NewsyKsiążę William i książę Harry pogodzili się! Doszło do przełomowego spotkania. Znamy kulisy

Książę William i książę Harry pogodzili się! Doszło do przełomowego spotkania. Znamy kulisy

Książę William, książę Harry
Książę William, książę Harry
Agata Włodarczyk

20.01.2020 17:00, aktual.: 20.01.2020 20:40

O napiętych stosunkach między książętami Harrym i Williamem mówiło się już od dłuższego czasu. Nie dziwi więc fakt, że decyzja młodszego z braci i jego żony o opuszczeniu rodziny królewskiej, początkowo jeszcze bardziej oddaliła ich od siebie.

Mimo skandalu, jaki wywołali Susexowie, synowie księżnej Diany postawili rodzinę na pierwszym miejscu i usiedli do rozmów, które przyniosły zaskakująco dobre rezultaty. Bracia podobno uświadomili sobie, że najnowsze wydarzenie jest dla nich ostatnią szansą na naprawienie swoich stosunków. Jeżeli nie zrobią tego teraz, to może być już za późno na poprawienie relacji.

Książę Harry i książę William – kulisy pojednania

Jak twierdzi The Sun:

William i Harry spędzili czas prywatnie, z dala od oficjalnego Szczytu Sandringham, pracując nad swoimi relacjami i dyskutując o swojej przyszłości.

Podobno w rozmowach braci pośredniczyły również księżna Kate i Meghan Markle. Mówi się, że pomiędzy księciem Cambridge i księciem Sussexu dochodziło do regularnych sporów w przeciągu dwóch ostatnich lat. Często przyczyną ich kłótni i spięć była obecność Meghan Markle.

Nawet jak Harry chciał pójść w lewo, tam gdzie William, to Meghan ciągnęła go na swoją stronę. Wyszło jak wyszło – donosi informator tabloidu.

Mimo załatwienia spraw z Williamem, Harry nie jest jeszcze gotowy na podobną rozmowę z ojcem, księciem Karolem. Ich relacja jest przez media opisywana jako „znacznie bardziej skomplikowana” i oparta na „braku zaufania”.

Harry i William na premierze filmu "Nasza planeta"
Harry i William na premierze filmu "Nasza planeta"

Przemówienie księcia Harry'ego po odejściu z pałacu

W niedzielę książę Sussexu wystąpił założonej przez siebie w 2006 roku organizacji Sentebale. W emocjonalnym przemówieniu 35-latek powiedział, że wraz z Meghan chce wciąż służyć królowej, państwu i jego stowarzyszeniom wojskowym, bez żadnego publicznego finansowania. Dodał, że Wielka Brytania zawsze będzie jego domem, a jego żona, Meghan, przestrzega tych samych wartości – była podekscytowana oraz pełna nadziei pełniąc po ich ślubie rolę księżnej.

Tak naprawdę nie było innej opcji jak tylko się wycofać. To była decyzja, która nie przyszła lekko.

Podsumował swoje przemówienie książę Harry.

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)
Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)
Książę Harry w młodości 2005 rok
Książę Harry w młodości 2005 rok
Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry
Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także