Szukaj

Królewski kamerdyner zdradził jaką herbatę najbardziej lubi pić Elżbieta II. To cały rytuał

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II uwielbia rytuał picia popołudniowej herbaty, zresztą jak większość Brytyjczyków. O jej upodobaniach i o tym, jaki napar lubi monarchini oraz czy najpierw do filiżanki wlać napar, czy mleko, opowiedział jej kamerdyner.

Królowa Elżbieta II, to najdłużej panująca monarchini w Wielkiej Brytanii. Przez czas swojego panowania, stała się jedną z bardziej lubionych postaci w rodzinie królewskiej, a jej losy z zainteresowaniem śledzą królewscy fani na całym świecie. To właśnie dla nich dziennikarze brytyjskich tabloidów, ujawniają co jakiś czas wydobyte od pracowników z otoczenia monarchini informacje na jej temat. Tym razem dowiadujemy się, jaka herbatę i jak podaną lubi pić władczyni.

Jaką herbatę lubi pić królowa Elżbieta II?

Rodzina królewska uwielbia herbatę tak samo jak reszta narodu. Jaką pozycję zajmuje królowa w odwiecznej debacie na temat tego, czy najpierw nalewasz mleko, czy herbatę? Grant Harrold, kamerdyner Jej Królewskiej Mości, podzielił się informacjami, jaki rodzaj bursztynowego naparu lubi i jak przygotować go idealnie.

Grant mówił o brytyjskiej etykiecie w serialu komediowym BBC Three Miss Holland, który został wyemitowany w 2018 roku. Mówiąc o ulubionej herbacie królowej, wyjaśnił:

Jestem pewien, że królowa lubi tradycyjny Assam lub Earl Grey zrobiony z liści herbaty w czajniczku i wlany do delikatnej filiżanki z porcelany. Używa również sitka.

Chociaż dokładna marka nie została ujawniona, Twinings wydał specjalną, limitowaną herbatę – która została opisana jako podobna do tradycyjnej herbaty śniadaniowej – z okazji 90. urodzin królowej, więc być może jej Królewska Mość dodała ją do swojego zestawu.

 

Jakiej zasady rodzina królewska zawsze przestrzega jeśli chodzi o kolejność nalewania płynów do filiżanki? Grant powiedział, że od XVIII wieku właściwym sposobem parzenia herbaty było podawanie herbaty przed mlekiem i jest to coś, czego przestrzegają wszyscy w familii. Tradycja rozpoczęła się, gdy garncarz Josiah Spode stworzył filiżanki z porcelany kostnej – droga i wysokiej jakości stała się coraz bardziej popularna, ponieważ nie pękała, gdy była wypełniona gorącą herbatą. Jednak ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na porcelanę kostną, najpierw wlewali mleko do filiżanki, co oznacza, że ​​debata na temat herbaty lub mleka szybko stała się kwestią statusu. Tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na nalewanie gorącego naparu najpierw.

Kamerdyner ujawnił także kroki, aby przygotować królewską filiżankę herbaty: wlać wodę do czajnika z liśćmi, następnie do filiżanki, dodać mleko, mieszać w przód i w tył (nigdy nie wykonywać ruchów okrężnych i nigdy nie dotykać boków). Na koniec popijać małymi łykami i nigdy nie siorbać.


Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George

Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George

Królowa Matka i królowa Elzbieta II

Królowa Matka i królowa Elzbieta II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×