Szukaj

Emocjonalne przemówienie Harry’ego po odejściu z rodziny królewskiej. Wygarnął wszystko. Słowa pełne żalu

Książę Harry wygłosił przemówienie w The Ivy Chelsea Garden. Po raz pierwszy odniósł się do wydarzeń ostatnich tygodni. Co powiedział?
Książę Harry, przemówienie

Książę Harry, przemówienie

Książę Harry wygłosił swoją pierwszą mowę, odkąd królowa wydała oświadczenie, w którym ogłosiła szczegóły porozumienia osiągniętego na dworze.

Książę Harry przemówienie w The Ivy Chelsea Garden. Co powiedział?

Harry został zauważony w niedzielny wieczór, kiedy przybywał do The Ivy Chelsea Garden na prywatną zbiórkę pieniędzy na rzecz swojej organizacji charytatywnej Sentebale. Wygłosił szczere przemówienie o swojej przyszłości i mówił o swoim „wielkim smutku” z powodu wycofania się z życia królewskiego i że to nie była decyzja, którą podjął lekko.

Zanim zaczął mówić o pracy organizacji charytatywnej, Harry zajął się ostatnimi wydarzeniami, które doprowadziły do ​​zawarcia umowy dotyczącej nowego, niezależnego życia jego i Meghan, podzielą swój czas między Wielką Brytanię a Amerykę Północną. Powiedział pełen żalu:

Zanim zacznę, muszę powiedzieć, że mogę sobie tylko wyobrazić, co słyszeliście, a może czytaliście w ciągu ostatnich kilku tygodni … Chcę więc, abyście usłyszeli ode mnie prawdę tak bardzo, jak tylko potrafię. Dzielić się – nie jako książę czy książę, ale jako Harry, ta sama osoba, którą wielu z was obserwowało, jak dorastała w ciągu ostatnich 35 lat – ale z wyraźniejszą perspektywą.

Oczekuje się, że Harry dołączy do Meghan i Archiego w Kanadzie po spotkaniach w Londynie na początku przyszłego tygodnia, ale kontynuował, mówiąc, że Wielka Brytania zawsze będzie jego domem i, że on i Meghan mieli nadzieję służyć Królowej i krajowi:

Wielka Brytania jest moim domem i miejscem, które kocham. To się nigdy nie zmieni. Dorastałem, czując wsparcie od tak wielu z was, i patrzyłem, jak powitaliście Meghan z otwartymi ramionami, gdy zobaczyliście, jak odnajduję miłość i szczęście. Wreszcie drugi syn Diany został złapany, hurra! Wiem też, że poznaliście mnie wystarczająco dobrze przez te wszystkie lata, aby zaufać, że kobieta, którą wybrałem, jako moją żonę, przestrzega tych samych wartości co ja. I ona jest tą samą kobietą, w której się zakochałam. Oboje robimy wszystko, co w naszej mocy, by wykonywać z dumą nasze role w tym kraju. Byliśmy tutaj, aby służyć.

Podziękował tez narodowi brytyjskiemu za wsparcie w trudnym dla niego czasie, powiadamiając jednocześnie, że pragnie spokojnego życia dla swojej rodziny.

Teraz odsunę moją rodzinę od wszystkiego, co kiedykolwiek znałem, i zrobię krok naprzód w kierunku, jak mam nadzieję, spokojniejszego życia. Urodziłem się w tej rodzinie i to wielki zaszczyt służyć mojemu krajowi i królowej. Kiedy 23 lata temu straciłem mamę, wzięliście mnie pod swoje skrzydła. Patrzyliście na mnie od tak dawna, ale media to potężna siła i mam nadzieję, że pewnego dnia nasze wspólne wsparcie może być silniejsze.

Ta rola nauczyła mnie więcej o tym, co jest słuszne i dokładnie tak, jak mogłem sobie wyobrazić. Robię skok wiary – dziękuję za odwagę, by zrobić ten następny krok – powiedział książę.

Przemówienie księcia było bardzo wyważone i odpowiedział w nim na wiele wątpliwości, które powstały w ciągu ostatniego czasu.


Książę Harry wychodzi z Ivy Chelsea Garden

Książę Harry wychodzi z Ivy Chelsea Garden

Książę Harry wychodzi z Ivy Chelsea Garden

Książę Harry wychodzi z Ivy Chelsea Garden

Książę Harry wychodzi z Ivy Chelsea Garden

Książę Harry wychodzi z Ivy Chelsea Garden

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×