Lara Gessler w restauracji karmi Nenę piersią. Nie ma nic do ukrycia. „Czyste piękno”

Lara Gessler

Lara Gessler

Lara Gessler karmi Nenę piersią w restauracji w Barcelonie. Przepiękny portret matki z dzieckiem pojawił się na jej profilu na Instagramie. Co piszą internauci?

Od kilku miesięcy Lara Gessler każdą wolną chwilę spędza z uroczą Neną, która urodziła się w październiku. Dziewczynka jest owocem miłości restauratorki i jej męża Piotra Szeląga. Rodzice już od pierwszych chwil życia pokazują córce świat. Właśnie wybrali się do Barcelony. Uroczym kadrem z rodzinnego śniadania gwiazda podzieliła się na Instagramie.

 Lara Gessler karmi Nenę piersią w restauracji w Barcelonie

Lara i jej najbliżsi od kilku dni przebywają w Barcelonie. Nena to już mała globtroterka, bo od pierwszych dni towarzyszy swoim rodzicom w dalszych i bliższych wyprawach. Jest zaprawiona w boju, a podróże znosi bardzo dzielnie.

W niedzielę Gessler podzieliła uroczym zdjęciem z córką. Karmi dziewczynkę piersią podczas rodzinnego śniadania.

Rodzinne śniadanie oczami Taty @piotr.szelag – napisała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lara Gessler (@lara_gessler)

Cudnym kadrem zachwycili się internauci. Podkreślają urodę zdjęcia, a także to, jak cenna więź buduje się między Larą i Neną. Nie da się także ukryć, że córka Magdy Gesler wygląda kwitnąco, a miłość i macierzyństwo wyjątkowo jej służą.

Karmienie piersią w miejscach publicznych w Polsce

Kilka lat temu kobieta, która karmiła piersią dziecko w jednej z restauracji w Sopocie, wygrała sprawę w sądzie po apelacji. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uwzględnił apelację Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, zasądził 2000 zł zadośćuczynienia dla matki. Nakazał także przeproszenie jej przez właściciela lokalu. Rzecznik Praw Obywatelskich przyłączył się do postępowania przed Sądem Apelacyjnym, zarzucając wyrokowi Sądu Okręgowego naruszenie przepisów ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania.

W ocenie Rzecznika Praw Obywatelskich zawstydzanie matki karmiącej dziecko w miejscu publicznym jest niezgodną z prawem formą nierównego traktowania ze względu na płeć. Karmienie piersią w miejscu i w czasie dogodnym dla matki i dziecka jest nie tylko zgodne z prawem, ale wskazane dla zdrowia dziecka. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, rozpowszechnianymi przez Ministerstwo Zdrowia, wskazane jest karmienie dziecka do 6 miesiąca i kontynuowanie do ukończenia przez dziecko 2 roku życia i dłużej. Ministerstwo Zdrowia wyraźnie zaznacza, że karmienie piersią w miejscach publicznych jest częścią życia społecznego. Wzbudzanie w kobietach przekonania, że karmienie piersią jest czymś wstydliwym, że nie mogą one karmić w miejscu i czasie dogodnym dla siebie i dziecka, może prowadzić do ograniczania udziału kobiet w życiu społecznym albo do skrócenia czasu karmienia piersią.

W naszym kraju, pomimo wielu akcji edukacyjnych, karmienie piersią jest ciągle tematem tabu i wzbudzającym kontrowersje. Miejmy nadzieje, że sytuacja wkrótce się zmieni na korzyść matek i ich dzieci.


Lara Gessler i Nena

Lara Gessler i Nena

Lara Gessler z córką Neną, fot. Instagram

Lara Gessler z córką Neną, fot. Instagram

Lara Gessler, Piotr Szeląg - Gałkowo Perlage Masters 2021, fot. Piotr Ratuszyński

Lara Gessler, Piotr Szeląg - Gałkowo Perlage Masters 2021, fot. Piotr Ratuszyński

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×