To może być ślub roku! Księżniczka Eugenia wydała fortunę na uroczystość. Wiemy, czym chce zaskoczyć cały świat!

Wszystko o ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Już w piątek, 12 października, na ślubnym kobiercu staną księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank. Co wiadomo na temat tego wydarzenia?

Księżniczka Eugenie Victoria Helena urodziła się 23 marca 1990 roku w szpitalu w Portland i jest owocem miłości księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Jest młodszą siostrą księżniczki Beatrice.

Jack Brooksbank ma 32 lata. Uczył się w prywatnej szkole w Stowe w Buckinghamshire. Porzucił jednak edukację na rzecz pracy. Obecnie jest handlarzem win oraz ambasadorem tequili marki Casamigos.

Para zaręczyła się w styczniu tego roku podczas wakacji, po ponad siedmiu latach związku.

Transmisja ze ślubu księżniczki Eugenii – gdzie oglądać?

Transmisję ze ślubu Eugenii i Jacka pokażą media w Wielkiej Brytanii i Krajach Wspólnoty.

Chociaż stacja BBC – ze względu na szacowaną zbyt niską oglądalność – zrezygnowała z emisji , na taki krok zdecydowała się telewizja ITV. Ceremonia na żywo będzie transmitowana w specjalnym wydaniu programu This Morning, pod tytułem This Morning at the Royal Wedding.

Ślub rozpocznie się o 11:00 czasu lokalnego, czyli 12:00 czasu polskiego.

Polskie kanały nie pokażą transmisji z wydarzenia w Windsorze.

WOW! Księżniczka Eugenia przed ślubem zmieniła się w seksbombę! Aż ciężko uwierzyć, że to jedna i ta sama osoba

Miejsce ślubu księżniczki Eugenii

Księżniczka i Jack sakramentalne „tak” wypowiedzą sobie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, dokładnie w tym samym miejscu co Meghan i Harry.

W kościele zasiądzie 850 osób, czyli aż 50 więcej niż jest dostępnych miejsc. Z tego powodu zdecydowano na nowe ustawienie krzeseł – tak, by gościom było im nieco wygodniej. Przed świątynią młodą parę będzie wspierać 1200 osób, które otrzymały zaproszenie w publicznym głosowaniu.

W trakcie kościelnej uroczystości zostanie wygłoszona modlitwa napisana przez arcybiskupa Yorku.

O oprawę muzyczną zadba m.in. Royal Philharmonic Orchestra. Jest to ukłon w stronę ojca Eugenii, który jest patronem zespołu. Dyrektor zarządzający RPO, James Williams, przyznał:

Praca z księżniczką Eugenią i Jackiem Brooksbankiem polegająca na planowaniu muzyki na ich wyjątkowy dzień była dla mnie ogromną przyjemnością. Życzymy tej parze wiele szczęścia na nowej wspólnej drodze!

Podczas uroczystości zaśpiewa także Andrea Bocelli, który wykona serenadę.

Fanfary natomiast będą wykonywane przez Państwowych Trębaczy z Banku Kawalerii Gospodarczej.

Para młoda wybrała wybrała sześć druhen i dwóch komiwojażerów. Wraz z księżniczką Charlotte w tej roli pojawią się: Savannah i Isla Philips, Mia Tindall, Maud Windsor oraz Theodora Williams. Tymczasem Louis de Givenchy, dołączy do pięcioletniego George’a.

Dodajmy, że najmłodsze wnuczki królowej, czternastoletnia Lady Louise Mountbatten-Windsor i dziesięcioletni wicehrabia Severn, wezmą udział w specjalnych asystentach. Jack poprosił swojego brata, Thomasa Brooksbka, o to, by był jego drużbą. Pannie młodej towarzyszyć zaś będzie księżniczka Beatrice.

Eugenia i Jack po ślubie ruszą w podróż przed Windsor – od Royal Mews w Windsor Castle do High Street. Ich podróż będzie krótsza niż w przypadku Meghan i Harry’ego.

Suknia ślubna księżniczki Eugenii

Księżniczka Eugenia w temacie sukni ślubnej milczy jak grób. Panna młoda nie chce zdradzić, kto zaprojektował jej kreację. Efekt zostanie zaprezentowany dopiero przed kaplicą, gdy wybije godzina zero.

Według zagranicznych bukmacherów najbardziej prawdopodobne jest, że Eugenia wybierze suknię ślubną autorstwa Stelli McCrtney.

Wesele – tort, atrakcje dla gości i dress code

Po zakończeniu procesji goście udadzą się na zamknięte przyjęcie w zamku na Windsorze, zorganizowane przez królową Elżbietę II. N miejscu będzie na nich czekać tort – ciasto czekoladowe, „tradycyjne o nowoczesnym charakterze”, autorstwa Sophie Cabot. Na torcie dominować będą jesienne kolory i specjalnie przygotowane wzornictwo.

Jestem niesamowicie podekscytowana faktem, że otrzymałem wspaniałą możliwość stworzenia tego wyjątkowego ciasta. Wspaniale współpracuje z księżniczką Eugenie i Jackiem. Naprawdę mam nadzieję, że spodoba im się efekt mojej pracy – wyjawiła autorka ślubnego tortu.

Sophie Cabot – autorka ślubnego tortu księżniczki Eugenii

Sophie Cabot – autorka ślubnego tortu księżniczki Eugenii

Uroczystość potrwa dwa dni, podczas których nie zabraknie licznych rozrywek:

Po bardziej uroczystym przyjęciu w Zamku Windsor, w sobotę zostanie urządzone miłe przyjęcie. Będzie tam gra w kręgle, a goście będą mogli przejść się po wesołym miasteczku. Całość będzie miała festiwalowy klimat z mnóstwem straganów z jedzeniem, koktajli, a nawet Krwawą Mary na kaca – zdradza osoba z otoczenia księżnej.

Kobiety zaproszone na ślub i wesele księżniczki Eugenii, ubiorą się w sukienki i kapelusze w wybranych przez siebie kolorach jesieni. Mężczyźni będą musieli zaś włożyć eleganckie płaszcze.

Dzieci księżnej Kate dostały szczególne zadanie na ślubie księżniczki Eugenii! To może być najważniejszy moment ceremonii!

Ile kosztował ślub i wesele księżniczki Eugenii?

Koszt ochrony wynajętej na czas procesji szacuje się na blisko 2 miliony funtów – zostanie ona opłacona przez podatników.

Królowa zaś pokryje koszty przyjęcia, a rodzice Eugenii zapłacą za dwudniowe przyjęcie weselne w Royal Lodge, które obejmuje weselny wieczór i niedzielne „poprawiny”.

Księżna nakryta na uprawianiu fetyszu z kochankiem. Cały świat cytuje słowa Diany

Księżniczka Eugenia próbowała zaatakować księżną Kate. Jej odpowiedź zapamięta do końca życia

Przyłapali księżną Kate na największej modowej wpadce! To po prostu nie mieści się w głowie!


Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×