Szukaj

Marina przeszła przez piekło! „Czułam się jakbym nigdy nie śpiewała”

Marina zdradza szczegóły powrotu do śpiewania

Marina zdradza szczegóły powrotu do śpiewania

Marina miała poważne problemy ze zdrowiem

Fani Mariny Łuczenko-Szczęsnej bardzo długo czekali na muzyczny powrót gwiazdy. Artystka wielokrotnie zdradzała w wywiadach, że absencja zawodowa była spowodowana kiepskim stanem zdrowia. Mowa tutaj o polipie, którego piosenkarka miała na lewej strunie głosowej. Ze smutkiem musiała zdecydować się na poważną operację i dopiero dziś, po kilku latach regeneracji, powraca na scenę.

W wywiadzie dla magazynu VIVA!, artystka opowiedziała o trudnych powrotach do śpiewania. Nie brakowało łez, bólu i rezygnacji na sali muzycznej przy fortepianie.

Bardzo bałam się, jak będzie brzmiał mój głos po operacji i czy w ogóle będzie brzmiał, bo przecież lekarz nie dawał takiej gwarancji. Muzyka towarzyszyła mi od dziecka, śpiewanie to u mnie odruch tak naturalny jak chodzenie czy oddychanie.Myślałam, że skoro dostałam ten dar, czyli talent, który od dziecka szlifowałam, to umiejętności, jakie nabyłam, pozostaną we mnie na zawsze. Lekarz wysłał mnie do sali, w której czekała specjalistka odpowiedzialna za prawidłową pooperacyjną emisję głosu. Poprosiła, żebym podeszła do fortepianu i wydobyła z siebie dźwięk odpowiadający brzmieniu tego z instrumentu. Spróbowałam i to był dla mnie ogromny cios, gorszy chyba niż diagnoza. Czułam się jakbym nigdy nie śpiewała, nie mogłam trafić w żaden dźwięk. I wtedy zrozumiałam, jak czuje się człowiek, który chciałby śpiewać, a nie potrafi – czytamy.

Podczas ciężkiej, życiowej próby Marina zrozumiała, jak ważna jest dla niej muzyka. Wiedziała, że bez śpiewania nie będzie wstanie prawidłowo funkcjonować. Dodatkowo artystka nawiązała do wszechobecnego hejtu, który towarzyszy piosenkarce od momentu wejścia w związek małżeński z Wojciechem Szczęsnym.

Zrozumiałam, jak piękna jest to umiejętność. To było silniejsze ode mnie. Rozpłakałam się. „Ja już nie potrafię śpiewać? To koniec!” – powtarzałam. „Już nigdy nie będę sobą”. To było tak, jakby ktoś odebrał mi tożsamość. Wiem, że na świecie dzieją się gorsze rzeczy i naprawdę z szacunkiem odnoszę się do życia, jednak dla mnie w tamtym momencie mój świat rozpadł się na kawałki. W międzyczasie media karmiły się moimi zdjęciami, którymi dzielę się z moimi obserwatorami na Instagramie. Zaczęła się medialna nagonka – że widocznie zrezygnowałam z muzyki na poczet wygodnego życia u boku męża. Uwielbiamy zaglądać do cudzych portfeli, to taki zły zwyczaj. Wścibstwo nakręca hejt. Czy ja komuś coś ukradłam, zabrałam? Śmieszą mnie zarzuty, że można było lepiej zainwestować te pieniądze na jakieś fundacje czy inne cele dobroczynne. A skąd przekonanie, że tego nie robię? – powiedziała Łuczenko.

Przypomnijmy, że premiera płyty już 17 listopada 2017.

Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny mieszkają po królewsku! Zobaczcie ich luksusowe wnętrza, które przyprawiają o zawrót głowy!

Marina Łuczenko tłumaczy się fanom z robienia selfie podczas meczu! Wsparła ją nawet Sara Boruc!

Janusz Józefowicz zaprosił Marinę Łuczenko na 25-lecie Studio Buffo. Piękna WAG zażądała astronomicznej kwoty!


Marina - On My Way - okładka płyty

Marina - On My Way - okładka płyty

Jak mieszkają Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny

Jak mieszkają Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny

Jak mieszkają Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny

Jak mieszkają Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×