Tak wygląda dziś grób Pawła Królikowskiego. Rodzina wystawiła piękny pomnik

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski nie żyje. Spoczął na Powązkach. Jego rodzina właśnie wystawiła mu wyjątkowy nagrobek.

Paweł Królikowski od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. W 2015 przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Do szpitala ponownie trafił w grudniu 2019 roku tuż przed Bożym Narodzeniem i od tego czasu był właściwie przykuty do łóżka. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Przeszedł wtedy kolejną operację, po której wdały się powikłania. Zmarł w czwartek 27 lutego nad ranem. O śmierci dowiedzieliśmy się m.in. od jego syna Antka.

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł KrólikowskiNasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato – napisał syn aktora.

Również żona Pawła Królikowskiego, o której aktor zwykł mówić, że wszystko jej zawdzięcza, napisała bardzo wzruszający post.

Pawku, najlepsza podróży mojego życia, w kontakcie – pożegnała męża Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

5 marca 2020 roku o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie rozpoczął się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Nie zabrakło na nim przedstawicieli świata polityki. Aktor, któremu największą sławę przyniósł uwielbiany przez widzów serial Ranczo, spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach. Pożegnały go tłumy. Przez kilkanaście miesięcy nie było pomnika. Teraz stanął wyjątkowy nagrobek.

Jak wygląda grób Pawła Królikowskiego?

Rodzina i przyjaciele zmarłego regularnie odwiedzali cmentarz, przynosili świeże kwiaty i porządkowali mogiłę, jednak pomnik pojawił się dopiero w lipcu tego roku. Najbliżsi zdecydowali się na prosty w formie, ale na pewno niezwykły nagrobek. Jasna, biała i wysoka płyta ma pęknięciem w kształcie krzyża. Pod spodem wygrawerowano cytat:

Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech….

Poniżej natomiast widnieje podpis aktora. Jest też tablica z nazwiskiem i datą urodzin i śmierci Pawła Królikowskiego. Rodzina, wybierając tak niezwykłą formę nagrobka, w piękny sposób oddała mu hołd.


Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Komentarze

  • Gość pisze:

    No to skoro już się doczekaliście to może wreszcie dacie spokuj jemu i rodzinie i przestanie ciągle krążyć po cmentarzu jak hieny.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×