Mieszkanie Ryszarda Riedla idzie na sprzedaż. Znamy jego cenę. W takich warunkach żył lider Dżemu

Mieszkanie Ryszarda Riedla na sprzedaż

Mieszkanie Ryszarda Riedla na sprzedaż

W sieci pojawiła się oferta sprzedaży mieszkania po Ryszardzie Riedlu. Ile kosztuje nieruchomość? Jak wygląda w środku?

Ryszard Riedel, wokalista zespołu Dżem, zmarł w 1994 roku. Choć od jego śmierci minęło wiele lat, do dziś jest on chętnie słuchany przez fanów ciężkiego brzmienia. Wraz z Dżemem nagrał płyty takie jak Cegła, Zemsta nietoperzy, NajemnikAutsajder. Riedel do końca życia pozostał skromnym człowiekiem i nie widział w sobie legendy, którą niewątpliwie był.

Fani, zwłaszcza młodsi, zaczęli traktować mnie jak Bóg wie kogo, jak jakiegoś idola, niemal z czcią. Przeszkadza mi i dziwi mnie takie zachowanie. A ja nie lubię siebie w dorobionej na siłę aureoli – twierdził.

Fani jego twórczości będą teraz mieli okazję kupić mieszkanie po swoim idolu. Taka przyjemność nie należy jednak do najtańszych.

Mieszkanie Ryszarda Riedla na sprzedaż. Ile kosztuje?

Wystawione przez jedną z agencji nieruchomości mieszkanie ma powierzchnię 54,7 metrów kwadratowych. Składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju oraz balkonu, a także ma dostęp do piwnicy. Agencja nieruchomości zachwala mieszkanie w następujących słowach:

Szczególnie polecamy to mieszkanie Pasjonatom muzyki, bluesa, polskiej sceny rockowej, ponieważ miejsce to ma wyjątkowy klimat i historię, która jest tutaj widoczna w każdym zakątku. W mieszkaniu specjalnie zostawiliśmy specyficzny układ mebli i drobiazgów, zachowany od czasów bytności legendarnego muzyka. Nieruchomość tą można z powodzeniem wykorzystać na założenie oryginalnego muzeum, poświęconego pamięci Ryszarda Riedla lub np. na intratny wynajem turystyczny.

Mieszkanie jest warte 500 tysięcy złotych, ale – jak podkreślają autorzy ogłoszenia – wymaga ono dodatkowego remontu.

Więcej o inicjatywie sprzedaż mieszkania opowiedział syn wokalisty Dżemu – Sebastian Riedel.

Drodzy. Otrzymuję bardzo wiele zapytań i wiadomości w temacie sprzedaży mieszkania, w którym wraz z Karoliną się wychowaliśmy, gdzie mieszkali nasi Rodzice, a po śmierci Taty – Mama. Otóż nic mnie z tym tematem właściwie nie łączy. Może poza naturalnym sentymentem do tego miejsca – napisał na Facebooku.

Dodał, że to nie on był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia.

Sprzedaż mieszkania to od początku do końca samodzielne działanie Karoliny, która jest jedyną właścicielką lokalu. Karolina od lat mieszka poza granicami kraju i nie jest dla mnie zaskakującą informacją, że postanowiła sprzedać mieszkanie, które właściwie od lat stoi puste. Kiedyś ten moment musiał nadejść. I nadszedł. W pełni Karolinę rozumiem – uzupełnił.

Zauważył, że sprzedaż nieruchomości, rzeczywiście, może budzić spore emocje.

Rozumiem też, że sprzedaż miejsca z taką historią może budzić emocje. Odsłonięcie muralu z wizerunkiem Taty (na ścianie bloku, gdzie mieści się to mieszkanie) przypadkowo też zbiegło się, z tego co wiem, z zaplanowaną już wcześniej sprzedażą. Nowym właścicielom / lokatorom – życzę pomysłu na to miejsce i dobrego życia w nowych czterech ścianach – podsumował Sebastian.

Drodzy. Otrzymuję bardzo wiele zapytań i wiadomości w temacie sprzedaży mieszkania, w którym wraz z Karoliną się…

Posted by Sebastian Riedel on Tuesday, September 7, 2021

Wspomniany przez niego mural, który powstał na ścianie bloku, gdzie mieści się mieszkanie, można zobaczyć na poniższym zdjęciu. Mural pokrywa wizerunek artysty i cytat: „Zawsze warto być człowiekiem”.

Mieszkanie po Riedlu znajduje się na ulicy Filaretów 14 w Tychach. W jego sprzedaży uczestniczy Grupa WGN Katowice Śródmieście.

Ostatnimi lokatorami była rodzina Ryśka. Teraz nadszedł czas, żeby zająć się mieszkaniem, stąd decyzja rodziny o sprzedaży lokalu. Właściciele są otwarci na wszelkie propozycje zaadoptowania mieszkania. Wszystko zależy od inwestora – powiedziała lokalnym mediom agentka biura.

Więcej informacji o mieszkaniu i jego zdjęcia można zobaczyć pod poniższym adresem.

Mieszkanie Legendy – Tychy, ul. Filaretów


Mieszkanie Ryszarda Riedla (fot. WGN Katowice Śródmieście)

Mieszkanie Ryszarda Riedla (fot. WGN Katowice Śródmieście)

Mieszkanie Ryszarda Riedla (fot. WGN Katowice Śródmieście)

Mieszkanie Ryszarda Riedla (fot. WGN Katowice Śródmieście)

Mieszkanie Ryszarda Riedla (fot. WGN Katowice Śródmieście)

Mieszkanie Ryszarda Riedla (fot. WGN Katowice Śródmieście)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×