Przyjaciel Szpaka opublikował wpis o koronawirusie, udostępniło go już 30 tys. osób. Przebił nawet post Trumpa

Norbert Dąbek o koronawirusie

Norbert Dąbek o koronawirusie

Norbert Dąbek, przyjaciel Michała Szpaka w bardzo rzeczowy sposób skomentował sytuację związana z pandemią koronawirusa. Jego post szybko podbija sieć. Przebił popularnością nawet oświadczenie Donalda Trumpa.

Norbert Dąbek to biznesmen, który zjechał cały świat, ma sporo kontaktów w show biznesie, znany jest z udziału w akcjach charytatywnych. Prywatnie jest przyjacielem Michała Szpaka.

Norbert Dąbek o koronawirusie

W dobie pandemii SARS-CoV-2 wile osób publicznie komentuje wydarzenia. Pojawiają się różne głosy. Mamy do czynienia ze skrajnymi postawami – od lekceważenia zagrożenia, aż po panikę. Znani z mediów aktorzy, dziennikarze i sportowcy apelują do ludzi o rozsadek. Mimo to w sieci krążą różne mity na temat choroby, udostępnia się często wprowadzające w błąd i siejące dezinformacje fake newsy.

Odniósł się do tego wszystkiego Norbert Dąbek. Biznesmen o wielkim sercu, przyjaciel Michała Szpaka, znany z tego, że dwukrotnie wylicytował kolację z Małgorzatą Kożuchowską, a dochód został przekazany na cele charytatywne. Aktorka osobiście dziękowała mu w social mediach.

W dobie dyskusji na temat celowości działań podejmowanych przez decydentów, Dąbek postanowił zabrać głos, mimo że jak sam podkreśla, rzadko wypowiada się na tego typu tematy. W jego poście przebija zdroworozsądkowe podejście do tematu. Jako, że biznesmen na co dzień spotyka się z ludźmi z całego świata – prowadzi hotele, restauracje, spotyka się z wieloma osobami w tym wybitnymi lekarzami, więc wyrobił sobie własne zdanie na temat zaistniałej sytuacji.

(…) Od jakiegoś czasu widzę, że najwięcej szkody Polsce wyrządzili nie histerycy, a Ci, którzy lekceważą problem. Histeryk nie pojedzie sobie na narty do Włoch mimo tak wielu ostrzeżeń. Ignorant tak. I na wakacje pojechało niestety wiele osób. Dlaczego pozwolono im wrócić do kraju? Sprowadzili epidemię do Polski, zarazili innych (…).

Lekceważenie problemu uważa za największy problem. Także brak wyobraźni ludzi i ignorancję. Norbert Dąbek ostro pisze o przyczynach roznoszenia się wirusa. Przedstawia też tragiczną sytuację jaka panuje we Włoszech.

Problemem są Ci, którzy bagatelizują, śmieją się, udostępniają głupie wypowiedzi i atakują tych, którzy do sprawy podeszli poważnie.

Wszyscy musimy podchodzić do tematu z ogromną uwagą i delikatnością. Nie ma miejsca na bagatelizowanie i drwienie z innych – apeluje biznesmen.

 

Kochani !!!!!!!Jak wiecie rzadko się wypowiadam na tematy związane z polityką i bieżącymi wydarzeniami. Tym razem…

Opublikowany przez Norberta Dąbka Środa, 11 marca 2020

Jego post błyskawicznie zdobywa popularność w sieci. Już w pierwszą godzinę po publikacji miał kilka tysięcy wyświetleń. Przebił nawet słynny post Donalda Trumpa na temat walki z koronawirusem w USA.

Czeka nas prawdopodobnie najgorszy rok od lat. W gospodarce, w zdrowiu, finansach, kulturze i życiu społecznym. Będzie jeszcze gorszy jeżeli będziemy wychodzili z założenia, że problem nas ominie.

Nie udostępniajcie kłamliwych informacji i głupich filmów.
Musimy myśleć o ludziach, którzy są nam bliscy.
Odpowiedzialność jest najlepszym czym można się teraz wykazać.
Jeżeli myślicie podobnie udostępnijcie – zakończył swój wpis biznesmen.

W dobie pandemii bardzo potrzebne są nam głosy rozsądku.


Norbert Dąbek o koronawirusie

Norbert Dąbek o koronawirusie

Donald Trump o koronawirusie

Donald Trump o koronawirusie

Michał Szpak i Norbert Dąbek

Michał Szpak i Norbert Dąbek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×