Szukaj

Wielka miłość odmieniła życie Krzysztofa Kowalewskiego. Początki związku aktora z Agnieszką Suchorą nie były najłatwiejsze

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Te wieści zdruzgotały fanów talentu aktora. Złamały też serce jego żonie, Agnieszce Suchorze. Początki ich wielkiej miłości nie były łatwe. Zobaczcie.

W sobotę, 6 lutego, media obiegły smutne wieści. Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor, który ma na swoim koncie wiele wybitnych ról, zmarł w wieku 83 lat. Zmagał się z chorobą. W końcu przegrał walkę, choć jak napisała w poruszającym serce wpisie jego żona, Agnieszka Suchora, do tej pory mu się to nie zdarzało.

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy nie przegrał żadnej walki!

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Agnieszka Suchora była drugą żoną Kowalewskiego. To o niej mówił, że dała mu drugie życie. Jednak początki ich znajomości nie były łatwe.

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora: historia miłości

Aktor przez ostatnie 20 lat był związany z Agnieszką Suchorą, z którą często występował na ekranie. Widzowie pamiętają ich z serialu Daleko od noszy, a także w licznych spektakli teatralnych. Jednak zanim było im dane być razem, Kowalewski miał już za sobą kilka związków.

Po raz pierwszy ożenił się latach 60. z kubańską tancerką, Vivian Rodriguez. Poznali się w warszawskim klubie SPATiF.

Nasz romans był płomienny – wspominał kiedyś aktor.

Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Rozwiedli się po trzech latach, a owocem ich miłości jest syn Wiktor, który od 1981 roku na stałe przebywa za granicą. Szczęście związane z ojcostwem przyćmiła jednak śmierć matki Kowalewskiego, która zmarła z powodu zapalenia płuc, zmagała się też ze stwardnieniem rozsianym.

Po rozstaniu z pierwszą żoną Krzysztof Kowalewski skupił się przede wszystkim na pracy. Nie brakowało gorących romansów z innymi aktorkami, o czym sam otwarcie mówił. Na łamach autobiografii wyznał, że bywał kochliwy.

Środowisko aktorskie w kwestiach łóżkowych to jednak nie jest norma społeczna. Mało kto ma za sobą tylko jedno małżeństwo. Specyfika branży… – napisał w drugiej książce autobiograficznej z 2014 r. Taka zabawna historia.

Potem Kowalewski przez wiele lat był związany z aktorką Ewą Wiśniewską. Byli ze sobą aż 21 lat, a – jak swego czasu podawał Pomponik – wykupili nawet razem miejsce na cmentarzu, aby po śmierci być obok siebie. Uchodzili za wyjątkowo dobrze dobraną parę, jednak pasja do aktorstwa powodowała, że widywali się bardzo rzadko.

Żyjemy od próby do próby, od premiery do premiery. Spotykamy się często w przelocie. Gdy ona wychodzi, ja właśnie wracam, czy też odwrotnie. Ale… w związku mężczyzna-kobieta najmniej ważne są formalności. Najważniejsze jest to, co dzieje się między nami, czy da się razem żyć! – zwykł mawiać artysta.

Wtedy pojawił się poważny kryzys w ich związku. W 2000 r. w życiu Kowalewskiego pojawiła się młodsza o 31 lat Agnieszka Suchora. Poznali się podczas prób do Wieczoru Trzech Króli wystawianego w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Przyszłam na próbę spektaklu „Wieczór Trzech Króli”, w którym on grał. Trochę się spóźnił, ale miło się ze mną przywitał. Miał na sobie czerwony sweter. Było w nim wszystko, co pociągało mnie w mężczyźnie: poczucie humoru, autorytet. Był dużym facetem, przy którym czułam się bezpiecznie, a do tego najłagodniejszym człowiekiem na świecie – mówiła później aktorka w Twoim Stylu.

Ich romans odbił się szerokim echem w środowisku, tym bardziej że Krzysztof Kowalewski nadal był z Ewą Wiśniewską. Czarę goryczy przelała informacja o tym, że Agnieszka Suchora jest w ciąży.

Nie widziałam powodu, żeby przymykać oko na wyjazdy Krzysztofa na kąpiele do nowo narodzonego dziecka – mówiła po latach Ewa Wiśniewska.

Po rozstaniu z partnerką Krzysztof Kowalewski ożenił się z Agnieszką Suchorą. Ich ślub odbył się w 2002 r. Choć często podkreślano różnice wieku między nimi, oni nie widzieli w tym problemu. Aktorka stwierdziła:

Nie przerażała mnie różnica wieku. Minęło już ponad 20 lat, a my wciąż jesteśmy razem.

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora doczekali się Gabrieli, która stała się oczkiem w głowie swojego taty. Okazało się, że to właśnie matka jego córki jest miłością jego życia. W wywiadzie dla Polityki czule mówił o żonie, podkreślając, że była dla niego wyjątkową kobietą w życiu.

Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie.

Była dla Kowalewskiego wielkim oparciem również w ostatnich latach, kiedy w mediach coraz częściej pojawiały się informacje o pogarszającym się stanie jego zdrowia. Ich miłość przetrwała aż do śmierci aktora.


Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×