Szukaj

Książę Harry zapowiada powrót do social mediów. W końcu poznaliśmy szczegóły. Ma pewne wymagania

Książę Harry

Książę Harry

Harry i Meghan Markle wraz z odejściem z rodziny królewskiej zamknęli także swoje konta w social mediach. Czy jeszcze do nich wrócą? Co na ten temat powiedział książę?

Książę Harry i Meghan Markle rok temu ogłosili, że rezygnują ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Postanowili opuścić monarchię i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Byli zmęczeni życiem na świeczniku i w ciągłym blasku fleszy. Ich zamiarem jest zapewnienie Archiemu jak najwięcej prywatności. Kilka miesięcy temu osiedlili się w Santa Barbara. Tam znaleźli dom i rozpoczęli nowe życie na własny rachunek.

W oficjalnym oświadczeniu, które opublikowali na Instagramie, podkreślili, że zamierzają wychować syna zgodnie z poszanowaniem królewskiej tradycji, a sami zawsze będą służyli Elżbiecie II. Chcieli także być niezależni finansowo. Po przyjeździe do USA występowali w roli mówców, postanowili też założyć własny biznes. Sussexowie są właścicielami firmy producenckiej i już podpisali pierwsze kontrakty z platformą Netflix. Jakiś czas temu także ze Spotify.

Spędzili razem w Wielkiej Brytanii ponad dwa lata. Przez ten czas mocno angażowali się w pomoc potrzebującym i obejmowali patronatem różne akcje charytatywne. Chętnie wspierali też działania na rzecz lokalnych społeczności. Po przeprowadzce postanowili to kontynuować. Zamknęli także swoje social media, gdzie informowali o podejmowanych inicjatywach. Pojawiły się jednak spekulacje, że już nie wrócą do prowadzenia profili na popularnych platformach. W końcu te pogłoski postanowił skomentować książę. Co powiedział?

Czy książę Harry i Meghan wrócą do social mediów?

Meghan i Harry już w kwietniu fundację. Nazwa Archwell, pod którą funkcjonuje, wywodzi się ze starożytnego greckiego słowa „arche”, które oznacza „źródło działania”, z kolei „well” to z angielskiego „dobrze”. Sussexowie oznajmili, że skupią się przede wszystkim na ochronie kobiet i dbaniu o równouprawnienie. Kiedy ruszyli z tą działalnością, zaczęły się spekulacje, czy wrócą do social mediów. W końcu książę postanowił skomentować pojawiające się doniesienia.

W wywiadzie dla Fast Company powiedział, że jest zdziwiony doniesieniami:

(… ) obudziliśmy się pewnego ranka, kilka tygodni temu, aby usłyszeć, że Rupert Murdoch powiedział w swojej gazecie, że rzuciliśmy social media. To była dla nas „nowość”, biorąc pod uwagę, że nie mamy mediów społecznościowych „do rzucenia”, przez jakieś ostatnie 10 miesięcy.

Dodał także:

Prawda jest taka, że ​​pomimo dobrze udokumentowanych bolączek, media społecznościowe mogą oferować miejsce łączenia się i wspólnoty, które są niezbędne dla nas jako istot ludzkich. Musimy słyszeć historie i dzielić się własnymi. To część piękna życia. I nie zrozum mnie źle: Nie sugeruję, że reforma przestrzeni cyfrowej stworzy świat pełen tęczy i słońca, ponieważ to nie jest realistyczne i to też nie jest życie.

Podkreślił, że rozumie różnicę zdań, rozmowę, inne punkty widzenia, ale nie zgadza się na manipulacje i kłamstwa:

Mogą wystąpić nieporozumienia, rozmowy, przeciwstawne punkty widzenia – tak jak powinno być, ale nigdy, żeby wywoływać przemoc, mistyfikacje i zagrożenie życia.

Na koniec, powiedział o tym, kiedy ponownie dołączy do mediów społecznościowych i od czego do uzależnia:

Wrócimy do mediów społecznościowych, kiedy uznamy to za właściwe. Być może kiedy zobaczymy bardziej znaczące zobowiązania do zmiany lub reformy – ale teraz włożyliśmy dużo energii w naukę o tej przestrzeni i jak możemy pomóc.

Pozostaje poczekać, żeby znowu móc się cieszyć postami Meghan i Harry’ego.


Archewell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Archewell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Meghan i Harry zaprosili fanów do swojego domu

Meghan i Harry zaprosili fanów do swojego domu

Meghan Markle i Harry w nowym wywiadzie

Meghan Markle i Harry w nowym wywiadzie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×