Tajemnicze słowa na grobie Pawła Królikowskiego. O co chodzi? Syn aktora ujawnia

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Antek Królikowski skomentował pomnik swojego ojca, Pawła Królikowskiego. W nowym wywiadzie wyjaśnił, co oznacza cytat, który się na nim pojawił.

Paweł Królikowski od kilku lat walczył z problemami zdrowotnymi. W 2015 roku przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Cztery lata później w grudniu tuż przed Bożym Narodzeniem ponownie trafił do szpitala. Od tego momentu był właściwie przykuty do łóżka. Zmarł w czwartek 27 lutego 2020 nad ranem, co potwierdził m.in. jego syn, Antek. Dodał poruszający wpis w social mediach, w którym przekazał te smutne wieści:

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato – napisał syn aktora.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się 5 marca 2020 roku o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie.

Paweł Królikowski: cytat na pomniku. Co oznacza?

W lipcu na cmentarzu pojawił się pomnik na mogile Pawła Królikowskiego. Bliscy aktora postawili na prosty w formie, a jednocześnie niezwykły nagrobek. To jasna płyta, która ma pęknięcie w kształcie krzyża. Pod spodem wygrawerowano cytat, pod którym widnieje podpis aktora:

Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech….

Co oznaczają te słowa i dlaczego są one ważne dla rodziny aktora? Tę zagadkę rozwikłał syn Pawła, Antek Królikowski. Powiedział, że jest to cytat jednej piosenki, którą jego tata napisał dla popularnego programu Truskawkowe studio:

Napis „Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech..” to ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży Truskawkowe studio.

Antek Królikowski dodał, że dość długo czekano na nagrobek, co wiązało się z problemami technicznymi dotyczącymi projektu. Syn aktora cieszy się jednak, że efekt końcowy się podoba:

 Bardzo się cieszę, że ten pomnik się podoba, to dla nas ważne.

Tabloid podaje, że pierwotny projekt nagrobka wyglądał zupełnie inaczej — był skromniejszy. Rodzina zdecydowała się jednak go zmienić tak, by był bardziej spektakularny.


Antek Królikowski komentuje nagrobek Pawła Królikowskiego

Antek Królikowski komentuje nagrobek Pawła Królikowskiego

Antek Królikowski i Paweł Królikowski

Antek Królikowski i Paweł Królikowski

Antek Królikowski pokazał archiwalne zdjęcie z Pawłem Królikowskim

Antek Królikowski pokazał archiwalne zdjęcie z Pawłem Królikowskim

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×