Szukaj

Dramat walczącej z rakiem gwiazdy disco polo. Przyjaciele wokalisty proszą o pomoc

Łukasz Czyba ma raka

Łukasz Czyba ma raka

Gwiazdor disco polo jest chory na raka. Wokalista i założyciel popularnego zespołu od kilku miesięcy toczy ciężką walkę o życie. Znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy.

Disco polo to gatunek muzyczny, który króluje na wszelkiego rodzaju piknikach, jest nieodłącznym elementem wesel i festynów. Niekwestionowanym jego królem jest Zenek Martyniuk, który od lat tworzy piosenki stające się wielkimi hitami. Wielu Polaków kojarzy m.in. Przez twe oczy zielone oraz Życie to są chwile. 

Branża przezywa właśnie swój renesans, więc powstaje i działa w niej wiele innych zespołów, które dążą do popularności, tworząc chwytliwe utwory. Wśród grup, które dopiero podbijają rynek, jest Vipodance. Muzycy na swoim koncie mają m.in. Kebab, Lans na maxa oraz Krew nie woda. Najpopularniejszym, jak do tej pory, kawałkiem jest Daria, Darina, która na YouTube na razie zanotował ponad 36 tysięcy wyświetleń.

Z każdym dniem artystów obserwuje coraz więcej osób w mediach społecznościowych, a wielu czeka na ich kolejne piosenki. Niestety jakiś czas temu doszły ich smutne wieści. Lider i założyciel zespołu zachorował na raka i walczy o życie.

Łukasz Czyba z Vipodance ma raka. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Na profilu na Facebooku zespołu pojawiła się smutna informacja. Łukasz Czyba walczy o życie.

Moi drodzy w związku z sytuacją zdrowotną Łukasza i Jego walką o życie zmuszeni byliśmy zawiesić działalność zespołu od lipca zeszłego roku. Jak tylko Jego zdrowie się poprawi, to wracamy do gry i mamy w zanadrzu dwa hity, które miejmy nadzieje, że wpadną Wam w ucho. Trzymajcie kciuki za Łukasza i Jego szybki powrót do zdrowia.

Wiadomo już, że gwiazdor znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej. Z powodu złego stanu zdrowia Łukasz Czyba nie może podjąć pracy, a walka z nowotworem pochłania ogromne sumy. Ma już za sobą operację oraz sześć chemioterapii. Ruszyła zbiórka internetowa. Jego przyjaciele proszą fanów o pomoc.

Niestety walka ta generuje wydatki, dzięki którym Łukasz może i będzie mógł funkcjonować: – specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog) – dieta – lekarstwa a do tego dochodzi jeszcze normalne funkcjonowanie – napisano na stronie zbiórki.

Zbiórkę założył na zrzutka.pl Szymon Iskra, członek zespołu Vipodance. Celem jest zebranie 10 tysięcy złotych, a pieniądze mają zostać przekazane na leczenie oraz dalsze funkcjonowanie Łukasza

Swoją muzyką wywoływał uśmiech na twarzach ludzi, którzy tego potrzebowali w walce z chorobą. Swoją postawą i zaangażowaniem pomagał innym, lecz teraz sam tej pomocy potrzebuje – napisał o Czybie organizator zbiórki.

Mamy nadzieję, że Łukasz Czyba wróci do formy. Z takimi przyjaciółmi i fanami będzie to łatwiejsze.


Łukasz Czyba ma raka

Łukasz Czyba ma raka

Łukasz Czyba ma raka

Łukasz Czyba ma raka

Łukasz Czyba ma raka

Łukasz Czyba ma raka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×