To ona rządzi aż 6 stacjami lifestylowymi TVN-u! Kim jest Małgorzata Łupina?

Małgorzata Łupina

Małgorzata Łupina

Pod jej skrzydłami pracują gwiazdy TVN Style czy TLC, sama jest autorką i producentką nagradzanych na świecie dokumentów

Małgorzata Łupina kieruje 6 kanałami w Grupie TVN Discovery Polska

Malgorzata Łupina jest szefową takich kanałów jak TVN Style, Food Network, HGTV, Travel Channel, Discovery Life czy TLC. To ona i jej zespół stoi za sukcesem stacji tematycznych TVN. Małgorzata Rozenek, Izabela Janachowska, Dorota Szelągowska czy Agnieszka Woźniak-Starak właśnie pod jej okiem tworzyly swoje programy w TVN Style.

Mój dzień wypełniają dziesiątki spotkań z ludźmi, setki telefonów, wymyślanie nowych formatów, kolaudowanie programów. Układam ramówki, uczę młodych realizatorów rzemiosła, analizuję oglądalność, wpatruję się w „exele”, tabelki, słupki. Uwielbiam tę robotę. Mogę śmiało powiedzieć: moja praca to moje życie i pasja. – mówi w wywiadzie dla Onetu.

Zwłaszcza, że praca w telewizji, której odbiorcą są przede wszystkim kobiety, jest niemałym wyzwaniem:

Żeby skutecznie zarządzać sześcioma lifestylowymi kanałami, których widownię stanowią przede wszystkim kobiety, trzeba nadążać za ich potrzebami i zmieniającymi się modami. Ja naprawdę jestem ciekawa ludzi i ta moja cecha pomaga mi z dużą skutecznością kierować kanałami, które mam pod opieką.

Małgorzata Łupina to kobieta, która udowadnia, że praca może być pasją i potrafi zaprowadzić na sam szczyt.

Małgorzata Łupina o początkach pracy

Małgorzata Łupina z wykształcenia jest operatorem filmowym. Ukończyła szkołę filmową w Łodzi na wydziale operatorskim. Była jedyną operatorką na roku. Chociaż komisja próbowała przekonać ją, że nie jest to zawód dla kobiety, ona postanowiła spróbować. Umiejętności zdobywała u najlepszych. Zaczynała u Witolda Sobocińskiego, by w kolejnych latach współpracować m.in. z Pawłem Edelmanem, Piotrem Sobocińskim, Darkiem Kucem.

Szybko zaczęła pracować samodzielnie, a jej projekty docenili widzowie i krytycy. Małgorzata dostrzegała to, co przez innych było do tej pory niezauważalne. Stąd sukcesy jej wielu dokumentów, również tych które powstawały z gwiazdami TVN Agnieszką Woźniak-Starak, Marcinem Prokopem, Anną Dereszowską czy Martyną Wojciechowską,  i zdobywały główne nagrody na międzynarodowych festiwalach. Skąd czerpie tematy swoich filmów?

One same do mnie przychodzą. Czerpię je z życia. Nadstawiam uszu. Nasłuchuję, co dzieje się w świecie. Staram się być na bieżąco. Interesują mnie nie tylko problemy kobiet. Lubię zastanawiać się, gdzie zmierza świat. W jakim położeniu znajdzie się za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat człowiek – przyznała Małgorzata Łupina w rozmowie z Beatą Łapińską w portalu Onet.pl. 

Łupina na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród, w tym m.in.Grand Prix i Złotego Krakowskiego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Grand Prix na Festiwalu „World Media” oraz pięć Złotych Globów w Hamburgu. To jednak nie one stanowiły główną motywację do dalszego działania. Ważniejszy był inny cel:

Zobaczyć człowieka, sportretować go i tak opowiedzieć jego historię, aby poruszyć nią świat. Strącić mały kamyk i pozwolić mu, lecąc w dół, wywołać lawinę. To są zadania dla twórcy. Prestiżowe nagrody cieszą, torują drogę do kolejnych projektów, dają poczucie bycia docenionym i motywują. Ale nie byłabym sobą, gdym traktowała je jako cele twórczych działań.

Być może w tym właśnie tkwi tajemnica jej sukcesu.

 

Maja Sablewska będzie miała zupełnie nowy program! Wpuści kamery do swojego mieszkania: „Nie chciałam się na to zgodzić, ale…” [WIDEO]

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana już w tę sobotę. Znamy listę gości! Pojawi się sporo gwiazd

Magda Gessler królową telewizji! I to nie tylko TVN! Gwiazda dostała dwa programy w jeszcze jednej stacji!

 

 

 

 


Małgorzata Łupina

Małgorzata Łupina

Małgorzata Łupina

Małgorzata Łupina

Małgorzata Łupina

Małgorzata Łupina

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×