Szukaj

Harry i William znów mają kontakt. Przełom w relacji braci. Zbliżyła ich choroba

Książę Harry i William odnowili kontakt. Jak informuje brytyjska prasa niedawno nastąpił przełom w ich relacji. Co miało na to wpływ?
William i Harry

William i Harry

Książę William i Harry od dzieciństwa wspierali się niemal na każdym kroku. Obaj byli świadkami na swoich ślubach. Chociaż wydawałoby się, że ich relacja już zawsze będzie wzorcowa, podobno dwa lata temu bardzo się pogorszyła.

William miał być rozczarowany, że jego brat przez Meghan odsunął się od rodziny, a ostatecznie zrezygnował z członkostwa w rodzinie królewskiej. Harry i Meghan o swojej decyzji poinformowali w oficjalnym oświadczeniu, w którym podkreślali, że chociaż rezygnują, będą chcieli wychować syna w duchu królewskich tradycji:

Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następny rozdział, w tym uruchomienie naszej nowej organizacji charytatywnej.

Książę William i Harry się pogodzili?

Harry i Meghan wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii. Najpierw zamieszkali w Kanadzie, potem w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem przebywali w trudnym dla Windsorów czasie – gdy u księcia Karola zdiagnozowano koronawirusa. Mąż Markle, chociaż podobno chciał wrócić do ojczyzny, utknął w Ameryce.

Jak informują zagraniczne media, Harry od tego momentu jest w stałym kontakcie ze swoim bratem. Książęta podobno zakopali topór wojenny i próbują się wspierać:

William i Harry częściej rozmawiają przez telefon. Choroba ich ojca bardzo ich do siebie zbliżyła. Musieli udzielać sobie wsparcia i zrozumieli, że rodzina jest najważniejsza – mówiła Katie Nicholl w rozmowie z Entertainment Tonight.

Ponoć William chce namówić rodzinę, by nie skreślała Meghan i Harry’ego i dała im jeszcze jedną szansę.


Harry i William premiera

Harry i William premiera

Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry

Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry

Książę William i książę Harry 2007 rok

Książę William i książę Harry 2007 rok

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×