Prowadzący „Od przedszkola do Opola” skończył 61 lat. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Michał Juszczakiewicz – Od przedszkola do Opola

Michał Juszczakiewicz – Od przedszkola do Opola

Michał Juszczakiewicz przez 12 lat prowadził dziecięcy hit – Od przedszkola do Opola. Zapowiadał najsłynniejsze gwiazdy i odkrywał największe talenty. Jak potoczyła się jego kariera po zakończeniu show? Jak dziś wygląda? Sprawdziliśmy.

Michał Juszczakiewicz był swego czasu jednym z najbardziej znanych prezenterów telewizyjnych. Popularność przyniósł mu program Od przedszkola do Opola, dzięki któremu podbił serca widzów i małych uczestników. Jak wygląda dziś i czym się zajmuje gwiazda TVP, którą doskonale pamięta każdy, kto dorastał w latach 90.?

Michał Juszczakiewicz: kariera

Michał Juszczakiewicz prowadził Od przedszkola do Opola przez 12 lat. Ostatni odcinek został wyemitowany 26 maja 2007 roku. To, co wyróżniało prowadzącego, to nie tylko miłe usposobienie oraz umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktu z dziećmi, ale również charakterystyczne, czerwone spodnie, w których często występował na scenie.

Były dzieci tak wzruszające albo tak zabawne, że śmialiśmy się do łez. Nie raz musieliśmy przerwać nagranie, bo operator ze śmiechu nie mógł utrzymać kamery – mówił o swojej pracy w wywiadzie jakiś czas temu.

Juszczakiewicz po zdjęciu programu z anteny wrócił do pasji z dzieciństwa – tworzenia filmów i astronomii. To właśnie z połączenia tych dwóch zainteresowań powstał dokument Tajemnica grobu Kopernika, za który Juszczakiewicz dostał nagrodę na największym festiwalu filmów edukacyjnych w Azji – Międzynarodowym Festiwalu Filmów Edukacyjnych CISCEP w Chinach. Co ciekawe, aktor od lat poszerza wiedzę z zakresu astronomii. Planuje nawet doktorat.

Od przedszkola do Opola nie było jedyną pracą mężczyzny. Między kręceniem kolejnych odcinków, zajmował się realizacją filmów dokumentalnych, reportaży, pisaniem scenariuszy, reżyserowaniem spektakli oraz różnych widowisk. Miał też okazję prowadzić warsztaty aktorskie z aktorami, dziećmi oraz młodzieżą uzależnioną od narkotyków. W 2018 roku zajął się produkcją autorskiego festiwalu szantowego Szanty pod Żurawiem w Gdańsku.

Michał Juszczakiewicz obecnie. Jak wygląda?

Michał Juszczakiewicz w listopadzie skończy 62 lata. Poza siwymi włosami, na twarzy prezentera na próżno doszukiwać się większych zmian w wyglądzie. Wciąż towarzyszy mu przyjazne spojrzenie i szeroki uśmiech. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć go podczas wywiadu dla Telewizji Gdańsk, w którym opowiadał o swojej najnowszej produkcji – filmie Johannes Hevelius Dantiscanus. 

Michał Juszczakiewicz obecnie

Michał Juszczakiewicz obecnie


Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×