NewsyOstry atak niemieckiego piłkarza na Lewandowskiego zepsuł Polakom fetę po zwycięstwie. Padły poważne zarzuty. W świecie futbolu to cios poniżej pasa!

Ostry atak niemieckiego piłkarza na Lewandowskiego zepsuł Polakom fetę po zwycięstwie. Padły poważne zarzuty. W świecie futbolu to cios poniżej pasa!

Lothar Matthaus, Robert Lewandowski
27.11.2022 13:20, aktualizacja: 27.11.2022 16:11

Robert Lewandowski i reszta biało-czerwonej drużyny od kilku dni przebywa w Katarze, gdzie odbywają się tegoroczne Mistrzostwa Świata. Polacy wylądowali w Grupie C z zespołami z Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Argentyny. Dwa pierwsze mecze już za nami. Niestety z Meksykiem nie poszło nam najlepiej. Lewy zmarnował szansę na rzut karny, za co przeprosił.

Zagraliśmy mądrze i powinniśmy wygrać. Tym trudniej mi się z tym pogodzić. Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Walczymy dalej o awans – napisał w social mediach.

Znacznie lepiej poszło nam w starciu z Arabią Saudyjską. Wygraliśmy 2:0. Gole strzelili kolejno: Piotr Zieliński (39. minuta) i Lewandowski (82. minuta). Kapitan drużyny narodowej nie krył wzruszenia. Już na murawie popłakał się ze wzruszenia. Po zejściu z boiska wygłosił bardzo emocjonalne przemówienie, w którym uznał strzał za podsumowanie kariery.

Nie wiem, czy były to moje pierwsze łzy po golu. Teraz czuje radość, spełnienie. To takie podsumowanie mojej kariery - nie tylko zagrałem na mundialu, ale też strzeliłem gola – zabrał głos.

Pełną entuzjazmu reakcję Lewego poddał surowej krytyce Lothar Matthaus – trener piłkarski i legendarny zawodnik reprezentacji narodowej Niemiec.

Robert Lewandowski krytykowany przez niemieckiego piłkarza

Matthaus odniósł się do postawy Polaka w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Widać było, jak mu to ciąży, że nie ma gola na mundialu – zaczął Niemiec – Mimo tylu bramek, sukcesów, nagród, tego mu brakowało.

Dodał, że futbol to sport zespołowy, przez co Robert nie powinien tak bardzo cieszyć się ze swojego indywidualnego sukcesu. Zdaniem Lothara, na takim turnieju, jak mistrzostwa świata, najważniejszy jest sukces drużyny.

Jest to oczywiście wielkie przeżycie, ale nie do końca rozumiem Roberta i jego wypowiedzi. Bo moim zdaniem jednak spełnieniem marzeń jest osiągnięcie sukcesu z drużyną. Tu chodzi o piłkę nożną, jest to sport zespołowy i jednak więcej znaczy awans na przykład do ćwierćfinału, niż pokonanie raz lub dwa bramkarza – wytłumaczył.

Trudno odebrać te słowa inaczej niż jako zarzucenie Lewandowskiemu egoizmu, co w świecie futbolu stanowi bardzo poważne oskarżenie.

Matthaus przesadził, oceniając w ten sposób naszego rodaka?