NewsyMundial 2022. Kibice Arabii Saudyjskiej wystawili sobie fatalne świadectwo. Ich zachowanie wobec Polaków zarejestrowały kamery. Wstyd!

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022
26.11.2022 15:20, aktualizacja: 27.11.2022 11:16

20 listopada rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. Do najważniejszego konkursu w świecie futbolu zakwalifikowały się 32 drużyny. Polska trafiła do Grupy C wraz z zespołami z Meksyku, Arabii Saudyjskiej oraz Argentyny. Mecz z tym pierwszym krajem zakończył się wynikiem 0:0. Niestety Robert Lewandowski nie wykorzystał w jego trakcie rzutu karnego.

Dziś, 26 listopada, Polacy spotkali się z reprezentacją saudyjską na Education City Stadium w Ar-Rajjan. Czesław Michniewicz wystawił następujący skład: Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Matty Cash, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Mundial 2022. Polacy upokorzeni przez kibiców Arabii Saudyjskiej

Przed meczem wszyscy zakładali, że spotkanie odbędzie się w serdecznej atmosferze, bo przecież Polska i Arabia Saudyjska nie mają powodów do wzajemnej niechęci. Nasze kraje są położone tak daleko od siebie, że w przeszłości nie dochodziło między nami do żadnych zatargów. Mimo to saudyjscy kibice nie zachowywali się w należy sposób. Gdy tylko Polacy weszli na murawę, spotkały ich gwizdy i buczenie.

Było to bardzo zauważalne, choćby z tego powodu, że to właśnie Arabowie stanowili większość na stadionie. Ze względu na bliskość geograficzną z Katarem, to ich kibice tłumniej zjechali, by wesprzeć swoich piłkarzy.

Mundial 2022. Posypały się żółte kartki

Nadmiar emocji towarzyszył widzom w niemal każdej minucie meczu. Na samym początku posypały się żółte kartki wobec Polaków: Kiwior otrzymał ją w 15. minucie, Cash – 16., Milik – 19. Nie lepsi byli nasi rywale. Al-Malki przyjął upomnienie w 21. minucie, a Al-Amri w dogrywce po pierwszej połowie. To tylko świadczy o tym, jak zażarta była walka!

Mundial 2022. Piękne akcje Zielińskiego i Szczęsnego

W 39. minucie biało-czerwoni zadali rywalom pierwszy cios. Piotr Zieliński po asyście Lewandowskiego strzelił wtedy piękną bramkę.

Wykazał się też Wojciech Szczęsny, który po kilku minutach obronił bramkę przed strzałem Al-Dawsariego.

Mundial 2022. Drugi gol Lewandowskiego

W 82. minucie Polacy osiągnęli przewagę 2:0 dzięki golowi Lewandowskiego.

Był to pierwszy gol Lewego na tegorocznym mundialu.

Mundial 2022. Kto wygrał mecz?

Sędzia na koniec doliczył siedem minut. Nie pomogło to Arabom. Z wynikiem 2:0 wygraliśmy drugi mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze, tym samym zdobywając trzy punkty! Dzięki temu to właśnie Polska pozostaje liderem grupy.