NewsyMundial 2022: Polska-Arabia Saudyjska. Tak kibicują gwiazdy: Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski, Anna Lewandowska, Marina, Viki Gabor, Radosław Majdan

Mecz Polska-Arabia Saudyjska
26.11.2022 14:40, aktualizacja: 26.11.2022 16:17

We wtorek, 22 listopada, rozegrano mecz Meksyk-Polska, który niestety nie poszedł po myśli naszej drużyny. Zakończył się on wynikiem 0:0. Kibice Polski nie kryli rozczarowania, zwłaszcza, że Robert Lewandowski zmarnował szansę na celny rzut karny. 26 listopada nasza drużyna narodowa wzięła udział w drugim spotkaniu. Tym razem zmierzyliśmy się z Arabią Saudyjską.

Gwiazdy tradycyjnie dopingowały drużynę Czesława Michniewicza, czym chwaliły się w internecie.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Viki Gabor i Marina

Viki Gabor i żona Wojciecha Szczęsnego Marina tego dnia wspólnie kibicowały Polsce.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Julia Wróblewska

Julia Wróblewska oglądała mecz w towarzystwie m.in. innego aktora, Piotra Zelta.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Joanna Racewicz

Joanna Racewicz z okazji meczu zamieściła felieton, w którym wyraziła nadzieję, że nasi piłkarze pozwolą sobie na jakiś gest sprzeciwu wobec łamaniu praw człowieka przez rząd Kataru lub wobec imperialnej polityki Rosji.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Maciej Dowbor

Maciej Dowbor kibicował naszym u boku córki.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Anna Lewandowska

Anna Lewandowska tradycyjnie stawiła się na stadionie, by osobiście podziwiać, jak gra jej mąż, Robert Lewandowski.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Radosław Majdan

Radosław Majdan komentował mecz Polska-Arabia Saudyjska ze studia.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski Fabienne od rana supportowali Polskę w Pytaniu na śniadanie.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Dominika Gwit

Dominika Gwit w trakcie meczu nadawała na Instastory.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski

Kasia Cichopek Maciej Kurzajewski oglądali mecz w towarzystwie syna Katarzyny, Adama.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Gwiazdy kibicują: Paulina Krupińska

Także Paulina Krupińska pochwaliła się zdjęciem z kibicowania.

Mundial 2022. Posypały się żółte kartki

Nadmiar emocji towarzyszył widzom w niemal każdej minucie meczu. Na samym początku posypały się żółte kartki wobec Polaków: Kiwior otrzymał ją w 15. minucie, Cash – 16., Milik – 19. Nie lepsi byli nasi rywale. Al-Malki przyjął upomnienie w 21. minucie, a Al-Amri w dogrywce po pierwszej połowie. To tylko świadczy o tym, jak zażarta była walka!

Mundial 2022. Piękne akcje Zielińskiego i Szczęsnego

W 39. minucie biało-czerwoni zadali rywalom pierwszy cios. Piotr Zieliński po asyście Lewandowskiego strzelił wtedy piękną bramkę.

Wykazał się też Wojciech Szczęsny, który po kilku minutach obronił bramkę przed strzałem Al-Dawsariego.

Mundial 2022. Drugi gol Lewandowskiego

W 82. minucie Polacy osiągnęli przewagę 2:0 dzięki golowi Lewandowskiego.

Był to pierwszy gol Lewego na tegorocznym mundialu.

Mundial 2022. Kto wygrał mecz?

Sędzia na koniec doliczył siedem minut. Nie pomogło to Arabom. Z wynikiem 2:0 wygraliśmy drugi mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze, tym samym zdobywając trzy punkty! Dzięki temu to właśnie Polska pozostaje liderem grupy.