8 gorących Polek skradło serca gwiazdom Hollywood. To nie tylko Alicja Bachleda-Curuś

Gwiazdy, które związały się z Polkami

Gwiazdy, które związały się z Polkami

Nie od dziś wiadomo, że Polki są jednymi z najpiękniejszych kobiet na świecie, a o ich względy zabiegają panowie z całego świata. Niektórym z nich udało się podbić serca gwiazd Hollywood. Zobacz, które sławy zakochały się w naszych krajankach.

Bardzo często obcokrajowcy zachwycają się urodą Polek, ale i nasi rodacy mieszkający za granicą doceniają urodę pań z naszego kraju. Od setek lat dominuje pogląd, że Polki są najpiękniejsze na świecie. Entuzjastą urody naszych krajanek był m.in. Heinrich Heine, niemiecki poeta tworzący w okresie romantyzmu, który w swoich wierszach używał takich pojęć, jak Afrodyty znad Wisły, czy polskie anioły na Ziemi.

Obojętni na urodę kobiet z Polski nie pozostali również mężczyźni, których dobrze znamy z wielkich hollywoodzkich produkcji i nie tylko. Niektórzy z nich zakochali się w popularnych aktorkach, inni związali się z kobietami, które nie miały nic wspólnego z show-biznesem.

Jean Reno związał się z dwiema Polkami

Jean Reno był trzykrotnie żonaty, w tym dwukrotnie poślubił Polki. Jego pierwszą żoną była Geneviève Reno, z którą doczekał się dwojga dzieci – córki Sandry oraz syna Mickaëla. Ich związek rozpadł się w 1995 roku, jednak aktor długo nie był sam. Rok później ożenił się z polską modelką Nathalie Dyszkiewicz, którą poznał na Champs Elysées w Paryżu. Jeszcze w tym samym roku na świat przyszedł ich syn, Tom, a dwa lata później córka Serena.
W 2001 roku para rozwiodła się. Po 5 latach gwiazdor ponownie zakochał się w Polce. 29 lipca 2006 roku poślubił Zofię Borucką, modelkę i aktorkę urodzoną w Londynie, która ma polskie korzenie. Świadkami na ich ślubie był Nicolas Sarkozy oraz Johnny Hallyday. Para ma dwóch synów – Cielo i Deana.
Jean Reno i Zofia Borucka

Jean Reno i Zofia Borucka

Alexander Skarsgard zdobył serce Izabeli Miko

Alexander Skarsgard jest znanym szwedzkim aktorem i reżyserem. Na swoim koncie ma kilka związków z gwiazdami Hollywood – np. z Charlize TheronEllen PageElizabeth Olsen czy Katie Holmes). W 2009 roku zakochał się w Izabelli Miko, jednak ich związek trwał zaledwie kilka tygodni.

Colin Farrell zakochał się w Alicji Bachledzie-Curuś

Colin FarrellAlicja Bachleda Curuś tworzyli jedną z najpiękniejszych par światowego show-biznesu. Poznali się na planie filmu Ondine w 2008 roku. Niedługo po tym zakochali się w sobie, a owocem ich związku jest syn Henry Tadeusz. Ich szczęście nie trwało jednak długo – w 2011 roku media obiegła wiadomość, że para rozstała się. Mimo to oboje angażują się w wychowanie synka.

Alicja Bachleda-Curuś - Złote Globy 2009, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Alicja Bachleda-Curuś – Złote Globy 2009, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Patrick Wilson ożenił się z Dagmarą Domińczyk

Patrick Wilson jest znanym amerykańskim aktorem, piosenkarzem i reżyserem. W 1995 roku ukończył studia na wydziale dramatu w Carnegie-Mellon University w Pittsburghu w stanie Pensylwania. To właśnie tam poznał Dagmarę Domińczyk. Piękność zdradziła w wywiadzie udzielonym Pani, że w przystojnym aktorze kochały się wszystkie studentki.

Pierwszy raz zobaczyłam Patricka w kampusie uniwersytetu w Pittsburghu, gdzie oboje studiowaliśmy. Wszystkie dziewczyny się w nim kochały, był największym przystojniakiem na uczelni. Na mnie też zrobił wrażenie.

Mimo to parze nie udało się nawiązać bliższego kontaktu. Kilka lat później los ponownie splótł ich ścieżki.

To była miłość od drugiego wejrzenia. Tego wieczoru wróciłam do domu i napisałam w pamiętniku: „On zostanie moim mężem” – dodała w rozmowie z Pani.

8 sierpnia 2005 roku para wzięła ślub. Rok później na świat przyszedł ich pierwszy syn Kalin Patrick, a trzy lata później drugi – Kassian McCarrell. Para wystąpiła razem w filmie Jack Strong.

Patrick Wilson i Dagmara Domińczyk

Patrick Wilson i Dagmara Domińczyk

Brad Pitt spotykał się z Nicole Poturalski

W ubiegłym roku media obiegła wieść o tym, że Brad Pitt spotyka się z Nicole Poturalski. Ich relacja wzbudziła ogromne kontrowersje, ponieważ modelka żyje w otwartym małżeństwie z niemieckim restauratorem Rolandem Marym. Po kilku miesiącach zagraniczne tabloidy donosiły, że był to jedynie przelotny romans.
To nigdy nie było tak na poważnie, jak mogło się wydawać. Związek zakończył się jakiś czas temu. To już naprawdę definitywny koniec – powiedziało źródło Page Six.

Iwan Wyrypajew zakochał się w Karolinie Gruszce

Iwan Aleksandrowicz Wyrypajew jest znanym rosyjskim dramatopisarzem, aktorem i reżyserem. Mężczyzna zakochał się w Karolinie Gruszce podczas festiwalu filmowego w Kijowie. Artyście bardzo spodobał się jej występ w Kochankach z Marony. Aktorka niemal natychmiast stała się jego muzą. Dla miłości porzuciła pracę w Teatrze Narodowym i coraz częściej zaczęła odwiedzać Rosję.
W 2007 roku zakochani wzięli ślub, a pięć lat później powitali na świecie pierwsze dziecko – córeczkę Maję. Para niechętnie opowiada o swojej relacji. W wywiadzie dla Newsweeka Gruszka zdradziła, że nie czuje potrzeby, by dzielić się z fanami intymnymi szczegółami z małżeństwa.
To mój związek i nie czułam potrzeby dzielenia się ze światem, jak on się rozwija. Oczywiście, jeżeli ktoś decyduje się na bycie wielką gwiazdą, to ma zobowiązania wobec fanów. Ale ja nigdy nie pracowałam na taki status, więc nie mam też takich obowiązków – powiedziała.
Karolina Gruszka, Iwan Wyrypajew

Karolina Gruszka, Iwan Wyrypajew

Max Ryan był w związku z Olgą Bołądź

Max Ryan jest popularnym amerykańskim aktorem, który zasłynął m.in. dzięki roli w Seksie w wielkim mieście. Gwiazdor zakochał się w Oldze Bołądź. Tworzyli piękną parę. Aktorka kilka razy pojawiła się na salonach z lśniącym pierścionkiem zaręczynowym na palcu, a w kuluarach mówiono o tym, że zakochani planują ślub. Ku zaskoczeniu fanów tych dwojga, gwiazda zerwała z narzeczonym.

Olga Bołądź i Max Ryan

Olga Bołądź i Max Ryan

Charlie Chaplin był w związku z Polą Negri

Charlie Chaplin poznał Polę Negri na początku lat 20. podczas wizyty króla komedii w Niemczech. Już wówczas coś między nimi zaiskrzyło. Chaplin zapamiętał niemal każdy szczegół z ich pierwszego spotkania:
Pola Negri jest naprawdę piękna. Jest Polką i to bardzo typową. Ma piękne kruczoczarne włosy, białe równe zęby i cudowną karnację. Jaka szkoda, że jej kolorytu nie da się przenieść na ekran. Tutaj jest w centrum zainteresowania. Zostałem jej przedstawiony. Jakiż ma głos! Jej usta tak ślicznie wymawiają niemieckie słowa. Głos ma miękki, aksamitny, o czarującej modulacji. Gdy pije, trąca się ze mną kieliszkiem i mówi swe jedyne angielskie słowa: »Jazz boy, Charlie! – tak wspominał ją Chaplin.
Niedługo po tym Negri podpisała kontrakt z Paramount i przeprowadziła się do Hollywood. Bardzo liczyła na spotkanie z Charliem, jednak on unikał jej. Już wtedy przeczuwał, że będą parą. W krótkim czasie jednak zaczęły się między nimi pierwsze zgrzyty. W 1923 roku aktorka poinformowała, że planują ślub, jednak kilka miesięcy później ogłosili zerwanie zaręczyn.

Matt Dusk ożenił się z Julitą Borko

Matt Dusk jest popularnym kanadyjskim piosenkarzem jazzowo-swingującym. Muzyk nagrał wspólnie z Margaret utwór Just The Two Of Us.

Dusk od lat teorzy parę z Julitą Borko. Zakochani żyją w związku, który w Ameryce Północnej nazywany jest common-law marriage, czyli małżeństwo według prawa zwyczajowego.

Matt Dusk i Julita Borko

Matt Dusk i Julita Borko

Stacy Keach ożenił się z Małgorzatą Tomassi

Stacy Keach jest popularnym amerykańskim aktorem i scenarzystą, który ma za sobą trudną przeszłość. Gwiazdor poznał Małgorzatę Tomassi w 1985 roku. Kobieta po rozwodzie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby tam ułożyć swoje życie na nowo. W tym czasie aktor był w związku małżeńskim i miał problemy z prawem. To jednak nie przeszkodziło Tomassi w tym, pomóc mu wyjść z życiowego dołka. Za jej namową Stacy zapisał się na terapię, a rok później rozwiódł. Kilka miesięcy później zakochani stanęli na ślubnym kobiercu.

Keach wielokrotnie wspominał, że druga żona uratowała mu życie. Ich związek mimo upływu lat cały czas rozkwita. Aktor kupił ukochanej willę pod Warszawą, aby mogli spędzać w niej wspólnie czas.

Do Polski przyjeżdżamy na wakacje i każde święta. To ważne, by utrzymywać kontakt z rodziną i kulturą. Nasze dzieci mówią płynnie po polsku, ja też się staram, choć nie jest to łatwe – powiedział Keach w wywiadzie udzielonym Na żywo.

Stacy Keach i Małgorzata Tomassi

Stacy Keach i Małgorzata Tomassi

Zgadzacie się z twierdzeniem, że Polki są najpiękniejszymi kobietami na świecie?


Jean Reno i Zofia Borucka

Jean Reno i Zofia Borucka

Colin Farrell i Alicja Bachleda-Curuś mają dzisiaj świetny kontakt

Colin Farrell i Alicja Bachleda-Curuś mają dzisiaj świetny kontakt

Patrick Wilson i Dagmara Domińczyk

Patrick Wilson i Dagmara Domińczyk

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×