Szukaj

Minister zdrowia chciał się podlizać Edycie Górniak. Miało być miło, a skończyło się wpadką

Łukasz Szumowski i Edyta Górniak

Łukasz Szumowski i Edyta Górniak

Minister Łukasz Szumowski zaliczył niezłą wpadkę podczas rozmowy na temat COVID-19 w Polsat News. Konwersacją zeszła na temat Edyty Górniak, z która ostro polemizował w sieci. Okazuje się, że uwielbia jej twórczość, ale kompletnie jej nie zna.

Edyta Górniak od początku pandemii głośno mówi, że metoda walki z COVID-19, jaka narzucił rząd, według niej nie jest właściwa. Nie zgadza się na izolację, noszenie maseczek ochronnych i przymusowe szczepienia, mające zminimalizować ryzyko zachorowań na COVID-19. Jej postawa nie spodobała się Łukaszowi Szumowskiemu. Minister Zdrowia publicznie zakpił z jej poglądów.

Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyki, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki – mówił Szumowski.

Na odpowiedź Edyty długo nie czekał. Na Facebooku napisała, że jest zaszczycona, że członek polskiego rządu zainteresował się jej działalnością i zwrócił uwagę na wygłaszane przez nią opinie. Jednak nie zgadza się z jego komentarzem.

Jestem bardzo szczęśliwa, iż opinia moja dotycząca przymusowych szczepień Polaków zwróciła Pana uwagę. Odbieram to jako namiastkę troski o ludzi żyjących w naszym pięknym kraju. Porównanie szczepień do lotów samolotem – jakkolwiek mocno abstrakcyjne – zrzucę na kark Pana stresu z powodu publicznego wystąpienia.

Następnie dodała, że poglądy głoszone przez ministra nie są spójne. Powstał medialny konflikt między nimi, a diwa wyzwała Szumowskiego na spotkanie twarzą w twarz. Oczywiście nie doszło do niego, ale media pilnie obserwują, jak potoczy się polemika.

Dzisiaj Łukasz Szumowski był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News i zaliczył niezłą wpadkę związana z wiedzą na temat Edyty Górniak i jej twórczoci. Celowe działanie czy przypadek?

Łukasz Szumowski nie zna twórczości Edyty Górniak

Łukasz Szumowski został zaproszony do studia Polsat News, żeby udzielić bieżących informacji o koronawirusie. Podczas rozmowy Bogdan Rymanowski nawiązał do Edyty Górniak i jej twórczości. Na pytanie, czy minister zna i lubi, ten bez wahania odpowiedział, że oczywiście. I tu nastąpiła wpadka – jako utwór diwy podał Orła cień zespołu Varius Manx. Prowadzący omal nie parsknął śmiechem, a Szumowski nie zorientował się, że popełnił gafę. Czy to celowe działanie i publiczna demonstracja, że minister nie zaprząta sobie głowy drobiazgami, czy też może przypadek wynikający z ignorancji? Wyszło trochę złośliwie.

 


Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Edyta Górniak w drodze na wywiad w wRealu24

Edyta Górniak w drodze na wywiad w wRealu24

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×