Kayah i Pectus złożyli hołd Wojciechowi Młynarskiemu, który skończyłby dziś 79 lat. Wzruszające…

Kayah i Pectus – hołd dla Wojciecha Młynarskiego

Kayah i Pectus – hołd dla Wojciecha Młynarskiego

Wojciech Młynarski to jeden z najwybitniejszych twórców polskiej piosenki. Odszedł 3 lata temu. Dziś obchodziłby 79 urodziny. Kayah i Pectus mistrzowi słowa oddali hołd w szczególny sposób. Nagrali piosenkę Przejazdem z nigdy nie publikowanym tekstem artysty.

Wojciech Młynarski to wybitny polski poeta, który pisał piosenki nie tylko dla siebie, ale także dla wielu uznanych gwiazd polskiej estrady – tj. Michał Bajor, Hanna BanaszakEwa Bem, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert czy zespołu 2 plus 1. Po raz pierwszy był żonaty z piosenkarką i aktorką Adrianną Godlewską. Z tego związku ma dwie córki: Agatę i Paulinę oraz syna Jana. Wikipedia podaje, że cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową. Zmarł 15 marca 2017, w wieku 75 lat.

Wojciech Młynarski zostawił po sobie całe morze wielkich przebojów, ale jak się okazało, także wiele tekstów, które nigdy nie zostały wydane, ani zaśpiewane. Właśnie z nich skorzystał zespół Pectus.

Dotarliśmy do materiałów, które do tej pory leżały w rodzinnych szufladach lub archiwach spadkobierców twórczości Wojciecha Młynarskiego. Postanowiłem skomponować muzykę do tych wierszy, ale tak, by aranżacje i kompozycje brzmiały współcześnie. Dodatkowym utrudnieniem było stworzenie piosenek, które będą pasowały do wrażliwości zaproszonych wokalistek. Moim zdaniem powstał mądry album pełen wzruszeń, hołd dla poezji i potęgi kobiecości – mówił Tomasz Szczepanik lider Pectusa.

Kayah i Pectus – piosenka z tekstem Wojciecha Młynarskiego

Jedną z piosenek na płycie Kobiety / Wojciech Młynarski z braćmi Szczepanik zaśpiewała Kayah. Artyści kilka miesięcy temu na Teneryfie nagrali teledysk do utworu Przejazdem, ale z oficjalną premierą poczekali aż do 79. urodzin mistrza Młynarskiego.

Doskonała zdolność obserwowania rzeczywistości i przelewania swoich spostrzeżeń na papier, zaskakujące puenty, niebywała ponadczasowość, to największe zalety jego twórczości – mówi Kayah o Młynarskim.

Podczas rozmowy Kayah z Paulina Młynarską okazało się, że córka artysty, doskonale pamięta kiedy ten tekst powstał.

Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst 'Przejazdem' Wojciecha Młynarskiego. Gdy w mojej audycji 'Tu i teraz' w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla Taty do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał. Bracia Szczepanik to fantastyczni muzycy, z wielkim talentem do pięknych melodii. Są też świetnymi kompanami towarzysko, więc na wieść o wspólnym wyjeździe na Teneryfę na plan teledysku bardzo się ucieszyłam. Miło wspominam dwójkę młodych ludzi grających parę zakochującą się w sobie… Piękni, naturalni i słodcy. To była fantastyczna przygoda – chwali chłopaków z Pectusa, Kayah.

A lider grupy nie pozostaje jej dłużny:

Dla mnie osobiście, śpiewanie z Kayah, to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości. – mówi Tomasz Szczepanik.

Warto dodać, że oprócz Kayah, na płycie zespołu Pectus śpiewają także: Alicja Majewska, Małgorzata Ostrowska, Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Basia Kurdej-Szatan, Halina Mlynkova oraz dziewczyny z zespołu Tulia.

Lider Pectusa zaprasza dziś o 21.00 na Instagram Agaty Młynarskiej. Właśnie tam w wraz z Basią Kurdej-Szatan będą wspominać Wojciecha Młynarskiego.

Dzisiaj Wojtka i jego twórczość wspominać będzie wiele osób – wśród nich jedna z najważniejszych: córka – Agata Młynarska!
Przyjęliśmy jej zaproszenie do wieczornego „live” na instagramie. Będzie również Barbara Kurdej-Szatan – która zaśpiewała na naszej płycie. Bądźcie nami na profilu Agaty od 21:00. – napisał Tomasz Szczepanik

Dołączycie?


Tomasz Szczepanik i Kayah

Tomasz Szczepanik i Kayah

Pectus i Kayah

Pectus i Kayah

Pectus i Kayah

Pectus i Kayah

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×