, na takim turnieju, jak mistrzostwa świata, najważniejszy jest sukces drużyny.

Jest to oczywiście wielkie przeżycie, ale nie do końca rozumiem Roberta i jego wypowiedzi. Bo moim zdaniem jednak spełnieniem marzeń jest osiągnięcie sukcesu z drużyną. Tu chodzi o piłkę nożną, jest to sport zespołowy i jednak więcej znaczy awans na przykład do ćwierćfinału, niż pokonanie raz lub dwa bramkarza – wytłumaczył.

Trudno odebrać te słowa inaczej niż jako zarzucenie Lewandowskiemu egoizmu, co w świecie futbolu stanowi bardzo poważne oskarżenie.

Matthaus przesadził, oceniając w ten sposób naszego rodaka?


Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Lothar Matthäus

Lothar Matthäus

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Komentarze

 • roza pisze:

  jest Lewy wielkim EGOISTA samolubny materialista

 • Gość pisze:

  Kolejnoa kupoburza. Niczego niewłaściwego ten Niemiec nie powiedział. To nie on zarzuca Lewemu egoizm, tylko wy.

 • Gość pisze:

  Przecież to prawda i do tego niecała, bo Lewy ZAWSZE mówi TYLKO O SOBIE.
  Jakiś tam ludzie koło niego biegają, ale to tylko asystenci, którzy mają pomoc mu zabłysnąć. Wciąż jedt ja, ja, ja.

  • Gość pisze:

   Nieprawda

  • GośćAnia pisze:

   Zazdrość i złośliwość tyle w temacie

  • Gość Iga pisze:

   Jak tak można ludzie lubią Roberta na całym świecie a Polacy ciągle się czepiają. Ciężką pracą do wszystkiego dochodził nikt mu niczego nie dał. A Niemcom bramki strzelał i ciągle nie mieli szacunku do niego… Polacy powinni się cieszyć a nie ciągle krytykować.

 • Loni pisze:

  Przecież chyba każdy Polak zrozumiał o co chodziło Lewandowskiemu (Niemiec, nie rozumie). Lewy nie zapomniał, że to jest gra zespołowa. Ale nie ma piłkarza, który nie marzyłby o strzeleniu gola na mundialu. Ma prawo się cieszyć, zwłaszcza, że liczyliśmy na tego wybitnego napastnika i na jego bramki. Lewandowski tak wiele osiągnął w tym sporcie, a to jest kolejny szczebelek umiejętności i skuteczności w jego karierze. Ja też byłam wzruszona i dumna z gry Lewandowskiego, Szczęsnego, Zielińskiego i całej naszej drużyny. Oby Lewandowski miał więcej powodów do takich wypowiedzi, a Niemcy więcej powodów do takiej jego krytyki. Chłopaki, strzelajcie i cieszcie się z każdej bramki na swój sposób, na pohybel Niemcom.

 • Gość pisze:

  Jak inne rafcie mega gwiazdorek z koziej d..py i pachołki marzenia vs pieniądze satysfakcja vs pieniądze szacunek vs pieniądze byle kasa się zgadzała ku..wy i cw..le ani 2koszulki ani modlitwy nie pomogly wystarczy kebab i tv by zobaczyć jak się gra kostaryka i japonia 1:0 i to tyle

  • GośćAB pisze:

   Ooo, kolejny sfrustrowany, ubogi nieudacznik. Żółć cię zaleje i zdrowie stracisz.

 • Gość pisze:

  no nie wiem , ja tez bym się cieszyła , ale trochę racji ma facet , gra jest zespołowa , wszyscy oczywiście zapracowali na ten rezultat , ale rozumiem również Lewandowskiego , który był pod straszna presja po nie strzelonym karnym

 • Gość Toja pisze:

  Chyba nie przesadził, bo Lewy powiedział to tak jak Niemiec zrozumiał. Może nie chciał żeby tak to odebrano, ale niestety zabrzmiało jak zabrzmiało.

 • daniel pisze:

  Uważam,że Matthaus nie przesadził ,od dawna jestem tego samego zdania, że Lewy to wielki egoista ,grając w drużynie narodowej nie potrafi wcielić się w drużynę ,często gęsto,gdy nie potrafi strzelić gola komentuje ,że pozostali gracze nie podają mu piłki(SIC.WIELKI EGOISTA.Dziwię się,że pozostaje kapitanem drużyny

  • Gośćlllllll pisze:

   Lewy ma rację jakby nie strzelił gola też byłaby krytyka aa może to już hejt

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×