Szukaj

Paweł Pawlikowski uhonorowany przez organizatorów Cannes 2019! Spotkał go wielki zaszczyt

Paweł Pawlikowski

Paweł Pawlikowski

Paweł Pawlikowski zasiądzie w jury festiwalu Cannes 2019. Polski reżyser, który w zeszłym roku zrobił furorę filmem Zimna Wojna będzie w tym roku oceniał filmy innych twórców. Kto będzie mu towarzyszył?

Paweł Pawlikowski jest jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów dzisiejszych czasów. Jego nietuzinkowe spojrzenie na świat i niesamowity sposób snucia opowieści sprawiają, że artysta jest doceniany nie tylko na własnym „podwórku”, ale również na arenie międzynarodowej. Choć Zimnej Wojnie nie udało się zdobyć Oscara w żadnej z trzech kategorii, w których była nominowana, stała się prawdziwym fenomenem na całym świecie.

Film debiutował w Cannes w 2018 roku i spotkał się z niesamowicie dobrymi reakcjami krytyków. Zdobył Złotą Palmę oraz kilka innych wyróżnień, a Joanna Kulig wcielająca się w główną rolę, dostała dzięki niemu bilet do Hollywood. Nic więc dziwnego, że organizatorzy tegorocznego festiwalu w Cannes postanowili wyróżnić reżysera w wyjątkowy sposób.

Jak donoszą media, Pawlikowski zasiądzie w tym roku w festiwalowym jury. Reżyser będzie oceniał filmy walczące o Złote Palmy u boku takich gwiazd jak Elle Fanning i Maimouna N’Diaye; reżyserki i scenarzystki Kelly Reichardt i Alice Rohrwacher; twórca komiksów Enki Bilal oraz reżyserzy i scenarzyści Robin Campillo i Jorgos Lantimos.

To dla Pawlikowskiego ogromne wyróżnienie i wielki honor. Reżyser nagrodzony Oscarem za film Ida bez wątpienia przynosi dumę swoim rodakom i godnie reprezentuje nas na arenie międzynarodowej. Pozostaje tylko pogratulować. 😉

Zobacz: Paweł Pawlikowski był bliski zawału! “Byłem czasami w słabym stanie” [WIDEO]

Zobacz: Paweł Pawlikowski gorzko o Oscarach. Dlaczego poczuł się upokorzony? [WIDEO]

Zobacz: Oscary 2019: Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela na czerwonym dywanie wyglądali jak milion dolarów!


Małgorzata Bela, Paweł Pawlikowski - Orły 2019

Małgorzata Bela, Paweł Pawlikowski - Orły 2019

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela za kulisami Oscarów 2019

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela za kulisami Oscarów 2019

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela – Oscary 2019, kreacja: Azzedine Alaïa

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela – Oscary 2019, kreacja: Azzedine Alaïa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×