Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza. Żegnają go osobistości ze świata polityki i mediów

pogrzeb pawła adamowicza

Zdjęcia z pogrzebu Pawła Adamowicza

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbył się 19 stycznia o godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Prezydenta Gdańska żegnały tłumy gdańszczan, oraz politycy i gwiazdy z całego kraju. Kto pojawił się na uroczystościach pogrzebowych? 

Pogrzeb Pawła Adamowicza zgromadził rekordowe tłumy w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Uroczystości pogrzebowe, podczas których żegnano zamordowanego prezydenta miasta nie mogły odbyć się bez jego rodziny i najbliższych, ale pojawiło się również wielu polityków, gwiazd i osobistości ze świata show-biznesu. Polacy, wstrząśnięci bezsensowną i okrutną śmiercią Adamowicza, przybywali ze wszystkich zakątków kraju by pożegnać prezydenta Gdańska i uczcić jego pamięć w otoczeniu innych osób.

Msza żałobna w intencji Pawła Adamowicza rozpoczęła się o godzinie 12:00 pod przewodnictwem metropolity gdańskiego, a urna z prochami polityka spoczęła w bocznej części kościoła, tuż obok Kaplicy Rajców. Urnę z prochami prezydenta wystawiono przed ołtarzem. Na początku nabożeństwa odśpiewano Hymn Narodowy, przekazano również różańce wyświęcone przez papieża Franciszka, będące prezentem dla rodziny zmarłego.

Na pogrzebie obecna była rodzina Pawła Adamowicza: Magdalena Adamowicz z córkami Antoniną i Teresą, oraz Piotr Adamowicz, brat zmarłego. Nie zabrakło również osobistości ze świata polityki i mediów.

Kto był na pogrzebie Pawła Adamowicza? Pojawili się między innymi: Jurek OwsiakAndrzej Duda, Donald Tusk, Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, Tomasz Lis, Kazimierz Marcinkiewicz, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Kasia Tusk, Jolanta Kwaśniewska czy Jerzy Buzek.

Przypominamy, że w Polsce ogłoszono żałobę narodową, która trwa do godziny 20:00.

Na miejscu nie zabrakło również przedstawicieli mediów, w tym fotoreporterów, którzy uwiecznili smutne wydarzenie na fotografiach. Zdjęcia z pogrzebu Pawła Adamowicza w galerii.

„Prosimy rodzinę Pana Prezydenta…”. Blue Cafe wydało poruszające oświadczenie w sprawie śmierci Pawła Adamowicza

Pogrzeb Pawła Adamowicza już dziś. Gdzie zostanie pochowany prezydent Gdańska?

Andrzej Duda w szczególny sposób uczcił pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Pałac Prezydencki pogrążony w żałobie [WIDEO]


Rodzina Pawła Adamowicza na pogrzebie - żona Magdalena, córki Antonina i Teresa

Rodzina Pawła Adamowicza na pogrzebie

Andrzej Duda - pogrzeb Pawła Adamowicza

Andrzej Duda - pogrzeb Pawła Adamowicza

Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Lech Wałęsa - pogrzeb Pawła Adamowicza

Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Lech Wałęsa - pogrzeb Pawła Adamowicza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×